Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek ha az orvos asszisz...

Mit tegyek ha az orvos asszisztense elmondja másoknak, hogy én milyen betegséggel járok orvoshoz?

Figyelt kérdés
Egy új városba költöztünk, így orvost is váltottam. Sajnos 2x voltam felfázva. Múlthéten meg még egyszer télen és antibiotikumot kellett szednem mindkétszer. Keresztanyámnak mondta az asszisztens, hogy gyakran felvagyok fázva meg egy másik ismerősömnek is mondta már. Beszéljek a nővel? Nem akarok haragba lenni senkivel főleg, hogy úgyis kell később is menni orvoshoz és utána kellemetlen lenne de mégis nagyon idegesít, hogy rólam magyaráz.

2020. ápr. 23. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Be kell perelni, mert megsértette a betegjogot.
2020. ápr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szóljál. Bár nem orvos, de valami titoktartás biztos köti őt is.

Ami bent történik az orvosnál, az nem kerülhet ki onnan idegeneknek.

2020. ápr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hívd félre az orvost, és mondd el neki, hogy tegye helyre az asszisztensét, különben a következő ilyen eset nem marad következmények nélkül.
2020. ápr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj az orvossal, hogy világosítsa már fel az asszisztensét, hogy ilyen munkakörben hogy kell viselkedni!

Ne haragudj, de ha legközelebb hüvelygombád lesz, az egész település fogja tudni?

2020. ápr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
És vedd fel a beszélgetést!
2020. ápr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

1. Panaszold be az orvosnál.

2. Tedd meg a feljelentést.

2020. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Metionin ***** válasza:
100%
Szólj neki. Be kellene tartania a titoktartást, mi az hogy kidumálja az ismerőőseidnek hogy miért jársz oda? Neki nem tökmindegy? Engem ez úgy fel tud cseszni, anno a gyerekpszichológusom a boltban pletykálta el hogy mit mondtam neki, anyám meg visszahallotta. Mai napig szét tudnám csapni a fejét egy péklapáttal.
2020. ápr. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
feljelentés, ez a betegjog teljes megsértése.
2020. ápr. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Menj el az orvoshoz rendelési időben és ott mondd el a nő előtt, hogy doktornő/doktor úr, a kedves asszisztense elpletykálja mindenkinek, mikor miért járok Önhöz! Mit tud tenni az ügyben?
2020. ápr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az asszisztenst teljeskörű titoktartás kötelezi, ez egy nagyon bizalmi állás. Megsértette a személységi jogaid, jelentsd fel!


Ui.: asszisztensnek tanulok

2020. máj. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!