Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC fejlesztés: melyik opciót...

PC fejlesztés: melyik opciót választanátok? Esetleg más javaslatok?

Figyelt kérdés

Szeretném fejleszteni a gépemet, mert bizonyos feladatokhoz, játékokhoz már kezd kevés lenni. (Legalábbis már nem hozza a kezdeti teljesítményét.)


A jelenlegi setup:


Alaplap: Asus H97-PLUS

CPU: i5-4690 (nem K) + CM Hyper 212 EVO hűtő

RAM: 8GB 1600MHz DDR3, Corsair Vengeance

GPU: Asus R9 290X DirectCU II OC 4GB

SSD: Samsung 840 EVO 250GB

HDD: WD 1TB Black

PSU: FSP Raider 650


Szeretnék a legújabb címekkel játszani stabil 60FPS-sel legalább, 1080p-ben, relatíve magas beállítások mellett. Valamint rengeteget játszom CPU- és RAM-zabáló játékokkal, mint a Planet Coaster vagy a Cities: Skylines, modokkal. (Utóbbi 90-100%-on használja a GPU-t, 65-90%-on a CPU-t, és simán megeszi az összes szabad memóriát. 20-35 FPS a max, amit ki tudok sajtolni belőle, pedig nem nagy városokkal játszom.)


Ezek alapján szeretnék fejleszteni, és ezekre az alternatívákra gondoltam:


1.) CPU-fejlesztés egy i7-7700K-ra (gondolkoztam 8.gen-ben, de renderben is minimális az előrelépés, játékokban meg szinte semmi, hogy megérje), 8GB 3000MHz DDR4 memóriával, relatíve jó lappal (Asus Z270-A). Ez olyan ~170 ezer Ft lenne.


2.) GPU-fejlesztés Asus STRIX GTX 1070-re, 160 ezer Ft.


3.) +8GB DDR3 RAM. De nem nagyon szeretnék a jelenlegi platformomra sokat áldozni, tekintve, hogy 1 éven belül mindenképp szeretnék egy i7-et majd.


Én leginkább a memóriát (és talán a GPU-t) érzem szűk keresztmetszetnek, de érdekelne a ti véleményetek. (+1 kevésbé jelentős ok a VGA-fejl. mellett: rendszeresen gondom van az AMD driverével egy játékban, amit sűrűn játszok. Rollbackeltem egy márciusi driverre, mert az újabbakkal folyton crashel a játék.)


Össz. kb. 180 ezret szánnék a fejlesztésre, max 200e.


A válaszokat, ötleteket előre is köszi. Bármilyen alternatívára nyitott vagyok.



2017. nov. 5. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Hosszútávon az első éri meg, vga és ram akármikor fejleszthető, cpu-t viszont nem szokás havonta cserélni...
2017. nov. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ.
2017. nov. 5. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!