Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megéri e birtokvédelmet,...

Megéri e birtokvédelmet, feljelentést tenni zajos szomszéd ellen?

Figyelt kérdés

Fél éve költöztünk be egy 3 éves társasházba.4 lakás van.

2 földszinti,2 emeleti.Mi az emeleten lakunk.

A probléma az alsò lakòval van.Egy 25 éves srác akinek 2 hònapja van barátnöje,a hètvégéket itt tölti a srácnàl.

Az elsö hònapban nem tünt fel a zaj.Majd egyre jobban.Lett egyszer mondva neki mennyire hallunk mindent.

A szerencse az h keveset van itthon.Balszerencse az h munkábol hazajön majd elviharzik.Este 10-11 körül ér haza.

Ahogy beér a lakásba ajtò becsap.Majd kezdödik az elefánt járàs h zeng az egész lakàs töle.Majd felváltva dübörgés,kopogás,ablakcsapkodás,orditò tévé.

A legjobban zavarò ez az àllandò dübörgés.Annyira erös h érezni is lehet nem csak hallani.Hétvégén miatta kelünk.Este nem alszunk.

Az ablakokat izombol bevágja ùgy,hogy az akkorát szòl hogy az embernek a szive menten kiùgrik a helyéröl.

Erre álmunkbòl is felszoktunk riadni.Általában fél 10,10körül vonulunk be a hálòba,én fèl 5kor,férjem 5 kor kel.

Tegnap kicsit késön,11kor mentünk be aludni.De sajnos nem sikerült egyböl elaludni.Még gondoltam is rá h de jò ez a csend,biztos màr alszanak ezek is. 5 perc nyugalmam volt majd beindultak megint.A csaj hangját állandòan hallani mert orditozva beszél,vihog.

okè,10 perc volt megint csend.Fellèlegeztem...

Persze a nemi èletüket is tudtunkra adták még igy fél 12 körül.

Aztán megint 5 perc futkosàs,pakolás matatàs vihogàs.

Màr kezd tele lenni a hòcipöm.Költözés nem opciò,most költöztünk egy cicával igy nehèz volt lakàs talàlni.Anyagilag sem épp a legjobb opciò.

Lehet mi csesztük el mert voltunk olyan rendes szomszédok h figyeltünk erre.Mivel màr költöztünk tahò felsö szomszéd miatt,mi megfogadtuk h sosem leszünk olyanok.Odafigyelünk nagyon a járásra,hangeröre.Reggel,este még figyelmesebbek vagyunk.De ezt ök nem viszonozzak.Gondoltam arra h mi is elkezdjük.De a màsik 2 szomszèddal cseszek de ök nem tehetnek semmiröl.

2. Az is lehet h még durvábban fognak zajongani bosszùbòl.


Lassan jön a joidö szeretném ejjelre bukòn hagyni az ablakot a friss levegö miatt de ugyérzem meg kell fulladnunk ha adni akarunk arra esélyt hogy pihenjünk.

Tanácstalan vagyok.

Lehet megkérdezem a többi szomszèdot.Ök mit hallanak.

De félek hiàba minden eddig sem törödtek semmivel,nem is fognak.

Egyszer ezt a kört màsnál eljátszottuk.Költözés lett a vège.

Csak nem tudom ez a birtokvédelem mire terjed ki?

Van esélyem a trappolàs,nemi èlet,hangos tv,zene,és allandò dübörgés ellen?

Van valakinek tapasztalata?Mit érdemes megtámadni?vagy majd csak kiröhögnek?


2020. márc. 10. 11:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
13%

Először próbáld meg a békés utat: menj és beszélj velük. ha erre nem vevők, akkor érdemes keményebb eszközökhöz nyúlni.

(Soha nem tudhatod, miért dübörög vagy ordít a másik. PL. lehet, hogy meghaltak a szülei és gyászol. A gyász idővel enyhül, de ha alapból bunkó, az nem.)

2020. márc. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
39%

"Egyszer ezt a kört màsnál eljátszottuk.Költözés lett a vège."


