Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Fúrás vs zongora, hogyan...

Fúrás vs zongora, hogyan oldjuk meg?

Figyelt kérdés
Itthon a családban lesz zongoraóra fél óra múlva. Viszont fél órája rákezdtek fúrni felettünk. megkértük őket személyesen hogy ha leeht 3-tól 4-ig hagyják abba mert zongoraóra lesz. Kiröhögtek minket és fúrnak tovább. Saját gondolatunkat nem halljuk nemhogy a tanár a zongorát a webkameramikrofonon keresztül. Tanár elég makacs, ő viszont nem engedi az órát más időpontba és nem fogadja el hogy fúrnak, felhívtuk de mondta hogy oldjuk meg pedig, hogy addigra csönd legyen, akkor is kötelező vizsga előtt az óra. Most mi legyen, senki sem enged?

2020. máj. 5. 14:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Milyen tanár ez,hogy így beszél veletek ,és ennyire kompromisszumképtelen ? Normális ember megérti,hogy fúrás van a szomszédban,erről nem ti tehettek ,nekik meg joguk van fúrni ilyenkor . Remélem nem fizettek ennek a tanárnak..

Persze értem ,hogy neki is van beosztása, de a fúrással ti sem tudtok mit kezdeni

2020. máj. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
29%
Keress olyan tanárt, aki nem panelban gyakroltat, hanem zeneteremben, vagy otthon, nála. A szomszédod meg egy tahó.
2020. máj. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
77%

Nem támogatom a zongorát egy ilyen zárt közösségben, az együttélés szabályaiba szerintem neccesen fér bele. De a szomszéd kompromisszumkészségét sem. Viszont azt el tudom képzelni, hogy ezek egyszer fúrnak-faragnak, ti meg napi/heti rendszerességgel zongoráztok, és akkor is felmentek szuttyogni, hogy dehát zongoraóra. Megmondom neked a frankót: én is röhögtem volna.

Ezen túlmenően elraktározhatod a szomszéd reakcióját, alkalomadtán ő is kér majd szívességet tőled...

2020. máj. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Elég köcsög tanár, szerencsére nem az enyém, hanem testvéremé, de amikor én beszéltem vele és először próbáltuk felállítani a skype kapcsolatot, akkor nem bírt várni 5 percet és ugrált meg ordibált, hogy ő már kezdene. Nagyon fent hordja az orrát. Zeneiskolába jár a gyerek, pesze hogy fizetjük.


Zenés általánosiskolába jár a gyerek, tehát KÖTELEZŐ neki valamilyen hangszeren tanulni. Muszáj zongoráznia, különben mehet a város másik általánosába, ahova csak romák járnak. Annyit nem gyakorol, hogy zavaró legyen, heti 3 nap 2 órákban. És digitális oktatás miatt mindenki otthon zenél.


Február eleje óta megy a fúrás felettünk állandóan, majdnem minden nap, mert megüresedett lakást újítanak fel tetőtől talpig. Csak nem tudom mi tart 3 hónapig 47 négyzetméteren.

2020. máj. 5. 15:02
 5/27 anonim ***** válasza:
13%

"Muszáj zongoráznia, különben mehet a város másik általánosába, ahova csak romák járnak."


De lásd már be, hogy ez nem a szomszédok hibája...

2020. máj. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Ha ez most fordul elő először, akkor nyeljétek le, nem mehet minden a ti kedvetek szerint. Nem lesz abból nagy baj ha 1 óra elmarad. Ha rendszeres akkor meg kell próbálni lebeszélni, inkább a tanárral kell megegyezni mert a szomszédokat nem lehet kötelezni arra hogy ne fúrjanak.
2020. máj. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Tudjuk, de egyáltalán nem hangosan zongorázunk, ügyelünk arra hogy ez ne zavarja őket.
2020. máj. 5. 15:08
 8/27 nemaRendőrség ***** válasza:
58%

Anno azt hallottam hogy két emelettel feljebb furulyázott egy gyerek.

Ja, ha az embernél bömböl a tv akkor nem zavaró, mert elnyomja, de ha olvasni akar akkor roppant idegesítő.


Társasházba nem való hangos hangszer, miért nem szintetizátort vettetek? Azt nem zavarja a fúrás

2020. máj. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Sajnos amikor vettük a zongorát akkor kertesben laktunk. Aztán költözés után nem cseréltünk.
2020. máj. 5. 15:17
 10/27 A kérdező kommentje:
Amúgy megy az óra fúrás közben, nem hallani semmit csak amikor pillanatra nem fúrnak 😂 Tanár nagyon mérges fejet vág skypeon.
2020. máj. 5. 15:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!