Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy lehet egy felelős felnőtt...

Hogy lehet egy felelős felnőtt embernek ez a hozzászólása ehhez a képhez? „Bárhogy is nagyítom a képet, egyetlen szemetest / kukát nem látok”

Figyelt kérdés

[link]

Elárulom, például Japánban sehol nincsen közterületen kuka, mert az embereknek teljesen természetes, hogy hazavigyék a szemetüket. Azért, mert nincsen szemetes tízméterenként, még nem jogosít fel arra, hogy szemeteljél. Az is felháborító viselkedés, amikor valaki egy csordultig tele szemetes tetejére rádobja a szemetét, vagy mellédobja, és még hangosan hőzöng is mellé egy kicsit. Az ilyen felnőtt embereket a társadalomból ki kéne zárni, és meg kéne tiltani, hogy gyereket vállalhassanak, vagy pénzbírsággal súlytani őket minden gyerek után, amíg nem tanulnak meg együtt élni és tisztességgel viselkedni.



2018. aug. 8. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés, mit szeretnél megtudni?
2018. aug. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a kérdés, hogy igaza van-e a kérdezőnek. Igazad van kérdező. Az, hogy nincs kuka, senkit nem jogosít fel a szemetelésre. Csikkeket, flakonokat dobálnak patakokba, tavakba, nem tudom miféle emberszabásúnak kell ahhoz születni, hogy valakinek ne legyen alap a saját mocskát maga után összekaparni. Szerintem ez nem kor, vagy nevelés kérdése, ahogy nem dobálok más kertjébe szemetet, úgy a köztereket sem szórom tele, ez csak úgy alap, nem kellene elmesélni, elmagyarázni, megmutatni, lerajzolni... én sem értem na.
2018. aug. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

És eszembe jutott [link]

milyen újkeletű a téma.

2018. aug. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nem szeretem a szemetelést, tehát elvi szinten egyezünk, de mégsem ßrtem, hogy miért kell kérdést kiírni emiatt
2018. aug. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondolom az érdekli milyen mentalitású embernek kell ehhez lenni. Milyen indíttatásból jöhet ilyen hozzászólás. Én sem értem egyébként, úgyhogy válaszolni sajnos nem tudok rá.
2018. aug. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Végigolvastad? Voltak kukák.
2018. aug. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És te a kérdést?
2018. aug. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!