Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit ajánlotok ilyen helyzetben...

Mit ajánlotok ilyen helyzetben? Mit? Sürgősen kéne az ötlet, mert az egész család bepánikol.

Figyelt kérdés
Falun lakunk. A szomszédságunkban cigányok laknak. Ez nem lenne gond,de tavaly eléggé megkattantak. Októberben becsöngettek,hogy kérünk-e szalonnát,vagy kolbászt. Vettünk. Másodszor is vettünk,ekkor mát adtam nekik egy kis borravalót,hogy lepattanjanak. De nem ez történt. Hanem az,hogy amikor nem vettem meg, akkor megtámadtak. A komondorom lélekjelenléte mentett meg. Aztán másnap jövök haza,hatalmas nagy mélyedés a kerítésen. A szomszédtól tudtam meg,hogy traktorral mentek a kerítésnek. Amikor a fiam jött haza a suliból, akkor megverték és kirabolták. Világosan közöltem velük,hogy hagyják abba. Erre megvertek engem is. Szilveszterkor körbeállták a házat,és petárdával lőtték. A nagyobbik fiam kiment hozzájuk, és mondott nekik valamit. Reakció: kitörték a karját. A kutyámat sajnos aztán el kellett altatni, ezért itt már nem lehetett jelen. Rendőrt hívok: ígérik hogy jönnek, aztán meg mégse. Ezek az enyhén agykárosultak meg fenyegető leveleket dobálnak a postaládába,a gyerek sincs tőlük biztonságban, mert százasokat kérnek tőle, és ha nincs nála behúznak neki. A polgármester is csak megvonja a vállát. A válaszolóknak írom: nem akarok költözni.

2016. márc. 16. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Járj fegyverrel és akkor kétszer is meggondolják neked mennek-e. Rajtuk nem lehet változtatni, hiszen ahogy mondtad agykárosultak...
2016. márc. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, a sérülésekről van orvosi látlelet, feljelentés a rendőrségen?

A polgármester és a rendőrség, ha nem lép, vannak felsőbb főnökeik, ahova lehet feljelentést tenni ellenük. Próbálj meg ügyvédet keríteni, aki otthon van ilyen ügyekben .

2016. márc. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tanuljatok küzdősportot, netről is lehet, mert akkor nem kell elmenni otthonról.

Ja és kis cserépbe titokban ültess mérgesszömörcét, ha elég nagy lesz, akkor gumikesztyűvel fogd egy-két ágát, és ha megütnek, azzal üss vissza! Azt egyhamar nem felejtik el, de a védőkesztyű a használó személyen mindenképp legyen!

Használj szilveszterről megmaradt kisebb durrancsokat, és sikoly rakétákat az elriasztásukra, de ezekhez mindenkinél kell, hogy legyen gyufa és jó reagálási idő.

Remélem tudtam segíteni.

2016. márc. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 vyrob ***** válasza:
100%

3 megoldást tudok : Dobócsillag ,sokkoló ,vipera és természetesen nagy petárda vissza nekik ,dobbermanok pitbul tartása


verőemberek persze meg kell fizetni de azok nem szorakoznak börszin meg ilyenek őket nem érdekel. Szarrá vernék őket azt lehet hogy meg is döglenének az meg csak csúcspont lenne.


Kinyirni őket ásni utána egy gödröt azt földet rá ,genetikai huladékok szerintem nem hiányoznának senkinek .

2016. márc. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Először is kérdező neked és a családodnak az élete veszélyben van! Törvényileg hogy hogy meg mint megy azt pontosan nem tudom de ilyen esetben azt tudom hogy jogosult vagy éles fegyverre.Egyébb lehetőségek kamerát felszerelni mindent rögzíteni telefonnal.A leírtak alapján ezek súlyos dolgok amiért több év börtön jár.Ezeknek már előzetesben van a helyük ha ez nem történt meg eddig ebből úgy is ügy lesz.Minden lehetséges eszközzel fel kell lépni ellenük.Én a kérdező részéről a későbbiekben kiváncsi vagyok a hatóság részéről mit lépnek.Videókat,hangfelvételeket nem ártana készíteni és ha gonrd van nyilvánosságra hozni,bizonyítéknak későbiekkben felhasználni pl a youtubera felrakni a polgálmester rendőrségnél egy telefon a zsebben ezeket a dolgokat is dokumentálni a jövőben.Ha törvényileg megengedik nekik és nem büntetik őket megfelelően hanem bevédik akkor ki kell álni a nyilvánosság elé,illetve törvényileg is fellépni ellenük.A polgálmester és a helyi rendőrség részéről sincsennek a dolgok rendben.A helyszínen már az is felvet dolgokat csak a kidöntött kerítés esete (helyszínen traktornyomok helszínelés).Csak ennél az egy esetnél egy hátrahagyott traktornyom tanúk stb.A test isértésről fenyegetésről ne is beszéljünk.Nem ártana a hatóság reakcióját is rögzíteni telefon a zsebben.Mindenesetre rögzíteni dokumentálni mindent ha a hatóság nem lép fel megfelelően nyilvánosság,és úgyis ügyvéd lesz nekik is a körmükre nézni a bűnösök anyagilag is és szabadságukkal is fizessenek.
2016. márc. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hol van ez? Falun, de hol?


Hányan vannak, ez egy család? Mi történt tavaly, amitől megkattantak?

2016. márc. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Uccsónak:

Falun van, ez egy család, vannak mindig öten-nyolcan,és a tizenkétéves től a harmincévesig. És attól kattantak még, hogy nem veszünk az (egyébként lopott) árujukból.

2016. márc. 25. 22:43
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

Hát, ha költözni nem akarsz, akkor valahogy jó viszonyt kell keresni velük.

Biztos, hogy lopott dolgok azok? Mert lehet, hogy csak kaptál valaki másoktól. És megpróbálják pénzzé tenni, kajára.

Beszélgetni kell velük, hogy mi más tehetnétek. Mert vásárolni nem akartok, nincs szükségetek semmire, nincs pénzetek se rá, ezt megmondani nekik. Hogy ti is ugyanolyan cipőben jártok.

Vagy ha van valami munkátok, amit megcsinálhatnának, és tudtok érte fizetni, akkor azt adni.

Vagy megkérdezni az önkormányzatot, hogy miben tudnak segíteni, nekik, hogy másoktól való kunyerálás nélkül tudjanak élni.

Ha templom van, ott is tudatni, hogy tessék segíteni nekik, hogy ne nélkülözzenek, mert másokat zaklatnak.

2016. márc. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!