Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti melyik opciót választanátok?

Ti melyik opciót választanátok?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy 25-30 év közötti fiatal, egyedülálló (szingli) felnőttek vagytok és már 3 éve viszonylag jó fizetést biztosító munkahelyen dolgoztok. Viszont most azon tanakodtok, hogy az alábbi 3 lakhatási opció közül melyik mellett kéne döntenetek:


1. opció: Önálló albérlet, ahol a rezsi, közös költség+ egyéb költségek miatt a fizetésetek elég nagy részét elvennék, így spórolni, félretenni alig tudnátok, saját tulajdonú ingatlan 15-20 éven belül még hitellel sem lenne reális.


2. opció: Több (3-4) idegennel együtt laknátok egy albérletben. Előnye az, hogy olcsóbb, mint az önálló albérlet, így többet lehet spórolni, viszont gyakorlatilag semmilyen magánéletetek nem lenne, ráadásul mindig lenne 1-2 olyan lakótárs, amely szinte elviselhetetlenül irritáló lenne számotokra, valamint a közös helyiségek (konyha, wc, fürdő, közlekedő, nappali, előszoba) használatával és takarításával kapcsolatban is mindig lennének kisebb-nagyobb konfliktusok.


3. opció: Mamahotel. Mivel a szüleitekkel jó kapcsolatban vagytok, a házatok is elég nagy, így hazaköltöztök és velük élnétek. Előnye, hogy csak a rezsibe kéne belesegítenetek, illetve a házimunkában kéne még részt venni (takarítás hetente egyszer, bevásárlás hetente 1-2 alkalommal, mosogatás heti 4-5 alkalommal). Hátránya, hogy nem lenne olyan szintű magánéleted, mintha önálló ingatlanban élnél egyedül.


Ti melyik opciót választanátok?

Miért?



2020. ápr. 21. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ, mi van otthon és hol van az albérlet. Ha az otthonom közel van a munkahelyemhez és van egy egész szintem a házban vagy legalább egy 20-30 négyzetméteres szobám, ami nem egy pitsa kis hely, akkor otthon lennék. Hamarabb össze lehet ott gyűjteni az önrészt.


Ha az albérlet jobb helyen van és normálisabb a szoba, ahol lennék, akkor meg a második opció.


De egyébként összeszednék önrésznek pármilliót, beterhelném a szüleim engedélyével a lakást és 1-2 bérlőtársammal laknék a sajátomban.

2020. ápr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30 évesen vettem lakást, addig a szüleimmel éltem, 2,5 millióval segítettek a lakásba, a többit nekem kellett összegyűjteni, így volt a leginkább kivitelezhető. Budapesten nőttem fel, Budapesten vettem lakást 5 éve.
2020. ápr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
3. Pontosan ezt csinálom. Bár ez egy kétgenerációs családi ház, eleve úgy lett építve, hogy maradok. Ide hoztam a lányt (már házasok vagyunk), ide jön a baba is, majd ha itt az ideje. Két külön háztartás, ha akarunk nem érintkezünk, de erre szerencsére nincs szükség, jóba vagyunk és a feleségem is szeretik.
2020. ápr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem 19-24 évesen teljesen jó volt a társbérlet, több lakótársi közegben voltam és az esetek 90%-ban remekül kijöttünk a többiekkel, saját szobám volt, saját fürdővel, ha nem akartam velük érintkezni, akkor nem kellett. Viszont most, 30+ évesen már nem élnék lakótársakkal. Ha úgy alakulna, hogy már nem lennénk együtt a férjemmel, akkor csakis egyedül tudnám elképzelni az életet, egyébként is egyedül élni fantasztikus, rövid ideig volt hozzá szerencsém. Kiemelkedően keresek, nem okoz gondot.

Mamahotelbe pedig nem mennék, mert nem tartom a kapcsolatot a rokonaimmal már 14 éve, van rá okom. Nem tudok elképzelni egy olyan szituációt, hogy beszélőviszonba kerüljek a szüleimmel.

Nyilván a kérdés úgy van feltéve, hogy az egyetlen vállalható opció a 3as legyen, de ez nem mindenkinél működik.

2020. ápr. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1. opciót választanám. És ha lesz majd párod, megoszlanak a költségek is.


Vagy maximum 1 másik lakótárssal élnék együtt, 3-mal biztos hogy nem.

2020. ápr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Eleinte választom a 3. Opciót.

Félre teszek elég pénzt, hogy legyen egy jó tőkém és aztán vennék egy olcsóbb házat amit magam, saját tetszéseim szerint tudok csinosítgatni.


Tudom, hogy a "mamahoteleseket" lenézik és életre nem valónak tituálják őket, de pont lesz*rom. Ha az első opciót választom soha a büdös életben nem leszek képes elköltözni, emellett nem lesz pénz nyaralásra, utazgatásra, valamint később családra. A 2. Opciót pedig rémálmaimban is kerülném.

2020. ápr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha mindhárom opció egy városban van, akkor a harmadik. Én maradtam volna a szüleimmel, ha nem jöttem volna el 180 km-re. Inkább beszállok ott a rezsibe és a ház körüli dolgokba, minthogy kivágjak egy csomó pénzt az ablakon.

Mivel nekem ez az opció nem játszott, ezért a kettest választottam. Egyedül ki sem tudtam volna fizetni eleinte egy albérletet, de mindenképpen szerettem volna külön szobát, ezért hát így kerestem. Végül ismerőssel költöztem össze, így nem volt egyáltalán kellemetlen, sőt. :) Szép élmény az a 2 év. Aztán amikor a lakótársam elköltözött, már úgy döntöttünk a párommal, hogy nem keresek másikat, ő költözik be hozzám. Egy darabig így éldegéltünk, amíg egy minimális önerőnk össze nem jött.


Szóval én a 2., vagy 3. opciót választanám. Csak is úgy, ha azért a minimális magánélet adott. Mivel nincs bajom a szüleimmel, sőt... nagyon jó a kapcsolatunk, nekem nem lett volna ellenemre egy háztartásban élni velük még néhány évig.

2020. ápr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én (36) az első verziót választottam, albérlet, egyedül. Sokáig voltam kollégista, többé nem szeretnék másokkal élni, kerülgetni más dzsuváját, meg várni a budira. A fizumból jó, kijövök, és kellemes albim van.

Öcsém (33) még mindig mamahotelezik, de ő otthon maradt, vidéki nagyvárosban, nem is keres túl jól, egyedül nem tudna albit fenntartani. A házimunkát szerintem nem erőltetik neki.

2020. ápr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Harmadik opció, aztán ha lesz elég pénz egy 5 éves lejáratú hitel és saját lakás.
2020. ápr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!