Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kidobtam a kukába félmillió...

Viktorov5 kérdése:

Kidobtam a kukába félmillió forintot. Ki mennyire felelős szerinted?

Figyelt kérdés

Az eset úgy kezdődött, hogy a lakótársamat megkértem, hogy adja oda az aznap érkező futárnak a szekrényemben tárolt pénzt, 500 000 Ft-ot, mert én pár napra elutaztam. Ő beletette egy kukás zsákba az összeget ami sok apró zacskóban volt, kivitte az ajtó mellé és várta a futárt. A futár nem jött se akkor se később. A pénz mozgásról semmilyen információt nem kaptam a lakótársamtól. Én 2 nap múlva estefelé megérkeztem, senki nem volt otthon. Takarítás közben látom hogy a szokott helyen 2 kukás zsák, egy félig lévő és egy majdnem túlcsorduló várja, hogy szokás szerint valaki levigye a konténerbe. Hát megfogtam őket és levittem. Majd lefeküdtem aludni. Másnap kérdezem tőle messengeren, hogy sikerült-e átadni a pénz? mondja, hogy nem. Gondoltam akkor biztos nála van. Mikor találkozok vele megkérdezem hogy hol van. Mondja hogy az ajtó mellett egy kukás zsákban. Rohanok le a konténerhez. Teljesen üres. Megyek a szeméttelepre. Már bezúzták.

Sajnos nem az én pénzem volt ez hanem a cégemé, ezért kölcsön kellett kérjek egy barátomtól és neki kell lassan törleszteni, de vita van köztünk, hogy ki mennyire felelős. Hány százalékát fizessem én, és mennyit a lakótársam?



2019. dec. 10. 18:58
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ha válaszolsz kérlek fejtsd is ki, hogy miért gondolod így
2019. dec. 10. 19:03
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Kamu. Egyrészt a céges pénzt nem a futár viszi el, hanem befizetjük a bankba. Másrészt nem bizunk félmilliót a lakótársunkra. Harmadrészt pedig belenéztél volna a kukás zsákba, ha nem te tetted oda.
2019. dec. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem létezik a világon annyira idióta ember, aki egy szemeteszsákba képes rakni fél milkát azt csakúgy kicseszi az ajtó elé. Ilyen egyszerűen nincs.
2019. dec. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem fele-fele. Abban ő a hibás, hogy szemetes zsákba tette, mert szerintem érthető, ha az ajtó melletti szemetes zsákot nem nézegeti az ember, hanem leviszi. A pénzért viszont te feleltél, nem kellett volna másra bíznod.

Mondjuk én se értem, milyen munka az, ahol készpénzt szállítgatnak futárral, gondolom, nem teljesen legális, és nem akarjátok, hogy az átutalásnak nyoma maradjon...

2019. dec. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Első sorban a te felelősséged. Rád volt bízva az az összeg onnan, hogy te mit kezdesz vele és kire bízod rá a te gondod. Főleg ha láttad is amikor kukás zsákba csomagolta és lerakta az ajtó mellé. Én már akkor átgondoltam volna a dolgot hogy rábízom-e, vagy minimum jelzem, hogy figyelj már hékás ez egy hülye ötlet.
2019. dec. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
Te az összeset. Egyébként félmillió forint a zsebedben elfér, még sok borítékban sem lehet senki olyan hülye, hogy ha kukás zsákba tette, szinte üresen ne kapna észbe, remélem sokáig nem agyaltál rajta.
2019. dec. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Elég sz.r mese... :-D
2019. dec. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%
Te vagy a felelős 100%-ban, hogy ilyen erőltetett kamu-történetet találtál ki, és rabolod az emberek idejét.
2019. dec. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
Ennyre csak nem unatkozhazsz :D
2019. dec. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
És még a futár se jött... Nyerd vissza lottón ugyanennyi erővel, abból kifizetheted a most bevallott pénzrongálást is.
2019. dec. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!