Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem szanalmas mar ez a folyama...

Nem szanalmas mar ez a folyamatos esti zenebona szerintetek? Mikor unjak meg?

Figyelt kérdés
Kiall a proli az autoval a hazak koze, benyom valami otvar meghitt zenet es erre allnak ki az emberek az ablakba tapsikolni meg futyulni. Ertem en, hogy koszi egeszsegugyi dolgozok es a tobbiek, de mikor allnak mar le?
2020. ápr. 6. 20:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, aztan masnap a boltban meg fellok, ugy furakszik elem a sorba, mert azt hiszi csak bameszkodom, azert allok masfel meterre az elottem allotol😂😂
2020. ápr. 6. 20:11
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Múltkor telibe bokán küldtem egy faszit ugyanilyen lökdösődésért. Még a pultos nőnek állt feljebb, hogy mit képzelek magamról. Mit képzelek? Ki van írva 1,5 méter sorban álltam, fellök. Aztán még a fazon hisztizett nekem.


Igen amúgy meg valóban irritáló ez a fütyülgetés meg zámbó jimmy zenék. Hányni tudnék ettől a színjátéktól. Amúgy meg nem értem mit kell tapsikolni. A munkájukat végzik, ahogy én is. Engem se tapsolnak meg, ha elvégzem a kötelességem. Itt ez a baj, túl van reagálva minden, sokan nem tudnak viselkedni!

2020. ápr. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is gáz és főleg az egész mögötti álszentségért. A kirakatban megy az odaadás, de a háttérben gyűlölködnek.
2020. ápr. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%

"A munkájukat végzik, ahogy én is"

És normális esetben mindenkinek köszönet jár a munkájáért, én legalábbis odaböfögök egy "köszönöm"-öt a boltban a kasszásnak, a vonaton a kalauznak, a fodrászomnak, sőt, ha elkészülök egy feladattal, nekem is megköszöni a főnököm.

Ezt sose értem, attól még hogy csak a munkájukat végzik, miért ne lehetne megköszönni? Miért üti egymást a kettő?

Amúgy az megvan, hogy nekik a munkájuk emberek életének a megmentése, nem pedig valami papírtologatás? (Én is "papírtologatok", nem irányodba szántam sértésnek, csak abszolút elismerem hogy az ő munkájuk nehezebb és embert próbálóbb és fontosabb.)


Kérdező

Miért lenne szánalmas?

Egyébként igen, majd megunják hamarosan. Addig valahogy talán túléled.

2020. ápr. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Előző! Nem vitatkozni akarok Veled csak egy észrevétel! Azzal hogy bömböltetem a zámbó jimmyt fütyülök tapsolok az utcán az minden csak nem normális viselkedés! Köszönetet lehet normálisan is mondani. De a mi hazánk undorító viselkedésére vall, hogy most odaböfögtek az ápolóknak br 500at aztán maradjon csöndben. Bezzeg, ha stadion építgetés helyett odaadták volna a pénzt ugyanezen embereknek az sokkal hasznosabb lett volna és sokkal tartósabban elismertnek számított volna a munkájuk. Most meg, hogy odaböfögök ennyit. Hát kösz! De hát a jelenlegi helyzet felesleges befektetéseket tart, pl egy haldokló sportágra hazánkban (futball). Semmi értelme egy fillért sem beleölni!
2020. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#4: Mennyit fogtál fel a kérdés leírásából?
2020. ápr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#5

#6

Mint a válaszomban is kiemeltem, nagyrészt az egyik kommentre reagáltam. Az elején tüntettem fel ezt.

Utána válaszoltam a kérdésre, ezt is jelöltem külön.

2020. ápr. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

En is mindig megkoszonom a bolti eladonak a munkat, altalaban egy “Koszonom, viszlat!” hangzik el a fizetes vegen tolem. A viszlat neha lemarad, ha sietek, a koszonom nem.

De ez az egesz esti zenebona igazabol nem szol masrol, minthogy egy jot buliznak 5 percig, amugy meg ezer szazalekig biztos vagyok benne, hogy masnap siman flegmaznak kozuluk sokan az eladoval a boltban. (Nem mindenki.) Az orvosnal meg puffognak bent a varoban, hogy mi tart mar ennyi ideig.

Az a baj, hogy a valo eletben sehol nem latom ezt, hogy barkit barmilyen mertekben erdekelnenek amugy ezek a dolgozok, akiknek most allitolag ezzel megkoszonik a munkajukat. De az ot perc zenebona az jo buli, izgis. Az nem szamit, hogy valaki mondjuk aludna, mert ilyen a munkarendje. Pl az apoloket nem tudom, de 0-24-es beosztasban el tudom kepzelni, hogy 8-kor eppen melyen aludna, aztan felverik ezzel. Parom reggel 6-ra jar dolgozni, 8-kor mar alszik, de most o is felebred mindig a zajra, mert hangos.

En nem vagyok elado, apolo, mentos, semmi ilyesmi, de szerintem sokkal tobbet erne a mindennapi alap normalis viselkedes ezekkel az emberekkel (is). Vagy egy szimpla kedves erdeklodes vagy valami, ha epp laza idoszak van a boltban, hogy hogy birjak, stb. Egy egy perces parbeszed amiben kifejezed, hogy ertekeled a munkajukat.

Amikor kihirdettek ezt a tapsolos kezdemenyezest, azt mondtam, ez egy aranyos otlet, mert azt gondoltam ez ilyen egyszeri alkalom, mondom tok jopofa, de mar ket hete megy kb minden este, es eredetileg nem kocsibol bombolo koncertrol volt szo :D Na mindegy. Nyilvan kibirom, amig megunjak.

2020. ápr. 7. 13:12
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

#8

Én eddig ahány egészségügyissel dolgoztam, igazából mind örültek neki.

Ráadásul ez egy figyelemfelhívó akció, én például a környékemen most nagyon sok posztot látok, hogy magánszemélyek, cégek gyűjtöttek pénzt vagy valamilyen eszközre a közeli kórháznak, rendelőnek, mentőállomásnak stb. Régen is futottam bele ilyenekbe, de nem ennyire gyakran.

Ha ennyi értelme van ennek a tapsolásnak, hogy egy maroknyival többen gondolkoznak el, hogy "jé, hát vannak nekünk eü dolgozóink is, akik sokat güriznek értünk, megnézem nem tudom-e támogatni őket 1000 forinttal", akkor már megérte, és volt valódi haszna a dolognak.

Igazából azzal egyetértek amit írsz, csak én pont nem azt az 5 percet érzem problémának, hanem pont a fennmaradó 23 óra 55 percet, hogy akkor miért nem lehet normálisan viselkedni, miért kell úgy, amiket írsz is... (egymást fellökve, bunkón stb)

2020. ápr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 jav.:

Ahány egészségügyissel BESZÉLTEM. Nem dolgozok köztük, elírtam.

2020. ápr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!