Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a velemenyetek?

Mi a velemenyetek?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodunk, h elhagyjuk az orszagot. Bar nagyon jol megindult a vallalkozasunk es ugy latom az orszag jol halad de mar nem tudjuk, h meddig szeretnenk itt elni. Evente mikor kimegyunk kulfoldre olyan iszinten jol erezzuk magunkat...de amikor haza jovunk megint kezdodik az a rosszindulatu hangulat ami ebbe az orszagba jelen van.

Szeretjuk a hazank de nem vagyok benne biztos, h a gyermekem itt szeretnem felnevelni.


2020. márc. 4. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ti így éreztek, azzal én nem tudok vitatkozni, és valahol meg is értem.
2020. márc. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Azt is átgondoltátok, hogy egy nyaralás alatti "jól érezzük magunkat" nem azonos a dolgos hétköznapokkal...?


Nem ellenzésként írom, csak józan megfontolásként....

2020. márc. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2, Nem nyaralni megyunk...Persze a korulmenyeket tekintve annak is felfoghatjuk.
2020. márc. 4. 10:43
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

A titeket körülvevő emberek mind rosszindulatúak...?

Nincs barátotok?

Vagy miből extrapolálsz országos rosszindulatú hangulatra?


Kint egyedül is jó hangulatotok lesz?

2020. márc. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2, Most nem ertem mert tamadsz...de rendben, errol beszeltem.
2020. márc. 4. 10:58
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi ugyanígy tettünk. Ki-kijárkáltunk, először nyaralni, várost nézni stb. Annyira más az emberek mentalitása és életkedve, hogy szinte olyan, mintha másik bolygón lennénk. Még mindig rá tudok csodálkozni. A boltban mosolyognak, az utcán mosolyognak, segítőkészek, barátságosak az emberek.


Az úton nem gyorsulnak le, nem dudálnak, nem villognak, nem szorítanak le, ha eltévedsz útba igazítanak. Mindenki nyugodt, senki nem idegbeteg, búvalbacott.


3 év alatt nem tudtam megszokni és baromi nagy a kontraszt, már a magyar autópályán, amikor a 20 éves béjemvével tolja neki a belső sávban és bárkit levillog.


Mi nem bántuk meg, imádunk kint lenni. Az sem mellékes persze, hogy jobb a fizetés és igazából semmivel nem drágább az élet.

2020. márc. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%

#5:

Jóember, senki nem támadott téged, fel lett téve neked pár kérdés, ennyi történt.

2020. márc. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha azt érzed, hogy az emberek negatívak és rosszindulatúak rossz emberekkel veszed körbe magad, nem azt hogy az egész ország olyan.


Ha van egy specifikus kultúra, nyelv vagy hely, ami igazán megfogodt és szívesebben élnél abban mint itthon azt teljesen megértem.


Viszont ez a most népszerű ... a magyarokat egy csoportba sorolni, így kijelenteni, hogy van "magyar mentalitás", majd arra a következtetésre jönni, hogy az rossz és elmaradott minden tekinettben ... dolog miatt nem hiszem, hogy megéri, ha egyátalán nincs más a dolog mögött.


Mert ez nem tényleges ok, hanem csak rossz emberekkel veszitek körbe magatokat.


Képzeld éltem kint külföldön és most itthon vagyok. Egyetemen ugyan olyan emberek voltak. 100%osan, csak annyi hogy más nyelvet beszéltek külföldön.


A másik még nagyon népszerű dolog, hogy minden egyes negatív dolgot kormányellenes állításokra vissza vezetni vagy ha nem arra, akkor a magyarok összességét negatívan megítélni, sokszor úgy hogy semmi köze annak az adott dologhoz ehez a kettőhöz.


Szóval én a motivációt át gondolnám.


Amúgy nyugodtan, én sem itt akarok megöregedni, de nekem normális idokom van. Nem azért akarom itthagyni az országot, mert tudom, hogy itt nem akarok élni, hanem mert tudom, hogy hol akarok élni.


Amit nekem az ottani nyelv, kultúra és helyszínek befolyásolnak, nem hogy itthon kibírhatatlan vagy rossz lenne a helyzet.

2020. márc. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen egyetértek a kettessel. Nem ugyanaz, amikor valaki nyaral valahol és nem ugyanaz, amikor él. Ha külföldön élsz, akkor jó érzéssel fogsz hazajönni nyaralni, hidd el. :)
2020. márc. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi kiköltöztünk.Itt szeretnénk ha a gyerkünk felnöne de nem az emberek miatt.Hanem a megélhetés miatt.

Hidd el itt is ugyanugy tud szar lenni a helyzet.

Itt is vannak rosszindulatu emberek.

Igaz en ugy mentem ki h kicsit beszéltem a nyelvet.

Tudod amikor valaki neked ugrik,hogy menj haza Magyarorszàgra minek jöttél ki ha nem lehet veled beszélgetni elég szar érzés

Itt is vannak negativ emberek akik lenéznek mert külföldi vagy

Nagyon sokat kell dolgozni és tenni hogy elfogadjanak

Ha elfogadnak és kedvelnek utána nagyon kedvesek.

És tapasztalatbol mondom az itteni magyarok se külömbek.

Segitségre jò vagy.Utána le se tojnak.

Sajnos nem vagyunk egy összetartò nép.

Itt is kihasznàlják egymást,ocsárolják egymást.

Sokan már nem mernek segiteni màsik magyarnak mert csunya vége lesz.Mi se kérünk segitsèget megoldjuk ahogy tudjuk.

Inkàbb egy ittenit kérdezek meg mint egy magyart.

De mint irtam itt is vannak jo segitökész emberek mint otthon.

Meg vannak akik lenéznek kibeszélnek kihasználnak.

Szerintem mindegy hol vagytok.

Azért gondoljàtok àt.

Ne meneküljetek otthonròl hanem szivböl menjetek ki.

Nehéz lesz beilleszkedni de ha sikerül onnantòl minden könnyebb.

2020. márc. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!