Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Koronavírus miatt albérleti...

Koronavírus miatt albérleti díjat te elengednéd a bérlődnek?

Figyelt kérdés
Mert munkahelye megszűnt és máshová sem tud menni dolgozni?

2020. márc. 17. 11:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Nem. A szolgátatóknse mondanak le a beszedett rezsiről. Nem vagyok máltai szeretetszolgálat.
2020. márc. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

# 1


Nem a rezsit, hanem csak a bérleti díjat.

2020. márc. 17. 11:11
 3/19 A kérdező kommentje:

# 1


De ha nincs bevétele akkor hogy fizesse ki? Végignézed ahogy hajléktalanná válik?

2020. márc. 17. 11:11
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

belátással lennék ha kevesebbet ad ,és a többit majd később kifizeti pl...

Ha egyébként megbízható volt eddig akkor belatassal vagyok a helyzet miatt. De teljesen elengedni nem fogom, az én költségeimet sem engedi el hipp hopp senki.

2020. márc. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

# 1


Ja és amúgy sem fizetsz adót a NAV-nak az albérlet kiadásod után, feketén adod ki.

2020. márc. 17. 11:12
 6/19 anonim ***** válasza:
70%
#1. Nem, nem engedném el. Annyi engedményt adnék, hogy tolódhat a tartozás. Nem vagyok gazdag, nekem ez is bevételi forrás.
2020. márc. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%
Jah sose adnám ki feketén a lakást nem vagyok hülye.
2020. márc. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%

Nemfizetés miatt a szerződés szerint kirakhatom az albérletből. Miután ez megtörtént akkor keresek egy fizető bérlőt és szerződéssel kiadom neki a lakást. Habozás nélkül kirakom, mert szükségem van nekem is a pénzre.


Ha a bérlő nem fizet, akkor én nem tudom fizetni a lakáshitelt, mert a bérleti díj a törlesztőrészlet.

2020. márc. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ha nem feketén nyomod az ipart, akkor szerintem nem lenne hülyeség megkeresnetek egy állami szervet a probléma megoldásának segítésében. Megelőlegezhetné az állam a lakbért az albérlődnek, - remélem, van annyi esze, hogy felfogja az albérlőd, hogy ez visszatérítendő, csak nem tőle megy neked a lé egy ideig ekkor. Mondjuk a krízis helyzet lecsengése után minél hamarabb munkát kell keresnie az illetőnek és (pl.) fele-fele arányban (fele az államnak, aktuális díj fele neked) visszatérítéssel esély adódna arra, hogy az albérlőd beérje magát anyagilag. Ehhez kell az állam segítsége, a te toleranciád és az albérlőd megbízhatósága - EGY IDŐBEN.

Neked sem mindegy, hogy lelkiismeret furdalást generálsz magadnak azzal, hogy kiszórsz valakit ebben a helyzetében az utcára, de ha ilyennel nem rendelkeznél, akkor szempont lehet az is, hogy egy már működő üzleti kapcsolatot földelsz el, - eddig bizonyára a meghatározott kondíciók szerint fizetett az albérlőd, ezért lakhatott ott. Ki tudja, milyen ismeretlen emberrel kerülgethetitek egymást bizalmatlanul megint három hónapon keresztül és ki tudja, mikor találsz új albérlőt a későbbiekben, - a jelenlegi helyzetben esélyes, hogy nagyon sokan lesznek fizetésképtelenek egy ideig, ergo, semmivel nem jutsz előrébb, ha egy egyébként problémamentes albérlőt kidobsz.

Gondold át a dolgot!

A feketén nyomod az ipart, akkor nincs ötletem, mert az államhoz - érthető okból - nem fordulhattok áthidaló segítségért!

2020. márc. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
Én adnék haladékot.
2020. márc. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!