Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Be akart nyitni nálunk valaki...

Be akart nyitni nálunk valaki tegnap este és ma késő este is. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Emeletes házról van szó, többedik emelet. (Direkt nem írok konkrétumot)

Tegnap este anya volt itthon egyedül és mondta, hogy valaki be akart nyitni a lakásba.


Ma este hazaértem én is, és 5percre rá, hogy leültem az ágyra, valaki óvatosan megint lenyomta a kilincset és próbált bejönni. Amikor kinéztem a lyukon már csak hátulról láttam az embert aki fordul a lépcsők felé és eltűnt. 10mp alatt felvettem a cipőt és kimentem a lépcsőházba, de már sehol nem volt senki.


Mi a teendő ilyenkor? Volt már valakivel ilyen? Mi lehet a szándéka?


2020. ápr. 26. 00:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
zárni kell az ajtót. Ez a megoldás. Ha van kamera, akkor az működjön a házban. Közös képviselőt értesíteni. Ez önmagában semmi amúgy.
2020. ápr. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Jót biztosan nem jelent.
2020. ápr. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus panel élet :)

Én is átéltem hasonlókat.


Egyszer egyedül voltam itthon és valaki olyan erővel kopogott, hogy majdnem beverte az ajtót, de mikor kinéztem a lyukon akkor csak egy elefánt testű embert láttam aki épp lefelé sétál a lépcsőn. 10 éves fejjel nyilván nem mentem utána.


Illetve volt egyszer nálam is olyan eset, hogy valaki megpróbált benyitni. Egy cigányasszony volt, zsákkal a hátán. Azt mondta keres valakit, de mi tudtuk, hogy csak lopni próbálkozott.


Szerintem ez lehet nálatok is a helyzet. Próbálkoznak finoman bemenni, hogy esetleges pénztárcát vagy bármi értéket elcsenjenek az előtérből. Hihetetlen mennyire nem lehet észrevenni ha el van foglalva bármivel is az ember. Mindig zárni kell rendesen az ajtót, biztonság kedvéért pénztárcát pedig nem ott tárolni.

2020. ápr. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Ordíts ki hogy : Ne nyomkodd a kilincset!
2020. ápr. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Rakjatok ki egy matricát az ajtóra, hogy a lakás riasztóval védett terület.

ha rákeresel az interneten, biztosan találsz ilyen feliratot, csak ki kell nyomtatni, és kitenni.

2020. ápr. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%

tessék, csomó helyen lehet készen ilyen matricát kapni:


[link]

2020. ápr. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
66%
Vezess áramot a kilincsbe :D más ötletem is van, csak az nagyon groteszk. De szólj a családtagoknak, nehogy megszívják. Vagy tegyél ki egy kamerát és lesd ki volt.
2020. ápr. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%

#7 alapvetően teljesen egyet értenék, viszont az emberi jogok sajnos hasonló esetekben a betörőknek dolgoznak - aki áramot vezetett a keritésébe, és még ki is irta, most 20 évet ül, amiért a tolvajt megütötte az áram. Nonszensz, de a bűnözőknek áll a világ


s azért tegyük hozzá, egy kilincshez bárki hozzáérhet, miközben elmegy az ajtó előtt, nem csak a betörő...

2020. ápr. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%
Nekem inkább az a kérdésem,hogy hogy mertél kimenni?!Vagy csak én vagyok ilyen félős?Egy idő után ráhagyták nálunk,de olyan 2 hétbe került.
2020. ápr. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%
Az nem baj, hogy kiment, legalább látta a fickó, hogy vannak otthon. Amúgy sem valószinű, hogy embert bántana, inkább csak besurranó tolvaj lehet
2020. ápr. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!