Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan lehet "nagyra" kinyitni...

Hogyan lehet "nagyra" kinyitni a szelektív kukákat?

Figyelt kérdés
Veszprémben lakom és szelektíven gyűjtöm a hulladékot. Hátra tolhatóan nyíló szelektív kukáink vannak, ámde kinyitni már nem lehet. Van benne ugyanis egy zár, amit csak valamilyen speciális kulccsal lehet kinyitni (benne fémből egy kör alakú dolog, annak pedig a szélén egy bemélyedés - gondolom ide illeszkedik a kulcs). Láttam már kukásokat kinyitni, de még az egyik szomszéd háztömbben lakó férfi is kinyitotta a kulcsával és beleöntött egy nagy zacskó szemetet. Valójában teljesen értetlen számomra, miért kell ezeket a kukákat zárni, megnehezítve ezzel a szelekítven gyűjtők életét, hiszen pl. a műanyaggyűjtőbe csak egyenként lehet beledobálni a PET palackokat - mennyivel egyszerűbb lenne kinyitni és beleönteni.

2014. jan. 16. 07:19
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Elvileg igazad LENNE, de gondolj bele, hányan borítanának ki belöle mindent VICCBÖL, ha teljesen ki lehetne nyitni?


Egyébként meg ha gyakrabban viszed oda a flakonokat, akkor nem tart sokáig.

2014. jan. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nyilvánvaló, hogy emiatt zárják, de nem a szelektíven gyűjtőket kéne ezzel megszivatni, szerintem. Vagy ha igen, akkor miért nem zárjuk az egyébként ugyanilyen kinézetű, felépítésű, hátratolható fedelű, KOMMUNÁLIS kukákat is? (megjegyzem egyébként, hogy privát cégek néha lezárják a sajátjaikat) Azokból is kitúrják a szemetet pl. a csövesek. Egyébként inkább arra keresek választ, hogyan tudnám őket kinyitni (és visszazárni) úgy, hogy nem teszek kárt a kukában (tehát nem feszegetéssel)?
2014. jan. 16. 09:17
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Menj el te is kukásnak és neked is lesz hozzá kulcsod.
2014. jan. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes hozzászólást. -.-

(Egyébként jót röhögtem rajta. :D)

2014. jan. 18. 20:48
 5/5 A kérdező kommentje:
Kaptam privátban egy kérdést, azóta megoldódott a probléma. Mivel nálunk már kulcsos zár van a kukákhoz, így a közös képviselőtől kértem egy kulcsot, ami mindet nyitja a mi házunknál. A közüzemi vállalat adott neki kulcsokat, még mikor a kukákat telepítették. Érdemes körbekérdezni. Azóta sokkal kényelmesebb a szemétlevitel és már nem érzem, hogy ki lenne szúrva velem, csak mert a józan eszemre hallgatva, környezettudatosan gyűjtöm a hulladékot. :)
2014. nov. 11. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!