Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hány óráig"illik" panellakásba...

Hány óráig"illik" panellakásban az alábbi tevékenységeket folytatni?

Figyelt kérdés

Hajszárítás, porszívózas, takarítás?

Illetve érdekelne az is, hogy szerintetek milyen hangerővel lehet úgy beszélni,nehogy meghallják és zavsrjunk másokat? Mi kicsit hangosabban beszélünk a férjemmel az átlagnál sokszor veszekedésnek is tűnhet. Nem akarok égni...


2020. márc. 27. 15:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Óbégatni sose illik.

A többi felsorolt szerintem mindegy, 15 évig éltem panelban, ezek soha nem hallatszottak át a szomszédoktól.

2020. márc. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Mosógép, hajszárító simán megy nálam este 10kor meg reggel 6kor is. A szomszédba meg nonstop ordít a gyerek.
2020. márc. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

8-20 óra között.

Beszéljetek halkabban, ha nem akarsz égni. Gondolom, nem vagytok süketek, megy ez csendesebben is.

2020. márc. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Ha figyelmes akarsz lenni akkor 9-19 között végzed a takarítást, porszívózást. Hajszárítás gondolom húsz percnél tovább nem tart, az annyira nem zavaró talán.
2020. márc. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A földszinten valószínűleg nálatok is van kitéve szabályzat, abban benne van.

Én személy szerint a mosógépet legkésőbb este 7 órakor szoktam elindítani, akkor még emberi időben be tudja fejezni. De igazából mindegy is, mert egy hallucináló öreglány lakik alattunk, aki szerint mi egész éjszaka nyomdagépeket üzemeltetünk, és ládákat csapdosunk a földhöz. Mi egyébként téglában lakunk, de itt is áthallatszik minden a szellőzőnyílásoknak és egyebeknek köszönhetően.

Takarítani nem szoktam este, mert porszívózni világosban érdemes, amikor látod is, hogy mit csinálsz.

Hajszárítani bármikor, az nem olyan hangos.

Az, hogy hangosabban beszéltek, nem egyenértékű az ordítozással, gondolom.

2020. márc. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

ne hajnalban vagy éjfél körül porszívózz, az áthallatszik kicsit, de amúgy a többi mindegy

ha normál hangerővel beszéltek, az nem hallatszik át, de mondjuk azt már szoktam hallani, ha a felső szomszéd veszekszik

vagy ha hangosan hallgatja a zenét

ma már 5-ször hallgatta/tuk meg a Paradise-t a Coldplaytől...

2020. márc. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez mind attól függ. Ha pl. csak gyors pár perc alatt összeakarod porszívóvozni a konyhát, az szerintem nem annyira zavaró másoknak sem. De nyilván ha órákig tervezed csinálni, akkor szerintem ilyen este 8-ig talán belefér. A hajszárítás kétlem, hogy áthallatszódna.
2020. márc. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Semmi baj.
2020. márc. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem sok mindentől függ, leginkább attól, hogy kik laknak a szomszédban. Én simán járatom a mosógépet este 10 és éjfél között is, mert szinte minden lakásban körülöttem fiatalok laknak, és ők sem síri csendben alszanak ilyenkor. Ha már idősebbek is laknak, én próbálnám ezeket reggel 8 és este 9-10 közé szorítani... talán a hajszárítás mehet később is... takarításnál meg kérdés, hogy milyen részfolyamat... port törölni meg felmosni sztem azért lehet később is, mert nem hangos, kivéve, ha holland fapapucsban folytatod le :).
2020. márc. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

“Mosógép, hajszárító simán megy nálam este 10kor meg reggel 6kor is. A szomszédba meg nonstop ordít a gyerek.”


Dettó, ha én elviselem, hogy a kölök egész nap visít, rohangál a lépcsőházban, veri a lépcsőkorlátot, meg az ajtómat .... sőt egyszer majdnem be is esett, mert pont akkor nyitottam az ajtóm, amikor nekiszaladt erőből, én meg reflexből vissza is löktem, úgy megijedtem, de legalább azóta nem jön az én ajtóm közelébe, biztos jól megütötte magát...érdekes, egyszer nem mertek szólni, hogy este megy a mosógép, pedig pont a fürdőink vannak egymás mellett.


A másik falszomszédom meg zenét üvölttet rendszeresen én meg leszarom, hogy hajnali 4kor fél órát csörög az ébresztőm (áthallatszik, mivel az övék is hozzám)

2020. márc. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!