Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kijarasi tilalomnal ha elmegye...

Kijarasi tilalomnal ha elmegyek pl mamamhoz es ugye nem tudom igazolni blokkal hogy en boltba mentem megbirsagol a rendor?

Figyelt kérdés
Ugy tudom csak lakohelyen belul lehet menni pl boltba vagy postara ha igazolod blokkal

2020. márc. 27. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Nincs kijarasi tilalom. Esetleg Olaszorszagban elsz vagy miert kerdezed?
2020. márc. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak kijárási korlátozás. Nem tilalom.

Egyébként nem jó ötlet esetleges vírushordozóként kritikus korosztályt látogatni.

Másrészt: a rendeletben benne van, hogy magukat ellátni nem tudókat (kisgyerekek, idősek, betegek) segíteni kell. Nyilván egy rendőr nem fogja tudni magától, hogy Bözsi néni a falu végén elő házban önellátó-e, vagy mindig az unokái visznek neki élelmet, valamint segítik felöltözni, fürdetni.

2020. márc. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért ne tudnád blokkal igazolni, ha boltban voltál? Kötelező adni.

Másrészt nem tudják ellenőrizni ilyen szinten, max a csoportos összejöveteleket tudják korlátozni ezzel.

Egyelőre semmilyen igazolás nem kell semmiről, bemondásra megy.

2020. márc. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 és ha még csak megy valaki a bolt felé?
2020. márc. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell igazolni egyelőre, ha meg kellene is, odafelé nyilván el kell higgyék, jelenleg úgyis bemondásra megy csak a dolog, ha egyáltalán rákérdez valaki is.
2020. márc. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért nem olvassák el az emberek a kormányrendeletet? Világosan le van benne írva minden.
2020. márc. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!