Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Magyarországon tényleg ekkora...

Magyarországon tényleg ekkora a pánik? Csak szerintem túlzás?

Figyelt kérdés
Londonban lakom, itt semmi különösebb dolog nem emlékeztet a koronavírusra, megkért mindenkit a miniszterelnök, hogy ne menjünk pubozni. Otthon nagyon túltolja a média mint index és társai, az emberek is így panikolnak, vagy ez csak nekem tűnik így?

2020. márc. 17. 10:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Az a poén hogy minden külföldi lap arról ír, az angolok mennyire felvallrol veszik az egészet, és az ő gazdasaguk fogja bánni a legjobban az olaszoken kívül
2020. márc. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Nézd meg azokat az országokat, ahol nem vagy csak utólag volt ekkora a pánik.


Az emberek reakcióját én is túlzásnak tartom, de az óvintézkedéseket nem.

2020. márc. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#1 Pont most mondtak az angol sky newsben ugyanezt Oroszországról. Itt azt mondták a UK többet tett a koronavírus megfékezésére mint az EU ezért sem állította le az USA a legifirgalmat egy ideig.
2020. márc. 17. 10:53
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Figyelj a németeknél már csak az üres polcok várnak az élelmiszerboltokban. Legalábbis Münchenben ez van. Sajnos nagy a bizonytalanság és ez mindig pánikot szül.

Én azt vallom jobb félni mint megijedni.

Attól hogy nem mentek pub-ozni nem fog megállni a vírus terjedése. De Ti tudjátok...

2020. márc. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Nagy a pánik, de inkább legyen nagy a pánik a drasztikus intézkedések miatt, minthogy az emberek lazán utazgassanak dzsuvás kézzel és terjesszék a vírust. Én bezárnék mindenkit pár hétre. Annyi áldozatot megérne hogy ne terjedjen tovább
2020. márc. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Igen, Olaszország pontosan ugyanennyire - bocs- szart bele és nézd meg mi az eredmény.


Oroszország ugyanez igen..., ott is halnak meg elegen


Angliában is valószínűleg sok a fertőzött, de nem fog csitulni a vírus ovintezkedesek nélkül, nem tudják lassítani a fertőzést annyival hogy a pubokba ne járjon az ember, mert moziba gondolom járnak, stb. Ha nem vigyáznak az emberek, megfertőzik egymást és összeomlik az egészségügy, mert egyszerre több ember kapja el, egyszerre kell sokaknak a kórházi kezelés, és még csak EU se lesz hogy segítsen pénzzel vagy bármivel.

2020. márc. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
elegen . persze 93 fertőzött van Oroszországban ráadásul rossz példa. ők már jan 27-én lezárták a határaikat kaína felé.
2020. márc. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Ez a helyzet pontosan olyan, mint mikor meghúzod a bokád.


Az orvos azt mondja, pihentesd, meg fog gyógyulni 2 hét alatt.


Ha van eszed, pihenteted, majd fokozatosan terheled az edzések során, addig pedig igyekszel nem terhelni.


Ha nincs, akkor elkezded hívogatni az ügyeletet, mint egy barom, hogy te haldokolsz és foglalkozzanak veled. Ez nem jó megoldás.


Az sem jó megoldás, hogy összeszorítod a fogaidat és edzel meg mászkálsz, mint addig. Miért? Mert lehet, hogy így is elmúlik és legalább addig sem estél ki a rutinból... De nagyobb az esély arra, hogy elérsz egy nagyobb gyulladást vagy szalagszakadást vagy kapásból kificamítod a blokád és tudod, mi lesz akkor? Nem 2 hét pihi, hanem 2 hónap és nem bicegés, hanem fekvés.


Pontosan ez a helyzet itt is. Fölöslegesen nem kell pánikolni, mert azzal csak egymást és magunkat tesszük tönkre. De fontos észnél lenni, mert lehet, hogy egyrészt ami így lecsengene pár hónap alatt, ha nem vigyázunk, fél éves karantént eredményez, kijárási tilalommal. Másrészt ennek az is lehet az egyik vetülete, hogy a hirtelen sok beteg annyira megterheli az egészségügyi rendszert, hogy az összeomlik és nem csak a vírus által fertőzötteket tudja ellátni, hanem egyszerűen nem lesz elég hely és szakember a többi esettel sem foglalkozni.


Nem azzal van a baj, hogy haha, ez influenza, túl lehet élni, hanem azzal, hogy jobban fertőz és gyorsabban terjed. És ha ez robban, akkor arra jobban rábszunk, mint most. Persze van arra (csekély) esély, hogy ha minden működne ugyan, csak óvintézkedésekkel (mint februárban), akkor kisebb gazdasági kieséssel tudnánk ezt átvészelni ugyanúgy, de mi van, ha ezzel elkövetjük azt a hibát, hogy azt, ami így menthető marad talán és pár hónap alatt visszaáll a rendes kerékvágásba, egy ilyen húzással visszafordíthatatlanul porbadöngölnénk?

2020. márc. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Bár a kérdező szerintem provokál...azért válaszolok.

Nincsen pánik. Ma ki kellett mennem valamiért, minden 60-80 évesekkel volt tele.

Tegnap beautóztam Budapestre, átvenni valamit, ott is teli voltak az utcák.

Az index és egyéb cikkek alatt jó pár hozzád hasonló fogyatékos hozzászóló van, akik nem is hiszik el, hogy van egyáltalán járvány.

Ismerősi körben is. A legtöbbjük mondjuk olyan típus pl "életiskolája" "magamuravagyok" meg hasonló prosztó mentalitás.


De nyugodtan irkáld a provokatív szarságaid, majd ha elmúlik az egész és szüleid (mert nem hiszem, hogy te Angliában élnél...valószínű egy unatkozó tini vagy) is szívni fognak a kialakult gazdasági helyzet miatt, na majd akkor trollkodj.

2020. márc. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom merre laksz Londonban, mert vasarnapig en is ott laktam, es sehol nincs wc papir, sehol nincs kez fertotlenito, ha nem mondtam volna fel mar 3 hete, akkor most kb napi 4 oraert kellene vegigutaznom a varoson.

Ahol mellesleg az utcak is uresebbek voltak mar mult heten. Paddington se volt olyan busy.

Meg a landlord is kuldott kezmososzappanokat, egyeb fertotlenitoket, es megkert mindenkit, hogy hacsak lehet, keruljuk a szoros kontaktust a lakotarsakkal.

Hetfon jottem Skociaba uj melo miatt, szombaton lett volna leaving drinks, de a vegen otthon ittam egyedul, mert a klub bezart, es senki nem mert talalkozni.


A vonatallomason mindenhol ki van plakatolva a koronavirusrol szolo tajekoztato, wc-kben a helyes kezmosasi technikak.


Szoval hacsak nem az egyike vagy azoknak akik otthonrol dolgozhatnak, akkor nem tudom, hogy te merre jarsz.

2020. márc. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!