Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kivitelezés probléma? Újépités...

Kivitelezés probléma? Újépitésü lakásokban lakók, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A főberlőnk építette a házat,amiben a lakását béreljük.

A gond az hogy nagyon zajos,felettünk nem lakik senki,alattunk igen,de őket tisztán halljuk.Már beszéltünk a főbérlönkel h mi ez,ő azt mondja az alattunk lakó a hangos.

A tévé,zene még okés hogy hangos,engem a testhangok érdekelnek.

Még azt is halljuk ha leejtenek egy kanalat,felkapcsolnak egy villanyt,vagy bedugnak valamit a konektorba.

Éltünk más társasházakban is,de itt itteni élet igy iszonyat.

Próbáltam utánajárni a hangszigetelés témának azt irják h a mai hnhszigetelési követelmenyek elég szigorúak.

Kérdem én?ez a szigoru??Egy 50 éves épületben fele ennyi zaj nem volt felülről,alulrol meg semmi testhang.

Van aki hasonlo témában kutakodott vagy van tapasztalata?

Vagy aki megfutott egy mérést ahol kiderült mégsem jó valami?

Vagy ez normális teljes mértékben?

Még felülről oké lenne egy picit,de hogy az alsó lakót ennyire hallani nekem furcsa.

Valami sztem jó,a födém vagy valami iszonyat vezeti a hangot.


2020. ápr. 30. 15:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tudok hozzászólni a témához, hogy a barátnőm egy épületfenntartásokkal foglalkozó cégnél dolgozott pár éve, és az mondta, az új építésű házak zöme kritikán aluli, kispórolnak mindent, amit lehet.

Szerintem tök mindegy, milyen a szabályozás, ha vétenek ellene, pár milla büntit fizetnek max., de fennmarad a helyzet. Nálunk pl. elég kemény a szabályozás arra néze, mennyi zöldterület kell egy házhoz. A szomszédban épített új építésűnél ezt nem tartották be (ahogy pl. a terveken szereplőnél jóval nagyobb garázs is építettek alá), és„érdekes módon” csak büntetést kellett fizetniük.

2020. ápr. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!