Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti melyik opciót választanátok...

Ti melyik opciót választanátok? Hogyan dolgoznátok inkább?

Figyelt kérdés

Ma voltam munkamegbeszélésen egy cégnél. A főnök megmutatott, elmagyarázott mindent, megnézte, hogyan dolgozok, majd rátértünk az anyagiakra.

Azt mondta, hogy az ajánlata 1300 ft-os órabér, viszont, hogy ebből mennyi marad meg nekem, az rajtam múlik, mert választhatok:

- Nem jelent be, dolgozzak feketén. Ennek ugye megvannak a hátrányai, viszont így az óránként 1300 ft teljes egészében az enyém lesz, és minden munkanap végén, kézbe megkapom a pénzt. Amennyit dolgozom, annyit keresek, nincs szabadság, táppénz, ameddig elvégzem a munkát, nem szól bele, hogy mikor megyek szabadnapra.

- Felvesz rendesen, hivatalosan, bejelentett alkalmazottként. Ebben az esetben az 1300 ft már a bruttó órabérem lesz, vagyis jóval kevesebbet kapok kézhez majd. A fizetés számlára megy minden hónapban.

Fizetett szabi, táppénz, felmondási idő, minden ami rendes alkalmazottként megjár.

Nem kellett még rögtön választ adnom, mert pár ember még megnéz, de ha rám esik a választás, akkor majd visszatérünk erre.

Ti voltatok már ilyen helyzetben? Mit választanátok? Melyik lehetőségnek több az előnye, vagy a hátránya?



2019. jan. 3. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Èn is dolgoztam feketén és dolgozok is.

Ez olyan, hogy annyit dolgozol amennyit akarsz, de annyi pénzt is fogsz kapni.

Nyugdíj? Mire én elérem azt a kor, hogy nyugfíjas legyek addigra már az se biztos, hogy lesz nyugdíj.


Bár nem értem, hogy hogy nincs szabadság? Én pénteken megkaptam a fizetést és találkoztunk hétfőn.

2019. jan. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Voltam ilyen helyzetben, és rögtön közöltem, hogy köszönöm, de ez a cég nekem nem felel meg. Az aki ilyen "fekete melót" is ajánl az nem megbízható semmilyen téren. Így nem veszek részt a csalásaiban.

De te úgy döntesz ahogy akarsz.

De jó ha tudod. Ha feketén dolgozol, akkor bármikor megteheti, hogy nem fizet egy fillért sem, még akkor sem ha előre meg dumáltátok. Nincs szerződés, így nem köteles fizetni sem. Viszont nem megbízható egy olyan cég aki ilyen csalást tervezz.. Nekem a szerződés is túl gyanús lenne.

2019. jan. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:41

Nem csak a nyugdíjról van szó. (bár akár meg is élheted a nyugdíjat) De az élet tartogathat olyan meglepetéseket, hogy kiesel a munkádból akár hónapokra is. Pl: baleset, műtét stb. Akkor sincs pénz. Tb-t magadnak kell fizetni, de ez nem sokat fog akkor segíteni.

2019. jan. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is dolgoztam már feketén. Saját magam fizettem a tb-t. Ez hosszú távon a fekete munka nem megy. Ha nagyon rossz anyagi helyzetben vagy, akkor vállalható, de utána jelentsen be rendesen. Ezt javaslom.
2019. jan. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A "nincs szabadság"-ot úgy értettem, hogy fizetett szabadság. Meg nincs az a korlát, hogy évi x nap, aminek kb a felét a cég dönti el h mikor adja ki. Ha éppen befejeztük egy helyen a munkát, és azt mondom, hogy "most pár napig nem jövök" akkor az rendben van, max annyi, hogy kevesebbet keresek abban a hónapban.

A kifizetés dologtól azért nem tartok annyira, mert ha feketén dolgozom, minden nap kifizet, kp-ban. Így max egyszer tudja azt eljátszani, hogy egy napi béremet nem kapom meg, másnap akkor vagy odaadja reggel, vagy elköszönünk egymástól. Így nem bukok sokat, maximum egy napot dolgozom neki "ingyen".

2019. jan. 3. 21:47
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Ha már döntöttél akkor minek írtad ki a kérdést? Válaszaidból tudni, hogy neked tökéletes a fekete meló. Akkor minek írtál ki kérdést? Fogadd el, és dolgozz feketén. ennyi.
2019. jan. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem döntöttem még el, nem tudom, hogy ez honnan szűrted le.... mindkét oldalon vannak érvek, és ellenérvek egyaránt.

Persze, tök jó hogy szabadabb vagyok, meg több a pénz, de valóban mi van akkor, ha pl beteg leszek vagy baleset ér, és hónapokig nem tudok dolgozni. Viszont a hivatalos kereset sokkal kevesebb, félretenni sem igen lehet belőle.

Fogalmam sincs, hogy melyikkel járnék jobban. Ezért írtam ki, hogy hátha valaki tud jó tanácsot adni...

2019. jan. 3. 22:12
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező az 1300 az rohadtul kevés feketén, ha bejelent akkor meg egyenesen röhelyes az összeg. Ha nagyon-nagyon kell a pénz csak akkor érdems az ilyet elvállalni.

Nekem egyébként csak egyszer kellene ilyen ajánlatot tenni, és már megy is a telefon a NAV-nak, utálom az ilyen gennyes disznókat és még fösvény is. Hát kapja be!

2019. jan. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előző hozzászólóval teljesen egyetértek, ilyen órabérrel rendes bejelentett munkát is találsz. Full hülyének akarnak nézni, ne hagyd magad.
2019. jan. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!