Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek mi reagáljuk túl...

Szerintetek mi reagáljuk túl vagy ez így rendben lenne?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hete szólt a szomszéd néni, hogy szeretné megjavítattni a házát a mi oldalunkon mert omlik a vakolat. Kérdezte, hogy nekünk mikor lenne jó. Mondtuk, hogy leginkább hétvégén vagy hétköznap délután. Erre ma kijelenti, hogy akkor hétfőn délelőtt jön a kőműves és hogy engedjük be őket vagy adjuk oda a kulcsot neki, hogy be tudjanak menni. Nyilván mi dolgozunk, nem vagyunk itthon olyankor, szabadságot kéne kivennünk ezért. Kulcsot nem szeretnénk neki adni. Egyrészt van egy kutyánk, aki védi a területét. Másrészt a nénit is alig ismerjük, nem még azokat akiket ide akar hívni. (Nemrég költöztünk ide, meg egyébként se vagyunk az a barátkozós fajta.)

Normális hangnemben megkérdeztük tőle, hogy nem tudja-e mégis megbeszélni, hogy máskor jöjjenek. Erre kb. nekünk esett, hogy nem, nem tudja. A kőműves egyébként buszsofőrként dolgozik és hétfőre vett ki szabadságot csak ezért. Ne kelljen ezért neki az önkormányzathoz menni, kényszeríteni bennünket, hogy engedjük be őket. Meg ha mást nem, akkor fogják és megbontják a kerítést és átjönnek ott.

Szó se volt róla, hogy nem akarjuk beengedni. Ezt mondtuk neki is. Mégis úgy reagált, mintha direkt keresztbe akarnánk tenni neki.

Normális, hogy kvázi beakar törni hozzánk mert nem akarunk neki kulcsot adni a saját udvarunkhoz?



2020. ápr. 29. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egy tipikus hülye öregasszony, ezért igen, "normálisnak" számít, az ő szintjén.


Engedne be a halál idegeneket, főleg ha otthon se vagyok. Persze neki könnyű, mert legnagyobb baja az életben az, hogy kopik a vakolat. Rohadjon el az ilyen.

2020. ápr. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Senkit sem vagytok kötelesek beengedni, az önkormányzattal meg mit akar, értelmetlen, amit mond. Ha nem képes veletek megegyezni, figyelembe venni, mikor értek rá, és úgy hívni munkást, akkor nem lesz neki felújítás, ezt meg kéne mondani neki. Tanulja meg, mihez tartsa magát, mert el fog vadulni, ha megengedtek neki dolgokat a saját rovásotokra.
2020. ápr. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Undorito de ilyenkor biztositanod kell neki a hozzaferest, nalunk bokrokat tortek, agyast pusztitottak de joga van hozza. Az idopont egyeztetes meltanyossagi kerdes csak. Sajnalom kerdezo, megertem a helyzetedet.
2020. ápr. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy joga van hozzá. Nekünk is a házunk hátulja a telekhatáron van, tehát a szomszédnak biztosítania kell, hogy bármikor átmehessünk, ha gáz van a házzal. Az más kérdés, hogy sosem éltünk vissza ezzel és amikor meg kellett nézni a beázást, akkor is próbáltunk olyan időpontot találni, ami nekik is megfelel.


Az öreglány gyökér és élvezi a helyzetet. Kulcsot semmiképp ne adj neki! Jobban jársz a szabival.

2020. ápr. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
A leírásból az jön le nekem, hogy az udvarra kellene beengedni a kőművest. A kutyát próbáljátok meg elkeríteni. Én azért nem problémáznék ezen, mert fordított esetben is ezt a hozzáállást várom el mástól.
2020. ápr. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy nem akarjuk beengedni és hogy ezen problémázunk. Csak megmertük tőle kérdezni, hogy mégis nem lehetne máskor jönniük, mikor nekünk is jó. Erre elkezd azzal fenyegetni, hogy kényszeríttetni fog minket vagy ha mást nem, akkor betörnek hozzánk. Szerintem ez nem normális. Főleg, hogy semmi panasza nem lehet ránk semmilyen okból.

A kutyát meg nem tudjuk és nem is akarjuk bezárni sehova. Ezt is mondtuk neki, de nem fogta fel. Nem is tudom mit képzelt, mit csináltak volna vele, ha tényleg a hátsó kerítésen át jönnének be. Nyilván akkor is mi lennénk a szemetek, ha esetleg megtámadja őket.


Egyébként köszönöm a válaszokat. Megnyugodtam, hogy nem csak szerintem kattos kicsit a néni.

2020. ápr. 30. 12:21
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt tisztázzuk, hogy ha nem vagy otthon és nem egyezel bele, akkor nincs joga átmenni a te ingatlanodra. Akkor sem, ha a házát akarja megcsináltatni. Én sem járkálok àt a szomszédba ha nincsenek itthon, hogy megnézzem potyog-e a vakolat vagy sem.


Szóval a néninek nyugodtan mondd meg, hogy az engedélyed nélkül nem teheti be a lábát senki, kivéve ha szeretné, hogy bepereld birtokháborításért.


Emellett persze biztosítanod kell neki a bejutást a háza miatt, ezért javasoltam, hogy inkább vedd ki a szabit. Felesleges belemenni egy jogi marhaságba, ami elhúzódik sokáig.

2020. ápr. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Persze, már kértem is szabadságot. Szerencsére ezzel nincs gond.

Fene se akar vele háborúzni. Csinálják meg, aztán felejtsen el. Most már tudom, hogy álljak én is hozzá ezek után.

2020. ápr. 30. 15:12
 9/9 anonim válasza:
100%
Okés, hogy joga van hozzá, hogy megcsináltassa a kerítést, de akkor, amikor a kérdezőéknek is jó. Nem lehet csak úgy besétálgatni senki ingatlanára, semmilyen indokkal, ha nem egyezett bele. Én megmondanám neki normálisan, hogy jöhet, majd ha én is ráérek, akkor és milyen jó neki, csak ennyi dolga van és legyen kedves ne megszabni mikor, mit csináljak. Ha akar jöjjön, de akkor ne csodálkozzon, ha a kutyád meg nekimegy. Gondolom nem pincsit tartasz házőrzésre...Na akkor meg azért menne a feljelentés. Az ilyen embereket egyszer, határozottan kell rendbe rakni, mert később már azért is a rendőr jön, ha füvet mert nyírni fényes nappal, mert ő nem tud aludni. Hidd el, tudom miről beszélek, átéltem.
2020. máj. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!