Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az alábbi telek elrendezésnél...

MeaBea kérdése:

Az alábbi telek elrendezésnél a közös kerítéseket kinek a dolga megcsinálni és rendben tartani?

Figyelt kérdés
Itt a vázlat róla: [link]
2014. aug. 15. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:

A telek tulajdonosa, használója a telek homlokvonalán, valamint - az útról nézve - a jobb oldali telekhatáron és a hátsó telekhatárnak a jobb oldalitól mért fele hosszán köteles a kerítést megépíteni.


Ez igazából vitás esetekben számíthat, mert nem kötelező jellegű, befolyásolja a helyben kialakult szokás, rend.


A te esetedben éppen ezért érdekes a történet, mert szemben állva a jobb oldalon mind neked, mind a C, D, E szomszédnak van kötelezettsége. (A B és A szomszéd a fentiek alapján gondolom egyértelmű.)

2014. aug. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na igen, én is csak ezt az alapszabályt ismerem amit írtál és a C, D, E szomszédnál ezt nem tudom, hogy kell értelmezni. A és B szomszéd az tiszta.
2014. aug. 15. 10:37
 3/3 anonim ***** válasza:
C, D, e szomszéddal meg kell beszélni, hogy fele-fele finanszírozással készüljön (miután nekik félig kell elkészíteni, de ez igazából nem a te esetedre vonatkozik, hanem két hátsó kerítés találkozására, mint pl a B szomszédoddal) ... ez azért lesz nehézkes, mert neked jó lenne, ha egy fajta kerítés futna végig, viszont ezt nehezen viszed keresztül három szomszéddal ... nekem anno hat bal oldali szomszédom volt, és végig mindegyik megépítette a saját hátsó kerítését
2014. aug. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!