Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nem képesek agyilag...

Miért nem képesek agyilag értelmezni néhányan egy olyan egyszerű dolgot, hogy mit lehet a szelektív szemetesbe rakni?

Figyelt kérdés

Én húzom ki a kukákat a házban. Mert mindenki szarik rá, ha nem húznám ki ötször egy hónapban, akkor belefulladnának a szemétbe. Köszönetet persze egy sem mond érte (nem is várom el). De azt egyszerűen nem értem, miért olyan nagy kihívás, hogy azt rakom bele a szelektívbe, ami bele való?! Ma egy borosüveg palackot találtam a műanyagosban. De tettek már bele háztartási hulladékot is.


Én vagyok rigolyás, vagy alapvetően ilyen ostobák az emberek?


2020. márc. 30. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Az embereket nem érdekli. Sajnos nálunk is ilyen ez.
2020. márc. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Sunshinedoll ***** válasza:
32%

Nem tudják, vagy nem érdekli őket. Nálunk van olyan, aki nagyon vergődik, hogy szelektív gyűjtés legyen, mert ejnye-bejnye, közben meg amiket a szelektívbe dob műanyag sz-rok, egyik sincs elmosva, pedig csak kimosott, tiszta dolgokat lehet a szelektívbe dobni, illetve számos teás filtert is találtam már a szelektívben, mert "papír". (????)

Én a saját háztartásomban rigolyás vagyok, illetve a lakóközösség miatt, mert itt van szelektív hulladékgyűjtő, de amúgy engem annyira nem érint meg, máshol ki hogyan gyűjti a saját szemetét. Én is tudnám precízebben és még jobban szétválogatva gyűjteni, de csak ennyire van kapacitásom.

2020. márc. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk például nincs üveges szelektív gyűjtő, műanyag és papír van, üveg nincs, akkor mit csináljak az üvegekkel?
2020. márc. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Kicsi a lakásom és kevés a szabadidőm. Sajnos nem állok úgy anyagilag, hogy külön szobát tartsak fenn a szemét éjszaka esedékes szelektálására, élire hajtogatására, vasalására és laboratóriumi szintű tisztán tartására - csak azért, mert mások ebben adják el az emberek számára szükséges élelmiszert, használati tárgyat, megint mások pedig megpróbálják beosztani az időmet ingyen munkára. Tovább megyek! Nem csak eladni kell a szemetet, hanem a szolgáltatók tegyenek is valamit a fizetésükért, - akik (folyamatosan emelkedő összegű) pénzt kapnak a hulladékok kezeléséért. A másik ok, hogy amíg "csak rám nézve" érzik számomra vad idegen emberek a szabályokat kötelezőnek, - mások pedig következetesen, büntetlenül tesznek a szabályokra, - addig nincs miről beszélni, nincs kin, s nincs mit számonkérni! Ezek a "szabályrendszerek" csak arra jók, hogy önigazolást adjanak az emberek tíz millióit orruknál fogva vezetőknek arra, hogy rájuk mekkora szüksége van a társadalomnak, - pedig ez sok esetben szolgálhatna vizsgálat tárgyául. Uralkodik, szabályoz, és a legjobban ezek az emberek szarják le, hogy működnek-e, ill. milyen szinten működnek a "szigorú szabályok". Nem kell messzire menni: Nem dohányzók védelmére alkotott törvény vs. B.K.K. megállók, járművek. Nem keresek többet, de számolatlan tessék-lássék TÖRVÉNY, RENDELET van, amivel az emberek túlnyomó hányada nemes egyszerűséggel nem foglalkozik. Az meg már tényleg csak hab a tortán, hogy pont a magyarnak akarnak elsütni formális intézkedéseket, - aki arról híres, hogy a közösségi érdekeket szem előtt tartja! - Az ősközösségit talán! Meglepően sok érdekes felvételt készíthetnének a szeméttárolók környékére telepített térfigyelő kamerák, - meghökkennének sokan, hogy mi folyik az ilyen helyeken! De nem is lehet más hozzáállást elvárni egy olyan országban, ahol többet kapsz egy családi tejföl ellopásáért, mint egy emberölésért.
2020. márc. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Hát már nem azért, de a stílusod bicskanyitogató, "kedves" kérdező.

