Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Veszekedés a barátnőmmel, mi...

Veszekedés a barátnőmmel, mi a véleményetek/tanácsotok?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmmel lassan 3 éve vagyunk jóban, sose volt veszekedésünk, a mosolyszünetjeink sem tarottak 1-2 napnál tovább.

3 hete lekoppintott a pasija miatt, szarul esett, de gondoltam majd személyesen megbeszéljük. Nehéz napokat tudtam magam mögött, nagyon vártam, hogy találkozzak vele, ezért esett rosszul. Utána egy hétig nem nagyon irogattam rá, mert azt az elvet vallom, hogy rosszat vagy semmit, nem akartam vele összeveszni és kíváncsi voltam, hogy ő vajon keres-e engem. 2 hete találkoztunk az egyetemen, de a csoport társaink is ott voltak, nem hoztuk fel a témát, szóval a helyzet maradt változatlan. Nem kerestem, de ő se keresett engem. Múlt héten csütörtökön felhívott, hogy menjek át hozzá, hogy bontsunk egy üveg bort és dumáljunk, de nem tudtam elmenni, mert aznapra már volt programom a párommal, akinek aznap volt a szülinapja és szerintem érthető, hogy miért nem mondtam le a pasimat. Egyébként tudta, hogy aznap van a szülinapja, tudta, hogy programunk van, mégis elvárta, hogy lemondjam. Másnap a baráti társasággal is megünnepeltük a szülinapját, a barátnőm pasija egyedül jött el. Kérdeztem a barátnőm után, de csak annyit mondott, hogy nem akar beleszólni, beszéljük meg. Kesőbb félrészegen elmondta, hogy előző nap összevesztek (bizalmi problémáik vannak). Valószínüleg a barátnőmnek sem volt könnyű az elmúlt időszak, felhívtam, hogy dumáljuk meg, de csak olaj volt a tűzre. Mivel nem kerestem és egy invitálását nem fogadtam el, úgy érzi, hogy hanyagolom a barátom miatt. Ennek ellenére, szerintem meg ő hanyagol engem, akkor jó vagyok, ha nincs jobb, és azért hanyagoltam, mert nem akartam vele összeveszni meg kíváncsi voltam, hogyha én nem, akkor ő jelentkezik-e. Csalódtam benne, úgy érzem nekem fontosabb a barátságunk, mint neki.

Jelenleg azóta is ugyan ott tartunk, mert nem beszéltünk, sőt szerintem még kerül is. Nem várom, hogy bocsánatot kérjen, de szerintem nekem sincs miért mentegetőznöm. Rosszul viselem, hogy nem beszélünk, mert hiányzik, végtére is ő a legjobb barátnőm.


Mit gondoltok, mi a véleményetek? Minden hasznos tippet elfogadok és zöld kiskézzel meghálálok🤗


2019. jún. 6. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Aki így viselkedik az nem legjobb barátnő. Jóban-rosszban össze kéne tartanotok, semmilyen mosolyszünet nem fér bele, nem hogy ez... Nem tekint ő rád barátként, soha nem is tekintett.
2019. jún. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem inkább kommunikációs gondok vannak, te is és ő is többet gondol bele, mint a valóság. Te kezdted a sértődést azzal, hogy a párjával volt, nem veled. Te úgy érzed, jogosan sértődtél meg. Viszont te ugysnezt tetted, a párodat választottad helyette, amikor szüksége lett volna rád. Akkor ő nem sértődhet meg? Ilyenkor miért nem beszélitek meg a gondokat telefonon, vagy messengeren? A találkozásra nincs idő, de mégis egy fél óra csak akad, hogy meghallgassátok egymást. Írj rá és meglátod, minden folytatódhat tovább, csak beszéljétek meg!

Te elvárod, hogy ő megértse, nem érsz rá, viszont te nem érted meg, ha neki van fontosabb dolga. Ez nem túl szép.

2019. jún. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
A párkapcsolatok mindig tönkreteszik a barátságokat :(
2019. jún. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld, a lepontozott #1nek is. Sajnos veled értek a legjobban egyet... Szerintem nem ugyan az, hogy ő lemondta a megbeszélt találkozónkat, mert a pasijával otthon marad, vagy hogy én nem fogadok el egy meghívást aznapra, mert a barátomnak szülinapja van. Azért a kettő nem ugyanaz.
2019. jún. 6. 13:52
 5/12 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy amikor lemondta, a pasija csak egy kifogás volt, hogy lehet valami problémája volt/van velem, csak nincs benne annyi, hogy elmondja.
2019. jún. 6. 13:54
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Az a véleményem, hogy ez a konfliktuskerülő "jajjcsaknehogymegsértsem" hozzáállás részedről igen nagy öngól. Tapasztalatból írom, nekem is volt ilyen barátnőm. Hangsúly a "volt"-on. Akármekkora spanok vagytok, a másik nem lát a fejedbe, ezzel tisztában kell lenned. Az esetek döntő többségében nem fogja tudni, hogy épp miért "nem akarod megbántani", nem fogja észrevenni, ha a lelkedbe gázolt, te meg minden nappal egyre jobban fújod fel magadban a dolgokat. Kerülni kezded, hülyén viselkedsz, emiatt ő is felkapja a vizet és bomba robban a petárda helyett. Ügyes, tényleg.

Az én hasznos tippem, hogy kezdj el beszélgetni. Egy goyrs vita és utána rögtön békülés többre fog vinni, mintha homokba dugod a fejed. Mérgezed a kapcsolataidat.

2019. jún. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

"Arra is gondoltam, hogy amikor lemondta, a pasija csak egy kifogás volt, hogy lehet valami problémája volt/van velem, csak nincs benne annyi, hogy elmondja.

"


Na ez meg mindennek a netovábbja, ha te nem hozod fel a problémáidat az rendben van, de ha ő nem hozza fel az övéit, akkor "nincs benne annyi"? Agyam eldobom :D

2019. jún. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pihentesd a dolgot néhány napig, hátha lecsendesedik benne és benned is ez az egész. Szerintem valahol bolhából elefánt a szituáció, így nem árt megnyugodni; aztán ha jobban vagy hívd fel, vagy írj neki, hozd tudtára az összes gondod ezzel kapcsolatban és tudassd vele, hogy fontos neked.


Hajrá! :)

2019. jún. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, valószínű, hogy neten kellett volna megbeszélni, hátha mégjobban elbeszélünk egymás mellett, sőt a fél kar előtt még jobb lett volna. Azt egy szóval se írtam, hogy kerülöm, azt írtam, hogy úgy érzem ő kerül engem. Ha a Te barátod/barátnőd szülinapja lenne, te felrugnád a terveiteket és egyedül hagynád, mert a barátnődnek épp akkor nincs jobb programja? Köszönöm a válaszod, de légyszi legközelebb, mielőtt válaszonál, olvass figyelmesen! :)
2019. jún. 6. 22:59
 10/12 anonim ***** válasza:
25%
Én éppen elég figyelmesen olvastam, de nem is vártam, hogy megérted amit írok, mert ahhoz kicsit több logika kellett volna szoruljon beléd és akkor eleve nem viselkednél így. Te tudod, nem velem csszel ki, hanem magaddal :D
2019. jún. 7. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!