Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha a szomszéd és köztem lévő...

Ha a szomszéd és köztem lévő kerítés mellé felhúzok egy másik, átláthatatlan kerítést, akkor ő lebonthatja a régit, ami a telekrész határán van?

Figyelt kérdés
Ha igen és elkezd az én részemre pakolni, ültetni, akkor ez nem számít magánlaksértésnek?

2019. dec. 11. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem bonthatja le, és ha a te telkedre pakol, az birtokháborítás, fel is jelentheted a jegyzőnél.
2019. dec. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
Attól függ kinek a tulajdona a kerítés, ha a tiéd akkor nem bonthatja le, ha az övé akkor lebonthatja. Itt úgy tűnik a te kerítésedről van szó, tehát nem bonthatja le a hozzájárulásod nélkül. Azzal még vagyoni kárt is okozna neked ami alapján feljelentheted.
2019. dec. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk te csak akkor látod, hogy mi van a régi kerítéseddel, ha átmégy hozzá, vagy ha légifelderítést végzel. Nem igazán értem, hogy ez az egész mire jó?
2019. dec. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 remetdol ***** válasza:
35%
Olvasd el a helyi építési rendeletet, mert pl nálunk nem is építhetnék olyan második kerítést amit irtál.
2019. dec. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

A saját kerítésével azt csinál amit akar!

Még a te szempontodból is jobb lenne, ha lebontaná és valaki pátyolgatná azt a területet, mert ha a szomszéd nem teszi, akkor azt 20-30 cm-t is felveri a dudva, a derékig érő gaz, mindenféle nemkívánatos fák fognak kinőni magról, amik idővel szétnyomják a kerítéseket.

Ha az a gondod, hogy a szomszéd átlát, akkor ültess sövényt, amit olyan magasra hagysz meg, amilyenre akarsz!

2019. dec. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Mi értelme 2 kerítésnek egymás mellett? Csúnya az övé? Ültess elé inkább tujasort, vagy nádat, ami magasra megnő.
2019. dec. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Az a kérdés, hogy az eredeti kerítést ki húzta fel, te vagy a szomszéd. Ha a szomszéd volt, akkor le is bonthatja. Amúgy meg a 2 kerítés között levő részt te sem tudod használni semmire, akkor meg nem mindegy, hogy ő pakol-e vagy ültet-e oda valamit, ha lebontja a kerítést?
2019. dec. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%

A szomszed nem bonthatja le a keriteset, ugyanis a kerites nem lehetoseg, hanem kotelesseg. Tehat csak akkor szuntetheti meg a keriteset, ha kozosen megegyeztek.


Es a telkedre semmit nem pakolhat termszetesen.

2019. dec. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó! Kerítést egyáltalán nem kötelező építeni, csak egy lehetőség!
2019. dec. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

"A szomszed nem bonthatja le a keriteset, ugyanis a kerites nem lehetoseg, hanem kotelesseg. Tehat csak akkor szuntetheti meg a keriteset, ha kozosen megegyeztek."

Mondjuk az, hogy a kérdező felhúzott egy sokkal masszívabb kerítést arra a telekhatárra, szerintem erősen ráutaló tevékenység, levezethető belőle a beleegyezés.

2019. dec. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!