Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nektek hogy lett otthonotok,...

Nektek hogy lett otthonotok, saját házatok/lakásotok?

Figyelt kérdés
Hogyan tettetek szert lakhelyre?
2020. márc. 2. 23:27
1 2 3 4 5
 1/41 anonim válasza:
2%
Ez hosszú leírni, de nagyon kell akarni és valamilyen módon teljesűl
2020. márc. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Ide nyugodtan leírhatod.
2020. márc. 2. 23:37
 3/41 anonim ***** válasza:
41%

Szüleimtől kaptam

De volt elég pénzem önerőre, úgyhogy különben pedig hitelből vettem volna meg.

2020. márc. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
13%
Szüleim az első házat félig hitelböl vették, aztán apránként berendezték, felujitották, sikerült jókor és jó áron eladni, visszafizették a hitelt és vettek egy másik házat a maradékból. Én meg gyűjtögetek, dolgozok, 25 vagyok, jövőre talán már tudok saját házat venni, ami megfelel. Egyedül nehéz, hitelt meg nem fogok felvenni
2020. márc. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
59%

Nekem ebben az életben sohasem lesz saját

lakásom.

2020. márc. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
33%

“ Nekem ebben az életben sohasem lesz saját lakásom.”

Hát, szerintem se, hamár a kérdést sem sikerült felfognod. :D

2020. márc. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
32%
Nekem is csak megszületni volt nehéz, a lakást készen alámtették a szüleim.
2020. márc. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
31%

Én 6 éve gyűjtögetek jelenleg kicsivel több mint 5M forint megtakarításom van 27 évesen, én nem szeretnék hitelbe ugrani ha nem muszáj, így itthon lakom inkább.

Rokonoknál meg volt aki fiatalon suli végeztével kijutott ismerősök által, több mint 8 év után jött haza végleg, de már itt vette a házat 25 millió környékén hitel nélkül, bár autója nem volt, spórolt is, értelmesen élt kint, nem züllött el a kintiekkel.

2020. márc. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
38%

Nekem sincs még, pedig már 7 éve külföldön élek. Gyűjtögetek.

Előző válaszoló, ha a rokonod képes volt 8 év alatt annyi pénzt összespórolni, akkor 6 év kintlét után min. 15 milliónál járt. Nem gondolod, hogy neked is ki kéne menned? Ugyanannyi idő alatt 5 millió vagy 15, nagyon nem ugyanaz.

2020. márc. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
57%

7.


Jó neked, de azért neked ugyanúgy szorgalmasan kell gyűjtögetned, félretenned, mint azoknak, akik maguknak dolgozzák össze a lakás árát. Mert ha te kaptál a szüleidtől, neked is illik adni majd a te gyerekednek, ha felnő. Gondolom lesz egyszer gyereked. Tehát mire ő 18 éves lesz, neked is félre kell tenned addigra egy lakásravalónyi pénzt. Nyilván nem kell, de illik. Ha egyszer te is kaptál.

Szóval rossz hír, de te sem lazsálhatsz. :D

2020. márc. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!