Szerintem a probléma veletek van, ha zavar az ablakcsapkodás, járás, tv nézés akkor költözzetek tanyára. Bár ott meg madarak vannak, azok meg csiripülnek. Sőt az erdészek vágják a fákat, hétvégén is. Vadászok pedig kora este lőnek. Sőt a szél is jobban fúj nyitott területen.

2020. márc. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ezek a zajok egyàltàn nem zavarnak.Épp egy csalàdi házat épitenek hònapok òta melletünk.Daru,kamionok,markolòk.Ezek a dolgok egyàltalàn nem zavaròak.

Bàr tudtam h ugyis lesz olyan aki hùzzál tanyàra ha zavar cimmel beszòl.

Lehet hülyén hangzik,de egy panel,tàrsasházban csak ùgy lehet nyugodtan teljes életet élni ha figyelünk a szomszédokra is.

Az h sajnos sok magatartàs problémàs ember van aki képtelen alkalmazkodni?

4 év mùlva szeretnénk csalàdi hàzba költözni.

Sajnos anyagilag még nem tartunk ott de igyekszünk.

Egyébként napközben csináljàk de este 10után szerintem lehetnének tekintettel màsokra is.

Szerintem nem nehéz dolog.Nekünk ez mindig ment.Soha sehol sem volt velünk probléma.

2020. márc. 10. 11:47
 4/19 anonim ***** válasza:
55%

Az ilyen házakban az is felhallatszik, ha a szomszéd épp szarik a vécén. Ezt tudnod kellett, hiszen hasonló helyen laktál. Nem tudsz mit csinálni, nem fog mindenki lábujjhegyen járni, mert te 5-kor kelsz.

Nyilván tahóság, de nem szólhatsz mindenért.


Egyébként kertesben lakom. 2 szomszéddal odébb a 70 éves bácsi mindig vasárnap 8-kor felxel, mellettünk a hülyegyerek ugat a kutyának este 8-kor a kertben. A szomszéd idős néni szombaton 8-kor nyírja a füvet stb. Mindenhol vannak hülyék, mindenhol lehetne veszekedni.

2020. márc. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
19%
Tehát az zavar hogyha a szomszéd becsukja az ablakot, de a 60 tonnás daru rakodása meg nem zavar...
2020. márc. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Tudod teljesen màs h szarik,lehuzza a vécét vagy este 11 kor zuhanyzik

vagy porszivozik,megy a mosogép és sorolhatnám.

Az kikerülhetetlen zaj.

De mint az egyikötök irta én voltam marha és nagyon sok ember marha.

Aki probál békés együttélésre csendre nyugalomra törekedni.

Hiszen azért mert én 5kor minek kell neki is 5 kor kelni?nem igaz?

De igazatok van!En nem alszom este,de innentöl fogva minden áldott nap kelni fog 5kor.

És akkor egálban vagyunk.Sokan vannak akikre sosincs panasz,nem zajonganak.Ha szerintetek ez igy jo?

hat legyen.

Ugyis hallom mikor ér haza,hallom mikor fekszik le

de ma megvárom mig elmegy aludni aztán mondjuk szétszerelem az éjjeliszekrényt meg vissza.

Az h ez milyen zajjal zár?igaz,kit érdekel.

Hiszen nekem is jogom van bármikor zörögni,csörögni,vihorászni.

De a papucsot is leveszem mátòl és indulhat a jol odab.szom a sarkam járás.

Pihenöidöt meg csak ugy kitalálta valaki.


Majd irok mire mentem vele.Lehet igazatok van,ha jobban megszokom a saját zajomat,azt amit mi keltünk talán nem fog zavarni ami töle jön.

