Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkába mehetek úgy, hogy...

Munkába mehetek úgy, hogy ebédre bort ittam vagy szabályt szegek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a Munka Törvénykönyve szerint a munkaszerződésemnek akkor nem teszek eleget, ha nem munkaképes állapotban jelenek meg, de nem tudom, mi van akkor, ha egy déli - du.1 órai ebéd közben elfogyasztott 2 - 3 dl bor után délután 2-re megyek a másik munkahelyemre. Természetesen ennyitől még munkaképes állapotban vagyok, nem érződik, de egy szonda kimutatná.


Azért kérdem, mert saját vállalkozásomban ebédelnem kell egy ügyféllel, aki jelezte, hogy igyunk egy pohár bort, mert a saját készítésű bora és pofátlanság visszautasítanom. Ez délben lesz, de 2-re mennem kell a másik munkahelyemre. Mit mond a törvény erről? Vagy csak én parázom túl?



2018. jún. 15. 06:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%

Miért? Munkahelyén van alkohol szonda? Vagy jellemző is a használata?


De nem hinném hogy ezért kirúghatják.

2018. jún. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Elmondod neki, hogy neked aznap még vezetned kell, ezért nem ihatsz alkoholt. Ha ennek ellenére is tukmálja rád a bort, akkor egy idióta. Semmi pofátlanság nincs abban, ha valaki nem akarja kockára tenni a jogsiját
2018. jún. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha délben megiszol 2-3 dl!!! bort, akkor kettökor még igencsak magas az alkoholszinted, azaz símán lehet belöle probléma. (És attól, hoyg szerinted nem érzödik rajtad, mások még igencsak észreveszik!)


2. Ha valaki nem akar alkoholt inni, az nem pofátlanság, hanem mindenkinek szive joga. Ha az ebéd után munkába kell menned, akkor meg ö a pofátlan, ha rád akarja eröltetni - de értelmes ember képes nemet mondani.

2018. jún. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Nem aranyapám, attol ketdve hogy Te ittál, nem vagy munkaképes állapotban!


"Kipihent és nem áll alkohol vagy más olyan pszichotróp szer hatása alatt, amely a munkavégzés biztonságát befolyásolná"


Tehát igen, ha megfognak kirúghatnak, ha baleset ér kirúgnak es nincs üzemi baleset se, és meg lehet folytatni....


De a legfontosabb, ha mr vagy ilyen idióta, akkor csak a saját életed, egészséged veszélyeztesd, es ha lehet gyalog, busszal menj dolgozni, es ott.meg egy magadba dolgozz....

2018. jún. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem ihatsz, mivel akkor már nem vagy munkára képes állapotban, ha megérzik rajtad a szagot, akkor meg is szondáztathatnak és kirúghatnak azonnali hatállyal.

Ügyfélnek megmondod, hogy 2-re munkába mész és nem ihatsz alkoholt, ennyi.

2018. jún. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

Egyszerű, kimutatja a szonda? Ha igen, akkor nem vagy alkalmas a munkára.


Tetszenek ezek az emberek, akik napközben is isznak, de szerintük rájuk nem hat az alkohol...

2018. jún. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%
Komoly vallalkozas lehet, ha hazi lottyel kocvintotok.😂
2018. jún. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
nem látom, hogy a kérdezőnek vezetnie kellene, nyilván nem. Attól is függ, mennyire veszélyes helyen dolgozol- ha csak leülsz egy számítógép elé az nem biztos, hogy ugyanaz, mint ha állványon mászkálsz. Szóval ezek ismeretében dönts, egyáltalán nem "pofátlanság " visszautasítani az alkoholt.
2018. jún. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
22%
Elég egyszerű a megoldás: 0.5-1dl bort iszol. Így megkóstoltad a bort, kettőig pedig ki is örül a szervezetedből.
2018. jún. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
26%
Hát itt Németországban tok normális dolog, hogy az ember ebédhez mwgiszik egy pohár bort/sört. Abszolút nem gond szerintem
2018. jún. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!