Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nálunk miért divat az igénytel...

Nálunk miért divat az igénytelen, ronda udvar?

Figyelt kérdés
Egy átlagos magyar falu vagy kertváros hogy néz már ki? A 30 éves építkezési törmelék félig az udvar közepén egy halomban, félig a kertben elásva. A kert tele van gazzal. A telek közepén egy hullámpalából meg ki tudja miből összetákolt sufni. A sufnihoz pedig hozzátoldottak egy még rondább melléksufnit.
2020. ápr. 11. 14:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Felénk nincs ilyen... Nem lehet, h te élsz nem megfelelő helyen??
2020. ápr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
A (lelki és anyagi) szegénység kéz a kézben jár a kulturálatlansággal.
2020. ápr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

Mert anyámék egy vakondturast vettek meg 500 ezerért anno 20 éve falun. 10 évükbe telt mire annyi pénzük lett és találtak ra embert, hogy a törmelékkel teli kertet felszántassák, és az évek alatt oda hordott nem tolunk szarmazo lomot idorol időre eltüntessék, elszállítassak. Hónapról hónapra éltünk, kozben a házat is toldták, evekbe tellett hogy az olcsón kifizetett brigád kihozzon magából valamit

A nagyja reszt a házon ők maguk csináltak. Közben próbáltak malacozni, hátha behoz többet mint amit elvesz. A hátsó udvaron vagy 5-6 sufni egymás mellett, igénytelen tákolmányok, ahol a malacok voltak, mellette fás ólak. Két kezükkel raktak össze törmelékből, olcsón, mert csak erre futotta.

Te? Te meg megbaxhatod magad öregem.

2020. ápr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező szerintem csak te laksz szar környéken.
2020. ápr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Nem laktál még a büdös életben se falun, ugye? Na majd ha fogsz és tartasz disznót, baromfit meg nyulat mert muszáj, meg akármihez kell valami hely akkor te majd terveztesd és építtettesd meg dizájnosra.
2020. ápr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
Nekünk szép, olyan mint egy park. Igaz nincs nagyon állat, csak macska.
2020. ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
A tulajok k_rva anyját, hogy azt csinálnak a telkükön amit csak szeretnének! Legyen mostantól szigorú előírás arra hogyan, miből épülhet meg egy melléképület, és hogy miképp kell kinézzen egy udvar!
2020. ápr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

Nekem a kertem tele van lommal, régi cuccok, még van egy páncél szekrény is :D, valahogy nincs kedvem kitakarítani, lusta vagyok.


Bocs.

2020. ápr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%

Nem hallottam, hogy divat lenne. Nálunk például az van, hogy hülyére dolgozzuk magunkat, és utána már a fenének van energiája még az udvaron is kapirgálni. Mondjuk tavasz végére viszonylag rendbe tesszük az udvart.

De a cigánysoron elképesztő állapotok uralkodnak.


Amúgy meg mit leselkedsz be mások telkére?

2020. ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Ismerős a dolog... Igénytelenség, idő-akarat hiánya, mani hiánya a rendrakáshoz. Amikor készültek a sufnik, az akkori kornak megfelelők voltak, ma már ciki.
2020. ápr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!