Ment a pacsi mindenkinek

2020. márc. 10. 19:51
 7/19 A kérdező kommentje:
5ös egyébként belehet csukni az ablakot normàlisan,nem pedig izombol megküldöm,ugy h csoda nem szakad ki keretestöl.
2020. márc. 10. 19:53
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Ez ilyen. Panel felső szomszéd rémálom. Éjjeli baglyok ők is, éjszaka aktívak, amikor én is. WC lehúzás, döngő elefántléptek, szekrény ide-oda húzogatása, ágy recseg mint állat, ha a csaj nyög miközben döngeti az ura, akkor konkrétan üvölt. Szerinted érdekel valakit? Aligha. Nálam meg húgom üvölt nappal egész nap, úgy hogy eret lehet vágni tőle. Üvölt mint a fába szorult féreg, megállás nélkül sokszor. Érdekel valakit? Nem igazán. Ez a panel és a társasház.
2020. márc. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Az h vagytok olyan hulyèk h folyamatosan nyeltek az legyen a ti problèmàtok.

Az egyűttèlés szabàlyait illendő lenne betartani.A hugodat meg kezeltesd.

Tudod sokmindent toleràltunk.

Az h havi 1-2szer ejjel fel 12 kor porszivozik mert akkor ér haza a haveroktól.Oké

Az h üvölt a tv havi 1-2szer Oké

Az h havi 1-2szer este 10 utàn üvölt a zene.Oké

Toleráltuk.De ez olyan szabaddá tette h azt hiszi bàrmit tehet.

1-2 hónapja nagyon eldurvult a helyzet.Ugy viselkedik mint egy vadàllat.

Hazaér,terasz ajtó kinyit,összes ablak kinyit.

Abban a 10 percben dobálózik csapkod,aztán körbejárja a lakast izombol bevág minden ablakot.

Majd folytatja tovább.Tokmindegy h reggel 6 van,vagy du,vagy este 11 óra.Tegnap este 8kor rongyolt haza.Szokásos fél óra ziholás.

Majd tévé nézés,oké zuholás nincs de üvölt a tv.

Este negyed 11 óra,mi ágyban,füldóval próbálunk elaludni.

Majd elkezd készülödni a lefekvéshez.Fél óra zuholás.

Ez a jobbik eset ha egyedül van,hétvégén pàrosul hozzà a barátnője akinek àllandóan jár a szája.

Nem számit h este 11 óra,az se h az ablak nyitva náluk.

De persze,nyeljem le,türjem el mert ez a panel...

Nem,nem ez a panel.Ezek nem normális beteg emberek.

Akiket kezelni kellene.

Fél éve próbálom tolerálni.Sosem mentem le verni az ajtót.

1szer szépen szoltunk,szólunk még egyszer és ennyi volt.

Kap esélyt.Nem arra kérem h legyen néma csendben.De fogja vissza magát legalább esténként ha ez is probléma rendorseg,feljelentés.és megyek tovább.

Nekem is vannak jogaim.Én is élem az életem,mosok főzök takarítok,játszok a macskával ami sokszor rohangálásá fajul mert a kis szaros imádja ha kergetjuk és elbujik.

Ezt mégis tudatosan,ovatosan teszem.Hiszen nem a szomszedaim hibája h van egy macskám aki igenyli a játekot.

Az ablakban ücsörög sokszor.Mivel hideg volt igy akkor van nyitva ha beakar menni.Ha kijön becsuk.

Ez napi 10-15 ablak nyitogatást is jelent.

Mégse zeng tőle a ház.Szoval,nem fogadom el ezt hogy ez a panel.

2020. márc. 13. 07:51
 10/19 A kérdező kommentje:

Ez a hetunk ugy nézett ki h hétfon itt volt a nője.Fél 11kor értek haza.

Zuholás dübörgés pofázás,fél 12 kor élték a nemi életüket(füldugóban hallani)

Kedden 10 orakor ért haza,haromnegyed 11ig uvoltott a zene.

Szerdán csak zuholás és üvöltő tv,tegnap úgy szintén.

Ma péntek van,nagy az esély rá h a noje itt tolti a hetveget.

No para,plusz 1 ember aki megduplázza mindazt amit egyedul tud muvelni.

De minden rendben.Pihenes?hetvege?felejtos.

Rajtuk mulik mikor van ebreszto és az is mikor lehet elaludni.

2020. márc. 13. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!