Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megéri e birtokvédelmet,...

Megéri e birtokvédelmet, feljelentést tenni zajos szomszéd ellen?

Figyelt kérdés

Fél éve költöztünk be egy 3 éves társasházba.4 lakás van.

2 földszinti,2 emeleti.Mi az emeleten lakunk.

A probléma az alsò lakòval van.Egy 25 éves srác akinek 2 hònapja van barátnöje,a hètvégéket itt tölti a srácnàl.

Az elsö hònapban nem tünt fel a zaj.Majd egyre jobban.Lett egyszer mondva neki mennyire hallunk mindent.

A szerencse az h keveset van itthon.Balszerencse az h munkábol hazajön majd elviharzik.Este 10-11 körül ér haza.

Ahogy beér a lakásba ajtò becsap.Majd kezdödik az elefánt járàs h zeng az egész lakàs töle.Majd felváltva dübörgés,kopogás,ablakcsapkodás,orditò tévé.

A legjobban zavarò ez az àllandò dübörgés.Annyira erös h érezni is lehet nem csak hallani.Hétvégén miatta kelünk.Este nem alszunk.

Az ablakokat izombol bevágja ùgy,hogy az akkorát szòl hogy az embernek a szive menten kiùgrik a helyéröl.

Erre álmunkbòl is felszoktunk riadni.Általában fél 10,10körül vonulunk be a hálòba,én fèl 5kor,férjem 5 kor kel.

Tegnap kicsit késön,11kor mentünk be aludni.De sajnos nem sikerült egyböl elaludni.Még gondoltam is rá h de jò ez a csend,biztos màr alszanak ezek is. 5 perc nyugalmam volt majd beindultak megint.A csaj hangját állandòan hallani mert orditozva beszél,vihog.

okè,10 perc volt megint csend.Fellèlegeztem...

Persze a nemi èletüket is tudtunkra adták még igy fél 12 körül.

Aztán megint 5 perc futkosàs,pakolás matatàs vihogàs.

Màr kezd tele lenni a hòcipöm.Költözés nem opciò,most költöztünk egy cicával igy nehèz volt lakàs talàlni.Anyagilag sem épp a legjobb opciò.

Lehet mi csesztük el mert voltunk olyan rendes szomszédok h figyeltünk erre.Mivel màr költöztünk tahò felsö szomszéd miatt,mi megfogadtuk h sosem leszünk olyanok.Odafigyelünk nagyon a járásra,hangeröre.Reggel,este még figyelmesebbek vagyunk.De ezt ök nem viszonozzak.Gondoltam arra h mi is elkezdjük.De a màsik 2 szomszèddal cseszek de ök nem tehetnek semmiröl.

2. Az is lehet h még durvábban fognak zajongani bosszùbòl.


Lassan jön a joidö szeretném ejjelre bukòn hagyni az ablakot a friss levegö miatt de ugyérzem meg kell fulladnunk ha adni akarunk arra esélyt hogy pihenjünk.

Tanácstalan vagyok.

Lehet megkérdezem a többi szomszèdot.Ök mit hallanak.

De félek hiàba minden eddig sem törödtek semmivel,nem is fognak.

Egyszer ezt a kört màsnál eljátszottuk.Költözés lett a vège.

Csak nem tudom ez a birtokvédelem mire terjed ki?

Van esélyem a trappolàs,nemi èlet,hangos tv,zene,és allandò dübörgés ellen?

Van valakinek tapasztalata?Mit érdemes megtámadni?vagy majd csak kiröhögnek?


2020. márc. 10. 11:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Engem már csal 1 dolog érdekel...mi a p.cs az a zuholás?
2020. márc. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Dübörgés,kopogás,trappolás,csapkodás felváltva...
2020. márc. 13. 09:44
 13/19 A kérdező kommentje:

Bocsi közben utàna néztem a szónak.

nem sok minden van a neten róla.

Nàlunk a zuhol szó(Zala megye) hasznàlatos.

Szoktàk mondani zuhol az eső,zuhol a szomszéd...

