Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Agglomerációs kertes házas...

Agglomerációs kertes házas övezetben illik bemutatkozni a szomszédoknak?

Figyelt kérdés

Mostanáig Budapesten éltem, lakásban. Itt mindenki toronymagasan tojik a többiekre, egyik szomszédot sem ismerjük. Viszont most kiköltözünk egy Pilis környéki faluba, zsákutcába.


Házvásárlás előtt megszólítottunk egy idős házaspárt, hogy megkérdezzük őket a tapasztalataikról és nagyon úgy tűnt, hogy itt ebben a ficakban nagyjából mindenki ismeri a másikat. Én várandós vagyok, körülöttünk pedig csupa kisbabás pár lakik, szóval valószínáleg a jövőben is lesz közünk egymáshoz a gyerekek által.


Nem vagyok semmi jó elrontója és nagyon szívesen barátkoznék, csak elszigetelt fővárosi szökevényként nincs tapasztalatom :) Szóóóval... Van annak létjogosultsága, hogy egy tál finom süteménnyel felszerelkezve becsengetünk bemutatkozni?


2018. márc. 21. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Ez nem egyértelmű, vannak mogorva zárkózott emberek akik már ezt a kedves gesztust is zaklatásnak gondolják. De én azt tapasztaltam hogy az átlagos emberek örülnek neki, ez egy jó pont náluk. De úgy is elég, ha látod őket az udvarban akkor odaköszönsz és bemutatkozol, nem kell direkt becsöngetni. A süti csak hab a tortán. Én örülnék neki, ha a szomszédom hozna valami finomat.. :D Ez inkább olyan Született feleségekbe illő jelenet :D
2018. márc. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Süti felesleges . Mérjétek fel ki hol hogy él , a mellettetek jobbról balról 2vel és a szembe 2vel érdemes kezdeni bemutatkozni . Idősebbeknél többieknél köszönni elég . Sok normális meg kevésbe az ember van ott is . Folyamatos füstölésre tűzrakásra tűzijátékokra sajnos fel lehet készülni . Ezt teszi a beköltözők nagy többsége , csekély őslakos is . Cigányt meg alvilági jellegű formákat koptassátok kerüljétek .
2018. márc. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Hozzá teszem mi kezdtük az ismerkedést . Sok termőfánk van a többletet mindig elajándékoztuk . Egy két arc volt csak aki szintén adott valamit az évtizedeken . Többi talán üdvözöl . Az újak egyel arrébb lévő szomszédnak de senkinek sem mutatkoznak be sem köszönnek , tőszomszédoknak sem , akár fiatalok akár korosak .
2018. márc. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Megyeszékhelyen kertvárosi részén élek. Mi zárkózottak vagyunk. Köszönünk, max. pár szó az időjárásról aztán haladunk tovább.

De két szomszédunk is vidékről költözött ide, hát... Nyomulósak, tapintatlanok, kiváncsiskodók, leskelődők. Pedig fiatalok. Én köszönés után menekülök előlük.😂

A süti nekem sok lenne.

Nem tudom falun, hogy megy ez, de a nyomulós szomszédaimból kiindulva lehet elvárás is.😊

2018. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
29%
Még városi lakásban is illik bemutatkozni a közvetlen szomszédoknak legalább beköltözéskor egyszer. Ez szerintem alap műveltség
2018. márc. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!