Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy bírjàtok a rossz minöségü...

Hogy bírjàtok a rossz minöségü rossz hangszigetelésü ùjépítésü lakàsokban?

Figyelt kérdés

Pàr hònapja költözrünk be egy ùjépitésü lakàsba.

Nem ez volt a terv mármint mindegy volt hova költözünk,ezt dobta a gép.

Mikor igent mondtak örültünk.És akkor annak is h de szuper ùjépités.Biztos szuper lesz.Bérlök vagyunk egyébként.

De viszont borzalom az àthallàs.A mellettünk lakòt ritkàn halljuk.Csendes tipus,néha a trappolást halljuk vagy ha tüsszent.

De viszont az alsò lakòk minden mozdulàt nyomon kell követni.Igaz hogy ök elég hangosan is élnek.Beszéltünk már velük de nem igazàn értik mi a probléma.

Bàrmit amit ledobanak dobálnak,vagy bármi amit a falnàl matatnak,halljuk ha a konektorba bedugnak valamit.Köhögés,tüsszentéstöl elkezdve mindent.

Éjjeli életet szeretnek élni és hetvégén késön hazajàrni.Igy a hétvégenk is nem másbol àll csak azt hallgatni hogy rohangàlnak pakolnak,beszélnek,szòl a tévé,nemi élet.Aludni képtelenség amig le nem nyugszanak.

Biztos vagyok benne h az épület hitvànyan lett megépitve.

És nem az ö hibájuk ahogy a miénk sem.De lehet tenni valamit?

Mi pròbálunk òvatosak lenni.Nem zörögni,nem trappolni.De rossz mert ùgyérzem nincs magám életünk.

Halljuk mikor kelnek mikor fekszenek,mikor mennek el itthonròl,mikor érnek haza.Borzalmas ami ittvan.

És németországban élünk szòval ennyit erröl.

Jelenleg pénzünk nem nagyon van rá.Meg a férjem sem akar hallani a költözésröl.Elég hosszadalmas volt és 30kmt költöztünk odébb.

De én kezdek megbolondulni.

Felettünk nem lakik senki szerencsére🙏🏻De h az alsò lakot is hallani mintha csak egy papir lenne közöttünk?

Szerintetek szabàlyosan vannak ezek megépitve?Engedélyezett ez a fajta minöség?Akik ilyenben laknak mit tapasztaltok?hogy birjátok?


2020. márc. 23. 08:35
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Akik ezeket engedélyezik, nem a szomszéd dübörgésére ébrednek reggelente valószínűeg. Világos, hogy az alsó szomszéd nem érti a problémát, valószínűleg ő sem olyan lakásban akar élni, ahonnan a fingás is áthallatszik, de ez van. Kezdjetek el papucs nélkül dübörögve járni, hangosan zenét hallgatni, csörögni-zörögni edényekkel, stb. Egyébként az egy emeleten lévő szomszédos lakásokat elválasztó falak jól hangszigetelnek tapasztalatom szerint, az emeleteket elválasztó, és a lakásban lévő tárgyak súlyát megtartó betongerendák viszont nagyon nem. Tehát ne aggódjatok attól, hogy a csendes szomszéd idegeire mentek, mert ő ebből valószínűleg nem fog hallani semmit. Nem azért tanácsolom a zajongást amúgy, hogy bosszút álljatok, hanem hogy megmutassátok az alattatok lakóknak, érdemes tekintettel lenni egymásra és csendben lenni.
2020. márc. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az a baj ezzel h tudjàk mivan,elmomdtuk 2szer is.

Csodàlkozva néznek de semmivel sem òvatosabbak.

3 hete kijöttek az anyòsomék pàr napra,én még feküdtem a szobàban ,a fürdö a hàlò mellett van.És valamelyik sztem törölközés közben dübörgött vagy tusolàs közben.Akartam is mondani h òvatosabban ha lehet.Ez nem csalàdi ház vannak szomszédok.

Akkor egész nap irdalmatlan trappolást levàgtak,egyébként szerintem a csaj.Aznap sokkal hangosabbak voltak.Mintha ök àlnànak bosszut.

Azt hiszik h ök csendben vannak semmit se hallani(pedig 2 szer szòltunk a 4 hònap alatt) és ha tölünk valami hang lemegy esetleg vissza is kapjuk.

Pedig odafigyelünk.Valamelyik nap véletlen kiesett a kezemböl a mobilom a hálòban biztos hallottàk.Én tök szarul érzem magam emiatt.

Meg arra gondolok mit kapok cserébe.

