Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nagyon kisarkosítva, jobb...

Nagyon kisarkosítva, jobb Németországban élni mint Magyarországon? Többi lent.

Figyelt kérdés

A német minimálbértől jobb fizetés és egy egyszerű kis albérlet.

Tudom szolgáltatások drágábbak, lehet esetenként egy két élelmiszer is, dohánytermék stb..

Kinek mi a tapasztalata rövid/hosszútávon? Munka,élet, emberi kapcsolatok, szabadidő, emberek stb terén.

Persze az is mérvadó, hogy csak pénzt gyűjteni megy ki az ember és szűkösebben él, vagy úgy normálisan.



2020. ápr. 19. 17:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

"jobb Németországban élni mint Magyarországon"


De NEM az anyagiak, hanem az emberek miatt. Itt nincs az az áskálódó, írigy felfogás, ami MO-on tipikus, az emberek sokkal segítökészebbek, udvaraisabbak, jóindulatúabbak.


Aki "pénzt gyüjteni" jön ide, az természetesen nem sokat lát, mert a legtöbbször nem vagy alig tud németül, emellett a többi hasonló valakikkel van állandóan együtt és - tisztelet a kivételnek - a többség igen bunkó módon viselkedik, amiért az itteniek nem akarnak velük szóba állni sem.


Én régóta élek itt, és semmi olyan esetet nem tudok elképzeni, amiért vissza akarnék menni MO-ra.

2020. ápr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Ja, és NEM minimálbérböl élek itt sem, meg MO-on sem abból éltem, van rendes végzettségem, ami normálisan fizet.
2020. ápr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

értem, én sem gyári munka + munkásszálló kombinációra gondoltam

ebben a formában talán annyira nem is élhető és igen más szemszögből látja a világot

2020. ápr. 19. 17:34
 4/16 A kérdező kommentje:
az emberek valóban mások, mintha ridegebbek lennének, de annyira nem jellemző ez a kinézés, kinek a kicsodája, mindenki a másikkal foglalkozik mint itthon pl egy kisvárosban
2020. ápr. 19. 17:36
 5/16 anonim ***** válasza:
Minden jobb ott.
2020. ápr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Egyértelműen jobb itt Németben élni. Az indulás piszok nehéz, pláne ha nincs segítséged / jó szakmád, szerencse is kell, meg nyelvtudás meg persze dolgozni akarás.

De ha az alapok megvannak akkor gyorsan tudsz feljebb lépni, jobb lakás, több pénz, jobb életszínvonal.

Az emberek is sokkal normálisabbak, inkább dolgozok együtt 10 szíriaival mint otthon 5 cigóval.


Mondjuk párként szépen kilehet jönni, én egyedül vagyok és nem spórolok se kaján se semmin és így is szépen tudok félre rakni.

2020. ápr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy ott jobbak a bérek de nagyobb az elvárás is.

Csak az tud kint maradni tartósan aki jó munkaerő és tud jól dolgozni na meg tud németül.

2020. ápr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Minden statisztika szerint jobb. Ráadásul náluk nem szokás adatokkal hazudni, mint nálunk.

A minimálbérrel meg ne foglalkozz! Hol a szaromban keresnek minimálbért az emberek?

2020. máj. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kint inkább fizikai munkaeröre vesznek fel külföldieket. Nekem ez nem jön csak be kint.es annyira az eletszinvonalam sem volt jobb mint itthon.
2020. máj. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Kint inkább fizikai munkaeröre vesznek fel külföldieket."


Ez NEM IGAZ, csak azokra, akiknek nincs semmiféle végzettsége, illetve aki nem beszéli rendesen a nyelvet!

Én mérnök vagyok, mérnökként dolgozom és senki nem problémázik ezen. Emellett nem én vagyok az egyetlen külföldi mérnök, illetve több ismerösöm van, aki szintén nem német és nem fizikai munkát végez!

2020. máj. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!