Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem divat a bébiszitter és a takarítónő?

Figyelt kérdés
Nem csak a pénzzel lehet jönni, de valahogy úgy gondolják itthon, hogy a háztartásvezetés és a gyerekvigyázás nagyrészt a feleség dolga és nem fogadhat el segítségét. A Rákosi-rendszerig, itthon is az volt a divat, hogy a polgári családokban (ami a mérnök-hivatalnok-tanár - kategória) a szülők nem vettek részt a gyerek életében, hanem gyerekcsősz nevelte őket és a nehezebb munkákat mindig a takarítónő végezte. Nyugaton teljesen természetes, hogy a szülők néha lepasszolják a gyereket.
2019. dec. 29. 16:17
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Meg ott gyakoribban a bentlakásos iskolák és a egész nyári táboroztatás... valahogy Magyarországon összetartóbbak a családok és a gyerek is később válik le.
2019. dec. 29. 16:20
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hol élsz, de mindkettő alkalmi szinten bevett szokás jómódú családoknál.
2019. dec. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk amikor szüleim elutaztak napokra, akkor a nagyszüleim vigyáztak ránk. Amikor meg 10 éves voltam, már rám lehetett bízni hogy elkészüljek az iskolába és elsétáljunk hugomékkal vidéken a pár 100 méterre levő buszmegállóig ami a suliba vitt. Minek bébiszitter. Az is igaz hogy valaki él vele de sokan szerintem az anyagi vonzata miatt nem
2019. dec. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mert nyugaton nem voltak kozeli nagyszulok, a hazaspar altalaban messzebb koltozott es a nagyszuloknek is volt sajat eletuk es nem tudtak es nem is akartak aktivan reszt venni az unoka eleteben.
2019. dec. 29. 16:36
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

1997ben születtem édesanyukám nevelt fel egyedül, mert apukám meg halt 1,5 éves koromban.


Bölcsödétől kezdődően kb 12-13 éves koromig volt egy nagymama korú babysitterrem.


Nincs állandó takarítónőnk nincs, de évente kb 2-3x hívunk egy takarítónőt, aki segít a takarításban vagy megcsinálja majdnem helyettünk.


Az a baj a szubjektív megállapításokkal, hogy embertől függ. Ha az én helyzetemből nézzük akkor azt látom hogy van babysitter és takarítónő nem csak nálunk, de ismeretségben is volt/van.


Ha a te példádat nézzük, gondolom nincsesok a környezetedben, mert akkor nem raktad volna ki a kérdést.

2019. dec. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Többnyire a nagymamám vigyázott rám, de dadám is volt.

Takarítónő is dolgozik nálunk, már vagy 10 éve.

Fixen le fogom passzolni a gyereket, hogy időnként kettesben legyek a férjemmel és takarítót is fogok alkalmazni. Ezek a terveim a távoli jövőre nézve...

Szóval itthon is van ilyen. Most jobb?

2019. dec. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Pedig minimálbérből azért nehezebb a dolog. A másik talán az, hogy a magyar ember paranoiásabb, én nem bíznám rá a gyerekem egy vadidegenre, ahogy a házam sem, akár milyen gazdag is vagyok.
2019. dec. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én már gondolkoztam rajta, hogy ha 300, de inkább 400 ezer forint felett lesz a fizetésem, akkor takarítónőt fogok fizetni, mert a rendet (persze nem a fojtogatóan katonásat) szeretem, de takarítani nagyon rühellek és időm se lesz rá normálisan még pár évig.


Bébiszitter...

Jó, attól függ, mikor, miért, milyen gyakran de vigyázni kell, hogy a gyermek azért a tulajdon szüleit is lássa olykor!!!

2019. dec. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak a pénz hiánya miatt nem olyan nagy divat ez nálunk. Ha olyan jól élne egy átlag magyar család, mint egy átlag amerikai, akkor itthon is más végezné a háztartást, az tuti, meg a gyerekeket is gyakran lepasszolnák a szülők, hogy legyen egy kis idejük magukra! Amúgy a gyereklepasszolás az itthon is dívik, csak nem fizetett bébiszitterre bízzák, hanem rokonokra, barátokra. A családban a nagymamáknak rendszeresen az a programja, hogy menjen felügyelni az unokákat, mert anyuka fodrászhoz vagy műkörmöshöz megy éppen és nem akarja a kisgyerekeket magával cipelni!
2019. dec. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legnagyobb százalékban pénz kérdése, aztán ott van a bizalom. Az ember nem akar az illető "munkáltatója" lenni, adót fizetni, blablabla... így viszont elég nagy rizikót vállal. Nem mellesleg nem is enged be akárkit az ember a házába, a családja életébe.

Én úgy vettem észre, hogy nyugaton nincs meg ennyire erősen a tulajdonlás érzése, nem féltik annyira az emberek azt, amijük van, avagy jobban bíznak.

Mi a takarítást mindig ketten csináljuk a férjemmel. Amióta gyerekünk van, őt is részese ennek, a maga módján segít mindenben. :) Jelenleg 60 négyzetméteren élünk, amit egy takarítónő alsó hangon 5000 forintért takarítana ki hetente. Nagy takarítani még többért jönne. Havi 20-30 ezer forintot én azért sokallok erre még úgy is, hogy egyébként megtehetnénk. Valószínű, ha bazi nagy házban élnénk, akkor inkább megfizetném, csak ne takarításból álljon a fél életünk. Szerintem ezzel sokan vannak így.

A gyerekünket 2-3 óránál többre még nem hagytuk másra, picike, de szépen lassan szoktatjuk. Szerintem ez még nehezebb kérdés, hiszen nagyon nehéz olyan embert találni, akit beengednék az utcáról azért, hogy vigyázzon a gyerekemre ismeretlenül. Ellenben valószínű lesz rá szükségünk, mert a nagyszülők távol vannak.

2019. dec. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!