Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek "illik bemutatkozn...

Szerintetek "illik bemutatkozni" az új szomszédnak, aki vesz egy nagyon drága telket a budai hegyoldalban, és elkezd rá egy luxus-családi házat építeni?

Figyelt kérdés
...Nem mutatkozott be. Kiirtott minden fát a telkén és tavasszal elkezd építkezni. Mi, szomszédok ezt nem vesszük jó néven,de mit tehetünk? Szeretnénk jóban lenni minden szomszéddal.

#"jó-szomszédság"
2018. jan. 16. 09:32
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%

Majd ha összefuttok az utcán, akkor mutatkozzatok be, de egyébként csak úgy nem mennék át. Meg mondjuk még nincs is hova, hiszen nem élnek ott, nincs még ház.

Mit nem vesztek jó néven? Megvett egy telket, ahova építkezik. Joga van hozzá. Nem a te telked az már. Mit szóltál volna, ha amikor te odaköltözöl, akkor azzal fogadnak a szomszédok, hogy minek jött ide még egy lakó?

2018. jan. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
86%
A bemutatkozás kérdésének szempontjából miért releváns, hogy drága telket vett és luxuslakást épít? Ennek teljesen irigység szaga van... Nem veszitek jó néven, hogy kivágta a saját fáit? Mi közötök hozzá? Nyilván saját ízlése szerint szeretné berendezni a telkét, amibe a növényzet is beletartozik. De még ti akartok jóban lenni? Épp ti indultatok el azon az úton, hogy biztosan ne legyetek jóban. Legalábbis én ilyen áskálódó, mások magánügyeivel foglalkozó prolikkal biztosan nem szeretnék jóban lenni.
2018. jan. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező, kifogtál egy sznob, pökhendi fszt, én is rühellem a fajtát, főleg amelyik sűrűn prolizik, pláne, hogy azt se tudja mit jelent.

Küldd rá a NAV-ot, én pár ilyen magamutogató majommal már megtettem.

Köszönni nem tud, ellenben elvárja, hogy mindenki a lába előtt heverjen, semmibe se veszi a környezetét, tipikus kihaénnem.

Undorító egy fajta.

2018. jan. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy a fák kivágását önkormányzati rendelet szabályozza, szép is lenne pl, ha lakóövezetben elkezdené mindenki csak úgy kivagdosni a fáit. Bizonyos települések ezért vonzóak.
2018. jan. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
HÚÚ HA... kaptam hideget, meleget. Nem az a gond, hogy luxus házat épít, hanem az, hogy semmibe veszi a szomszédait, akik 50 éve ott élnek. Én biztos, hogy bemutatkoznék, még az adás-vétel előtt a szomszédoknak. Ez már egy régimódi dolog?
2018. jan. 16. 10:28
 6/32 Unikornispata ***** válasza:
80%
Ha te biztosan bemutatkoznál,mert illik,akkor miért is írtad ki a kérdést?Akkor nincs kérdés..menj bemutatkozni!
2018. jan. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
...Azt írtam, HA ÉN LENNÉK A VEVŐ...akkor bemutatkoznék az ott lakó szomszédoknak, mert szerintem úgy illik.
2018. jan. 16. 10:50
 8/32 A kérdező kommentje:
... amúgy azt is írtam, hogy próbáltam a Földhivatalban megnézni a címét, meg is adták, de ott nem lakik senki.
2018. jan. 16. 10:54
 9/32 anonim ***** válasza:
83%
Én már az amcsi kertvárosban játszódó filmekben sem értem ezt a kényszert, hogy jaj, jött egy új ember, vigyünk sütit és faggassuk ki, meg csevegjünk a nagy büdös semmiről. Egyszerűen kínos az ilyen. Ha új helyre költöznék, biztos nem járnám körbe a környéket, hogy mindenkinek bemutatkozzak (amúgy sem szeretek bemutatkozni). Elvégre egymás mellett fogunk élni, bőven lesz időnk megismerni egymást. Fölösleges siettetni.
2018. jan. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk (vidéken) úgy szokás, hogy az új szomszéd megy oda a régebb óta ott lakókhoz bemutatkozni. Aki így tett, azzal a szomszédok jó kapcsolatban vannak (etetik a kutyát, macskát, ha elutaznak, odafigyelnek a házra, idős szomszédnéni néha vigyáz a kisgyerekeikre). Aki nem jött oda, azzal évek után is csak nézik egymást, az utcán elsétálnak egymás mellett, semmi kapcsolat nincs köztük azon kívül, hogy egymás mellett laknak. Ha az új szomszéd nem kezdeményez, akkor a régebb óta ott lakók sem foglalkoznak vele. Amúgy én nem értem, miért kell ebből ekkora problémát csinálni, nem kollégiumi szobatársak vagytok, hanem önálló felnőtt emberek a saját házukban, a saját telkükön. Nem kell kényszeresen jóban lenni mindenkivel, a nulla kapcsolat nem jelenti azt, hogy rosszban vagytok.
2018. jan. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!