Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért gondolják hogy Magyarors...

Miért gondolják hogy Magyarországot is térdre kényszeríti egy Olaszországban kialakult, hasonló méretű fertőzés?

Figyelt kérdés

Egyrészt mi nem vagyunk turisztikailag közkedveltek mint Spanyolország, Franciaország, Olaszország.

Nálunk nincsenek világhírű látványosságok, ahol állandóan tömegek fordulnak meg évtizedek óta. Szóval szerintem nagyban befolyásolta az Ő helyzetüket az hogy finoman fogalmazva egy átjáróház az országuk.


Szerintem itt pár száz fertőzöttnél megáll a mutató, és nagyjából le is cseng az egész. Meg ahogy emlegetik gyors lefolyású a megbetegedés, és hamar ki is lábalnak belőle, tehát nem értem a pánik okát.


2020. márc. 18. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

A vírus már a mi országunkban is benn van. És nem válogat. Tök mindegy, hogy magyar vagy turista vagy. Ha nem fogják vissza magukat az emberek és szétterjesztjük, akkkor egyszerre annyi beteg fog orvoshoz fordulni, hogy az egészségügy nem fogja elbírni. Ez történt Olaszországban is. Ezt próbálják elkerülni, azzal, hogy minél kevesebb legyen a társas érintkezés. Van aki beteg lesz és menne ide-oda, mert nincs olyan rosszul. Más meg elkapja egy ilyen embertől és belehal. Tavaly influenzás voltam, 2 hétig feküdtem, nem volt kellemes. Ki akar beteg lenni?

Olaszországban az kap gépet, akinek van esélye. Lehet a te nagymamádról mondanak le egy erősebb javára. Leírni is szörnyű. Ezt akarod?

2020. márc. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A magyarok és az olaszok is sokban hasonlítanak. Amúgy sokkal több beteg ember lehet, mint amiről írnak. Rengetegen lázas betegek, ismerősök is. Lehet influenza, lehet korona, lehet valami más. Mivel nem tesztelnek mindenkit ki tudja mi a bajuk és mi a valós betegszám.

Talán mi még előbb reagáltunk, mint az olaszok, de az intézkedéseknek is akkor van értelme, ha betartják őket. De valakinek dolgozni is kell, én is dolgozom, de csak a munkahelyem és az otthonom közt járok biciklivel.

Ez most mindenkinek fáj, de el fog múlni. Nagyszüleink sokkal nagyobb szarságokon vannak túl, mégis élnek, nevelték a családot.

2020. márc. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
12%
Nekem nem fáj. Ez egy nagy hisztrériakeltés, bolhából elefánt tipikus példája. Túl van tolva az egész.
2020. márc. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

3-as Jo neked.

En egyszerre lettem hajlektalan es munkanelkuli pedig beteg se vagyok.

2020. márc. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem már most sem bírja az egészségügy.


Több posztba is belefutottam, ahol hiteles emberek panaszkodnak arról, hogy napok óta tartó koronavírusra utaló tünetekkel nem képesek ellátni őt, mert a háziorvos az ügyeletre, az ügyelet meg a háziorvosra mutogat ujjal, a médiában megadott telefonszámot meg órákig hívhatja, kicsöng, de nem veszi fel senki. Ha esetleg mégis felveszi valaki, akkor meg az életkedve is elmegy a betegnek, a másik személy bunkó stílusától.

2020. márc. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!