Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha el lopok 1 kg kenyeret a...

Takacsek kérdése:

Ha el lopok 1 kg kenyeret a boltból a rendőrség kártérítésre kötelez valamint megbírságol és még priuszom is lesz de én tőlem kicsaltak 35E ft-ot megadtam a rendőrségnek a bankszámla számát, nevét majdmegszüntetik a nyomozást mivel nem szabálysértés?

Figyelt kérdés
Annyi a lényeg hogy még augusztusban átvertek telefon vásárlással én elutaltam a pénzt de telefont azota sem kaptam meg tettem feljelentést és a rendőrség levélben azt küldte vissza hogy megszünteti a nyomozást a nő ellen mivel 50E ft alatt van az pedig nem szabálysértés. Mit tehetek hogy vissza kapjam a pénzem? Állítólag több feljelentő van ezért az ország túlsó végében lévő rendőrség nyomoz tovább. van esélyem hogy visszakapjam a pénzem? (Miskolcon tettem feljelentést, Tiszagyendán lakik a nő aki meglopott és Sümegi illetve Tapolcai rendőrök "nyomoznak" tovább)
2014. nov. 7. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Értelmezni kellene a levelet ostoba!

"tettem feljelentést és a rendőrség levélben azt küldte vissza hogy megszünteti a nyomozást a nő ellen mivel 50E ft alatt van az pedig nem szabálysértés."


Megszünteti a nyomozást szabálysértésben, mert megállapítható a cselekményről, hogy üzletszerű, és ezért ez bűncselekmény. Az ügyedet átrakták arra a helyre, ahol a csaló személy többi ügye van. Egyébként 50eFt alatt szabálysértés, hülyeségeket írsz, csak az üzletszerű szabálysértési érték miatt lesz vétség. Nézd csak meg a levélben, hogy igazam van.

Azt is elmondtam már több fórumon is, hogy a rendőrség dolga a nyomozás, az ügyészségé a vádemelés, a bíróságé az ítélet, te pedig a pénzedért polgárjogi igényedet terjesztheted elő a bíróságon, akik a jogerőre emelkedett ítélet alapján megpróbálják behajtani a pénzed.

2014. nov. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A boltból pedig ne lopjál kenyeret, és ne csapj be senkit azzal, hogy nem küldöd el a megvásárolt termékét, mert mindkettőért büntetés jár. Nem látom az érvelésed közötti összefüggéseket!
2014. nov. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!