Engem meg az érdekelne, miért nem képesek emberek normálisan szólni a másikhoz. Főleg, amit az utolsó bemásolt privát üzenetet. No komment. Nagyobb probléma is van itt, semmint a szelektív szemétgyűjtés.


Amúgy nálunk sincsen kapacitás, se hely ahhoz hogy mindent külön válogassunk, ez van, mindenki gyűjtse, ahogy akarja, van akit ez nem foglalkoztat, van akit meg igen. Bumm.. De hogy emiatt így beszélni a másokkal, na az sokkal gázabb, mint hogy üveg volt a műanyagosban!

2020. márc. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
23%
10:44, az effélék, mint te, fognak a legjobban rinyálni, amikor a Föld még jobban a pusztulásba sodródik, mint most van. Nem is értem honnan szalajtják az efféléket. Persze kellenek bizonyos képességek ahhoz, hogy valaki képes legyen felfogni a szelektív hulladékgyűjtés jelentőségét...
2020. márc. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Magyarázza már el nekem valaki, hogy miért kapok mocskolódó privát üzeneteket azért, mert meg mertem kérdezni, hogy mit csináljak az üvegekkel, ha nálunk nincs szelektív gyűjtő az üvegek számára? (Lekváros, konzerves és paradicsomos üvegekről van szó amúgy, nem boros vagy sörös üvegekről.)
2020. márc. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

#8 Nyugi, azért mert proli az összes ilyen trágár üzenetet küldő egyed.

Normális kulturált ember nem hordja el minden hülye, ostoba p*icsának a másikat, pusztán mert annak nem szívügye pl a szelektív szemétgyűjtés.

Csak azért, mert másnak más a fontos, még NINCS jogod másokat gusztustalan jelzőkkel illetni. Ez a saját szegénységi bizonyítványod.

Én pl nem falun/tanyán élek, de nincs a közvetlen közelemben hulladékudvar, de ha lenne se rohangálnék naponta az üres üvegekkel, konzervekkel, befőttes üvegekkel stb-vel. És nem érdekel ki mit gondol róla, nekem erre mint mondtam nincs se helyem, se időm, se kapacitásom, ez van.

Gondolom itt egyik nagy környezetvédő sem jár autóval, se tömegközlekedési eszközt nem vesz igénybe és soha nem is használta egyiket sem, csak mert az is szennyezi ám a levegőt és gondolom gyereke sincs egyikőtöknek sem, mert már pusztán a létezésünk is szennyezi a környezetet. Meg klímát se használtok, ha majd megsültök a lakásban/irodában.. Ugyan már. Ennél sokkal nagyobb környezetszennyező dolgok/tevékenységek vannak! Amíg pl Amerikában és egyéb helyeken tonnaszámra öntik az óceánba a szemetet, meg pl amíg a nagy olajvállalatok verik az asztalt az elektromos (környezetkímélőbb) autók ellen, mert nekik az nem biznisz vagy amíg harcolnak a napenergia ellen, mert hát mi lesz az áramszolgáltatókkal, addig szerintem nincs miről beszélni! Mi csak porszemek vagyunk a rendszerben, kapálozhattunk, ha "fentről" is tojik bele mindenki a környezetvédelembe.

De lényeg a lényeg: akkor sem beszél ilyen proli stílusban senki, mint ahogy itt és privátban egyesek..

2020. márc. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én többször jeleztem ezt a beledobáljuk a kukába a szelektíven gyűjthető szemét problémát, illetve cisnáltam magam költségén kis feliratokat, hogy mit hova kellene dobni.. hát valami változott de nem annyira.

Szerintem ideje kiírni vagy minden postaládába egy kis papírkát bedobni ahol szépen megkéred őket...

#3Tuti, hogy van üveggyűjtő a környéken, mert Bp-n a házhoz menő gyűjtésen kívül az utcán van gyűjtősziget.

Azt meg nettó hülyeségnek tartom, hogy nincs helyed se időd szelektíven gyűjteni. Heti 15 perces mulatság 1-szer levinni a gyűjtőbe vagy a gyűjtőszigetre ha épp más dolgot is intézel közben, mi 35nm-es lakában találtunk 3 edénynek helyet.... mindent csak akarni kell..

2021. jan. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!