Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szekszárd vagy Szombathely a...

Szekszárd vagy Szombathely a jobb hely?

Figyelt kérdés

Úgy melyik város az élhetőbb és melyik a jobb hely a 2 közűl. Igazából Győr az kb egy olyan hely ami kijavítja Szombathely kis hibáit és még talán picivel szebb is. Ellenben drágább is sokkal és mind2 elég közel van az Osztrák határhoz. Szombathelyel úgy halottam az a gáz, hogy ott viszonylag elég sok a migráns. Elvileg miattuk van most ott akkora gáz, mert pont oda vitték be a mers vírust! Na meg egy ismerösöm azt állítja, hogy ott átlag - 4 fokkal hüvősebb az idő. Mint az ország bármelyik közeli pontján. Ezt mondjuk nem igazán értem, mivel pl Sopron is ott van. És akkor ott is hidegebb van valamivel mint pl Békéscsaba felé. De azért átlag 4-8 fokkról nem beszélhetünk.


Viszont szerintem Szombathely szebb mint Szekszárd. És kevés a barna, na úgy összeségében élhetőbb. Meg talán a csajok is szebbek az Osztrák, Szlovén vérvonal miatt. És szerintem vannak olyan munka lehetőségek mint pl mosonmagyaróvár, sopron vagy győrben. Szekszárdon elvileg több a c meg úgy eleve a bunkó emberek. Viszont elszigeteltebb, jó munkák gondolom itt is akadnak. Több a szórakozási lehetőség. És olcsóbb. Meg kevésbé fordul elő bevándorló arra felé. Elvileg azért itt jobb a helyzet! Mint pl Tatabánya, Zalaegerszeg vagy Somogyban. Mert pár város kivételével már nyugat lassan nem nagyon lesz jobb mint kelett.

18/F



2020. márc. 23. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Szekszárdon sosem voltam, Szombathelyen meg időszakosan élek... Én még egy migránssal sem találkoztam. Nincsenek itt. Ki mondta ezt neked? Vagy azokra gondolsz, akik Ausztria és Sz.hely között ingáznak? :D Ők sokan vannak valóban. És ők bizony hozhatták is a vírust.

Szerintem ez a város nem szép, nem is izgalmas (egyetemista fejjel). Inkább ilyen családos embereknek való. Dolgozni, gyereket nevelni, beülni a haverokkal egy sörre valahova (van pár jó hely azért), kirándulni a környéken. Sportolási lehetőség sok van. Jó éttermek vannak.

2020. márc. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Szekszárdon bunkókkal nem találkoztam még, de c típusú állampolgárral igen. Lehet nem annyira drága, mivel a legkisebb megyeszékhely, de hogy szórakozási lehetőség lenne... Egyetemistaként is, kb 2 havonta vannak bulik, ha meg mégis van akkor majd megfulladsz a bulihelyen vagy nyomorogsz, annyira kevés a hely. Átmenetileg (tanulmány kapcsán) szerintem lehet élni Szekszárdon, de nincs az a pénz, hogy ott éljek, vagy bárhol a megyében.

Szombathelyet nem ismerem.

2020. márc. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Én Szombathelyre jöttem egyetemre anno, majd miután lediplomáztam itt is maradtam dolgozni. Most már jó ideje itt vagyok de nagyon unom. Amúgy maga a város rendezett, tiszta, migránsok nincsenek egyáltalán, és cigányok sem sokan vannak. Munkalehetőségek viszont nem a legjobbak, főleg ipar... emiatt szerintem sok a proli és a libsi. Szórakozási lehetőségek se nagyon vannak. Én éppen azt tervezem, hogy Győrbe menjek...
2020. márc. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tehát akkor Győr lenne az a hely ahhol van úgy kb minden. Csak ugye nem tévedek ha azt írom drága? Meg Sopron is drága, csak az még ráadásul nem is szép. Mosonmagyaróváron elvileg nincs sok munka és nincsen nagyon szórakozási lehetőség! Akkor melyik nagyobb város ahova megéri elkőltözni? De még várom a válaszokat a kérdésben elhangzott helyekről is.


Nekem még nagyobb városok közűl ezek is bejönnek. Ha a szépségüket tekintjük: Vác, Cegléd, Tatabánya, Egerszeg, Gyula, Komárom, Békéscsaba

De Tatabánya és Egerszeggel a baj csak az, hogy sok a barna.

2020. márc. 24. 20:55
 5/9 anonim ***** válasza:
A felsoroltak közül Zalaegerszeget is ismerem. Ott tényleg nagyon sok a cigó. És a város is igénytelen, viszont most nagyon fejlődik, sok pénzt nyomnak a városba, és munkalehetőségek száma is növekszik.
2020. márc. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%

Szekszárdot nem ismerem, de az alapján, hogy meg akartak lincselni valakit a héten, akinek pozitív lett a vírus tesztje, elég sok bidam-bidam lehet.

Szombathely egy retek, ezen kívül kint van a határban mindentől elszigetelve. Ha mindenképpen falura kell költözni, akkor inkább Győr, esetleg Ausztria munkásszállója (Sopron).

2020. márc. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Szombathely
2020. márc. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nem olyan rossz Szekszárd...igaz sok a c típusu állampolgár, de sok a munkalehetőség, szép lakótelepei vannak, és lányokból azért itt is vannak szépek ;)
2020. ápr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 chess01 válasza:
100%

Szekszárd és a sok munkalehetőség. 😂😂😂


Vicc. Alig van munkalehetoseg. Ha van is, trükközés,feketèzès, èhbèr.


Oda jàrtam suliba. Pàr hónapja voltam ès làttam, hogy rengeteg a cigàny. Gyűjtőhely.

2020. máj. 22. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!