Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan népszerűsíthetném a...

Hogyan népszerűsíthetném a szelektív hulladékgyűjtést?

Figyelt kérdés

A szemétnek a nagy részét tudnánk szelektíven gyűjteni, de már az is óriási változás lenne, ha "csak" a papírt (újságok, tejes-gyümölcsösdoboz kimosva, papír csomagolóanyag), műanyag PET palackokat kimosva szelektíven gyűjtené mindenki.

Miért nem csinálja mindenki? Tudom, hogy sok helyen nincs elég hulladékgyűjtő sziget, de ez pl. a városomban nem lehet kifogás, mert rengeteg ilyen sziget van nálunk, még is, sokan nem is rendeltetésszerűen használják, hanem csak odaszállítják azokat a szemeteiket, amik nem férnek a kukába (pl. matrac)... Olyan elszomorító, sokan érvelnek azzal, hogy fárasztó, más úgysem csinálja, de az is fárasztó lesz, amikor majd az egész vízi élővilág kipusztul a sok szeméttől?? És azzal a felfogással, hogy ha más nem csinálja, én se csinálom, mert minek... Ezzel hova jutunk?

Bocsi, de nagyon érzékenyen érint a téma. :/


2013. júl. 11. 10:28
 1/3 gömbicica ***** válasza:

szia. nekem is vesszőparipám, és hajam égnek áll a szeméthegyektől, meg a sok rohadt papirtól, mindentől, ami 2-3-4 x-esen be van csomagolva mindenféle vacakba :-(

a fejekben nincs rend!!!

erre bezzeg nem tudnak rendelet hozni a T. Házban.

most éppen a dohánymutyi miatti rengeteg cigaretta állvány szurja a szememet.

Csak tudod az a baj, hogy hiába teszem magam én tönkre ilyenek miatt, ugy sem fog történni semmi :-(

üdv. :-)

azért ha valami önálló kezdeményezésbe fognál környezetvédelem ügyben, szólj.

2013. júl. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szép színes plakátokkal!(persze újrahasznosított papírból:DDD)
2013. júl. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, én is plakátokra gondoltam, de miket írjak rá, ami hatásos lenne? :/

Meg tervezem, hogy a közeli szelektív hulladékgyűjtő konténerekre, ahová én is járok, kiragasztok cetliket, hogy ne dobálják már be a fehér üvegekhez a műanyag palackokat, a színes üvegekhez a sörös dobozokat stb. Nem igaz, ha már elmennek addig, akkor miért nem tudják rendesen szétválogatni??

De tudom, hogy ezzel ha egy-két embert rá is veszek, hogy csinálja, az egész országot nem tudom megváltoztatni sajnos. :(

Valami kampány kéne, vagy új törvények. Úgy hallottam, egyes országokban nem is szállítják el a szemetet, ha nem szelektálják a lakók, és még büntetést is kapnak. Bárcsak itt is így lenne!

2013. júl. 11. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!