Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek, hogy ne féljek?

Mit tegyek, hogy ne féljek?

Figyelt kérdés

Akármikor egyedül vagyok itthon mindig félek.

Betörőktöl és hasonlók.

Szerencsére még sosem törtek be hozzánk, de mindig rettegek, ha egyedül vagyok itthon, akár reggel, napközben, este.

Ha tvzem és valami zajt hallok egyből lehalkítom és hallgatózom, kinézek az ablakon stb.

18 éves korom óta "egyedül" élek. Laktam a tesómékkal, akkor is féltem. Most a párommal élek, de ha nincs itthon félek.

Szoktam járni bébiszitterkedni néha, ott is félek, más lakásában.

Nem tudom elengedni, pedig tudom, hogy hülyeség.

Nem lakunk rossz környéken, a főbérlőnk is szinte mindig itthon van, tőlem 10 méterre, mégis félek.

Mióta itt lakunk a földszinten méginkább, mert könnyű felérni az ablakokat.

Pedig semmink sincs, amik egy betörőnek értékes lehet.

Mit tegyek, hogy leküzdjem ezt a napi szintű félelmet?

24/N



2020. febr. 2. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ajtóra (vagy bentre is) köttessetek be riasztót, ez biztos megnyugtatna.
2020. febr. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Menj el egy önvédelem tanfolyamra!

Ha megtanulod megvédeni magad akkor már nem kell annyira félned egy ilyen helyzetben.

2020. febr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért félsz az egyedülléttől és a magadra hagytottságtól?


Ha ennyire erős benned a szeparációs félelem, akkor vagy keresel egy pszichológust és kikupáltatod magad, vagy vegyél egy macskát vagy egy kutyát magad mellé. Esetleg írtakozz be önvédelmi tanfolyamra, vegyél önvédelmi leckéket és sprayt.


És próbáld meg magadat megnyugtatni, lefoglalni valamivel. Senki sem fog bántani. Van telefon, szomszéd, nem vagy a világ végén egyedül.

2020. febr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az a vicc az egészben, hogy annó rendőrnek tanultam, 3 évig jártam önvédelemre, megtudnám magam védeni, nem attól félek.

Spray is van.

Az ajtót is mindig bezárom, pedig kívülről nem nyitható az ajtó.

Tesómék, ha elutaznak akkor sem zárják kulcsra az ajtót.

Nem is értem, hogy tudják elviselni. :D

Néha, ha valami zajt hallok, de a párom itthon van, akkor is hallgatózom, hogy vajon mi volt az.

Ha meg csengetnek egyenesen rosszul leszek, hevesen kezd dobogni a szívem. Ehhez képest hatalmas nagy online rendelő vagyok..

2020. febr. 2. 19:36
 5/6 anonim ***** válasza:

#3:

"Senki sem fog bántani."

Na ez az, ami sajnos a mai világban már nem annyira igaz.

2020. febr. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Tesómék, ha elutaznak akkor sem zárják kulcsra az ajtót."

Na ez viszont baromi nagy elővigyázatlanság és felelőtlenség, az ilyet nem is sajnálnám, ha 1x emiatt pakolnák ki a lakását.

2020. febr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!