Esonel ha szakad,kopog mindenhol

Szomszednal pl h zuhol,àllandó zaj,csitithatatlan zajra mondják ami nagy hangal jàr

2020. márc. 13. 12:17
 14/19 anonim ***** válasza:
33%
Márpedig fogadd el, hogy ez a panel. A magyarok az őskorban élnek, primitív a nagyja, magasról leszharja a szomszédját. Nem érdekli, hogy mit hall a szomszéd, de őt sem érdekli nagyon, hogy ő mit hall. Főleg a panelprolik. Na azok menthetetlenek. Mivel így viselkedik a 90%-uk, ez normálissá vált. És ami normális, azt nem büntetik. Tehát szabad nekik ezt csinálni. Japánban ha hangosabban szellentessz már elvisz a rendőrség. De az más kultúra, fényévekkel előttünk járnak. Igen is ez a magyar panel, ez a magyar társasház. Szoksz vagy szöksz.
2020. márc. 14. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Ma lement a férjem beszèlni vele.Tök rendes volt persze figyelni fog.

felért majd 10 perc mulva megint üvöltött a zene,

ez tartott 1 òràt,aztàn megint fél òràn keresztül dobàlozik.Olyan mintha bomba robbana alattunk.

El nem tudom képzelni mi az aminek a ledobàsa ekkora zajjal jàr.

Ráadàsul többször is,és azt se értem miért nem lehet normàlis lerakni.

Ez minden àlldott nap 3-4 szer eljátsza🤦‍♀️

2020. márc. 15. 17:20
 16/19 anonim válasza:

Nekem a felső szomszédom problémás. Van egy 110 kilós nő, a 80 kilós jegyese, és egy gyerek, a pasinak az első házasságából.


Itt a mai kérdésem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__lakohely-szomszedok_..


A fő probléma mégsem ez, mert a járvány után ez megszűnik. A probléma az, hogy a tonnadonna vagy a pasi úgy odaqrja a sarkát a laminált laphoz, hogy irgalmatlanul dübörög a vasbeton. Mocskosul idegesítő mindig hallani, ahogy járnak a lakásban. Nekik fel sem tűnik, mert a buta, gyökér átlag magyar ezzel nem foglalkozik. Szomszéd? Ki az? Kit érdekel? Csak saját maga érdekli a legtöbb embert, nem csak a panelprolit. Én kertes házban éltem 30 éves koromig, 2 éve jöttem el szüleimtől, azóta élek panelban. Hát fura. Egyet hokizni nem tudok, vagy szarni hang nélkül, esetleg telefonálni, mert annyira áthallatszik. Biztosan moresre tanitanam azt, aki megtervezte ezeket a panelokat anno a 70-es években.


Megoldás? Én is ezt fogom tenni: fogvájót bele kell törni a postaládája kulcslyukába, vagy a bejárati ajtó zárába, esetleg más kicsi kulcsot, ami nem kell már neked sehova. Esetleg pillanatragasztot nyomsz a zárba. A lényeg, hogy szívjon a geczije, ha már ilyen bunkó.

2020. márc. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Neaggod az ujabb építés is rakat szar.

Sokan panaszkodnak h az elmúlt években hitványabb minőséget húznak fel mint a panel.

3 évig egy régi tégla 1 szobás lakásban laktunk.Egymás hegyén hátán laktunk tele egyetemisták.Vagy 50 egyszobas lakas volt a házban.mégse hallottunk szinte semmit,se oldalrol se felülről de allulról.

Majd költöztünk egy másfél szobásba.5 évig minden szuper.

Majd a felső lakást felújították .Uj lakók is költöztek be.Uj parketta,uj csempe a furdoben veceben.

Onnantol kezdve konkrétan mindent,a köhogéstöl orrfujásig mindent.

fél évet birtuk költözzünk.

Újabb épitésü pár éves ház.Sokkal rosszabb,sokkal durvább az àthallás.

Ytongbol van a ház,se belulrol se kivulrol nem szuri a zajokat.

Az alattunk lako vagy nem normális vagy nem tudom.

Gyorsan olcson sporolva felhuzzak ezeket az ujepitesu hàzakat.

Ha innen elkoltozunk egyszer,soha az életbe nem mennék ujépitésübe.

Azt is hallani ha a konektorba dugnak valamit.Gondolhatod.

2020. márc. 25. 08:06
 18/19 A kérdező kommentje:
*se allulról
2020. márc. 25. 08:07
 19/19 anonim ***** válasza:
Megoldódott a helyzet?
2022. jan. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!