Nem lehet teljesen zajmentesen élni azt tudom.De tényleg borzalmasak a falak.

Régi lakàsban is volt áthallás de ennyire durván nem.

Csak nem tudom mit csináljak,ezek után akarom h a képembe röhögjenek.

Ha szòlok a föbérlönknek esetleg arra hivatkoznak h ez nem az ö hibájuk,és csak normàlisan élnek és a végén nálunk lesz ejnyebejnye.


Nagyon jò lenne költözni.Talán idövel rátudom beszélni a férjemet

ha kell keresek mellék àllàst.De ezt sokàig nem lehet birni

2020. márc. 23. 09:42
 3/9 A kérdező kommentje:
*ezek után nem akarom
2020. márc. 23. 09:43
 4/9 A kérdező kommentje:

Ami még nagyon érdekes hogy a lakàs elrendezése ugyanaz.

Az alattunk lakò tévéje fel van rakva a falra egyèbként.

Mikor este lekapcsoljuk mi is a tévét halljuk a tévéjét igazándibol türhetö néha egy két mormogàst.

De viszont a lakás màsik végében a fürdöben és a hálòban 3szor annyira hangosan halljuk.Olyan mintha ott szòlna.

Néha meg is tudjuk àllapitani mit néznek.

A nappaliban àlmennyezet van(csak ott) nála is.Valòszinü azért hallani kevésbé.

De mivel a tv a falon van gondolom végigvezeti a falakban a hangokat,rezgéseket és valamiert a lakàs külsö sarkàban öszpontosul(fürdö,hàlòszoba).

Ráadàsul aki tervezte a házat volt annyi esze h azon a falon ahol tévè,ugymond a nappalibutor helye van a falban van egy csö.ahol eltudod rejteni a vezeteket és alul betudod dugni a konektorba.Igy nem csunya.

A mi tevenk polcon van az a csö is üres bàr eleg vastag szòval nem is értjük minek kellett ilyen vastag csö bele.

Szòval ez is hozzátesz ahhoz h rengeteg ilyen rés van ahol jönnek a hangok.

Minden helységben van például elszivö,levegö keringetö(bocsi nem tudom pontosan hogy hivjak)

azt is megfigyeltük h a külsö zajok teljesen bejönnek rajta.

Nem messze van az ùt,járnak az autòk és olyan mintha minden ablak nyitva lenne pedig mindegyik zàrva van.

Szòval sem belül de küvölröl sem szüri ki a zajokat igy a fal.

Gyorsan meggondolatlanul összecsapott ez a ház

2020. márc. 23. 11:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyors megoldásnak egy jó fajta füldugót javaslok, hogy legalább aludni lehessen.
2020. márc. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

már beszereztünk.

Sajnos a testhangok ellen nem jó.Meg ha valami nagyot szól,becsapnak egy ablakot a hálóban nem szűri ki.

Füldugóban is felriadok rá😒

Néha annyira belenyomom a fülembe már hogy reggel fáj a fülem.

Nem beszélve egyszer elaludtam mert nem hallottam meg az ébresztőt😢

de egyenlőre ez a megoldás a léghangok ellen

2020. márc. 24. 10:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor az nem jó fajta, ha megfájdul tőle füled. Sajnos máshoz nem értek, de remélem jön valami szaki is erre és ajánl neked valami jó szigetelést.
2020. márc. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

20+ éves ház, llegfelső emelet, fél éve költöztünk be, azt hittük csend lesz.

Nem.

Olyan a kialakítás hogy a szomszédban dübörgő gyerek olyan mintha fölöttünk lenne hanghatásra.

Ami napközben nem zavarna de este 10-kor is még rohangál és visítozik.

Aztán még én érzem magam rosszul hogy reggel 5-kor (párom 6-ra megy dolgozni én meg nem tudok visszaludni így felkelet vele) 2x 10mp-re hangos a kávéfőző.

Szerencsére a másik oldalsó szomszédtól soha egy nyikkanást nem hallottunk csak a másiknál vagy a gyerek dübörög vagy a kutya ugat (alapból sosem zavart de mikor napi 6-7 órában tolja már kezd idegesíteni)

2020. márc. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja és a hangos szomszéd megszokta hogy 10 évig üres volt a lakásunk ezért folyton panaszkodott mikor beköltözés előtt volt pofánk délután 2 és 4 között fúrni 5 teljes napig.

Nekik karácsonykor6x8 óra kopácsolás volt felszerelni a k--va tévét a falra.

2020. márc. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!