Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ezzel most "szabályt" szegek,...

Ezzel most "szabályt" szegek, meg a többiek is?

Figyelt kérdés

Mióta itthon vagyok a karantén miatt heti 3 alkalommal mindig elmenten a kutyámmal sétálni a központba és haza. Nem tudom pontosan ez hány km-t jelent, de olyan 3-4 kb. Egyedül megyek, nem beszélek senkivel, nem dobom el a használt zsepimet, még egy padhoz se érek hozzá (most csak a szemléltetés miatt írom le). Mondták, hogy az egészségügyi séta egyedül (vagy családtaggal max) engedélyezett, csak tartsuk be a szabályokat. Tegnap 5 óra fele a helyi étterem parkolójában állt 6-7 személyautó, benn a központban is legalább 3-4 ember egy helyen cseverészett, maszk volt rajtuk, de az orruk mindnek kilátszott, mások a párjukkal sétáltak.

Ma el kellett mennem a postára, előttem voltak heten, 7-ből 5-nek az orra nem volt fedve, de azért viselte a maszkot "mert fél". Benn a postán se viselték rendesen. A zöldségesnél várakozva egy nő feltartotta a sort, mert most volt a heti nagy bevásárlása. Azt mondta, hogy heti egyszer jár csak ki, csökkentette a boltba járásokat, mert VESZÉLYEZTETETT, ugyanis szinte minden évben tüdőgyulladásban szenved. De kérdem én, ha "veszélyeztetett" mi a jó égért ő jár el boltba, mikor a gyerekei is itt élnek, ahol mi? Lehet, hogy van rajta maszk meg kesztyű, de ha egy nem felszerelkezett, valóban fertőzött személy rátüsszent, vagy köhög akkor mit ért a felszerelés, ha a maszkja egyszer használatos?

Bocsánat, hogy elkalandoztam, csak azért meséltem el, mert hallottam, hogy engem szidnak meg, mert maszk nélkül, egyedül sétáltatom meg a kutyámat, míg mások "csapatokba verődve" járják a várost? 4000 ember lakik kb ebben a "városban", Pesttől 110 km-re lakok, ide max elhalni jön a korona... Már nagyon elegem van belőle.

Sokáig azt hitték rólam, hogy fertőzött vagyok, mert FEBRUÁRBAN voltam Pesten, és mielőtt elküldtek minket az egyetemről megfáztam és sokak szerint ez korona volt (nagyon nem az, hogy egyik este a szórakozóhely melletti hintán hintáztunk két órát legalább, nem, én koronás voltam🤷‍♀️🤦‍♀️).

Most azzal, hogy heti néhány alkalommal sétálok a kutyámmal egyedül olyan nagy szabályt szegnék? Vagy annyira fertőzném a társadalmat? Már idegesítő az egész helyzet, tudom hogy ez maradni is fog egy ideig, meg azért van egy nagy kertünk, a napi mozgásom úgyis megmaradva, ha tényleges tilalom lenne, de szerencsétlen kutyám nem bírná ki, ha nem vinném hetekig sétálni.


2020. ápr. 8. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Ne reagált már ennyire túl!énsem tehetem meg hogy otthon maradjak mert pénzből élünk ,a maradj otthont szajkozok meg nem tartanak el senkit. Fertotlenites es óvatosság ennyit tudunk tenni az élet nem állhat le teljesen!
2020. ápr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kutyát, még a jogszabály szerint is szabad sétáltatni, mivel muszáj.

Sőt, kutyát, ha lesz kijárási tilalom - most még csak korlátozás van - szabad lesz sétáltatni, mert szükséglet.

2020. ápr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, kutyát sétáltatni szabad, sőt magadat is sétáltathatod, ha egyedül vagy családtaggal mész és kerülöd a csoportosulásokat. Ha meg boltba, postára stb. mész viselj maszkot.
2020. ápr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%

Maradjon otthon az aki mondja.

Itt a jó idő, irány a szabadba!

2020. ápr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%
Biológia elégtelen. A megfázás is vírusos megbetegedés, nem a hideg okozza.
2020. ápr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!