Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Munkáltatoként jogom van...

Munkáltatoként jogom van kezdéskor megnézni az alkalmazottam személyijét és hogy van e nála? Merthogy az ellenőr megbirságol ha pl. le van járva neki. De biztos, hogy elkérhetem megtekintésre?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 11. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Normális munkáltató le is fénymásolja...
2015. ápr. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tehát van jogom elkérni, neki meg oda kell adnia?
2015. ápr. 11. 18:48
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Máskülönben honnan tudnád meg az adatait a bejelentéshez,100% pontossággal? Vagy azt,hogy a bemutatott erkölcsi és egyéb bizonyítványok valóban az övéi-e?
2015. ápr. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell odaadnia, de ez esetben neked sem kell alkalmazni.
2015. ápr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Shai-Hulud ***** válasza:
66%
Amennyiben ezért TÉGED vonnak felelősségre (bármilyen módon), azt csak akkor tehetik, ha neked jogod van ellenőrizni az igazolványt. Ha ehhez nem lenne jogod, akkor nem is büntethetnének meg miatta.
2015. ápr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ahogyan a #4-es mondja. NINCS jogod elkérni, de ha nem mutatja meg ÖNKÉNT, természetesen jogod van őt nem alkalmazni...
2015. ápr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Van jogod megnézni a szeződéskötéskor, másolni is van jogod. Viszont nem bírságolhatnak meg téged, mint munkáltatót, ha nincs személyi az alkalmazottadnál, semmi közöd hozzá, hogy lejárt-e vagy van-e egyáltalán személyije. Sőt a magyar jog szerint nem is kötelező, hogy legyen a magyar állampolgároknak személyije, más fényképes igazolványunk is lehet.
2015. ápr. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

akkor pontosabban fogalmazok: személyazonosság igazolására szolgáló okmányát...


ugyanakkor egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a magyar jog szerint nem birságolhatnak meg olyasmiért amit nincs jogom ellenőrizni.


nem a tiszta jogról hires ez az ország...

2015. ápr. 12. 00:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Melyik jogszabály írja elő szerinted, hogy bírság ját, ha lejárt a személyazonosító okirata bárkinek is, vagy hogy ezért a munkáltató felelős? Ki fog szerinted megbírságolni?
2015. ápr. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
én a gyakorlatról beszélek.
2015. ápr. 12. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!