Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Németországban vagy Angliában...

Németországban vagy Angliában jobb élni?

Figyelt kérdés

Megélhetés, hangulat tekintetében érdekelne..

Nem tudok dönteni.. Mindkettő ország nagyon tetszik..



2020. máj. 10. 13:43
 1/6 anonim válasza:
89%
Szia! Nekem a másodikról vannak tapasztalataim, mivel még most is itt tartózkodok. Attól is nagyban függ, hogy melyik városba szeretnél költözni. Itt talán szép a főváros, de ha ide szeretnél költözni, inkább nem Londont javaslom mivel elég koszos és szagos majdnem az egész belváros. A megélhetés nyilván a munkától függ, de akkor sem biztos hogy megkapod, mivel jobban preferálják az angol dolgozókat. Elsőre nehéz munkát vállalni, de ha már 1 helyen dolgoztál Angliában, utána már ugyanúgy felvesznek téged mint bárkit. Az emberekről több tapasztalatom is van. Vannak az interneten ilyen hatalmas csoportok általában 'Angliai magyarok' címmel akik garantálják a segítséget, de nekem nem igazán segítettek. Majd meg kell találnod a 'saját' magyar közösségedet akik kedvesek, énis bent vagyok egy ilyenben és hónaponta vannak magyar programok. Az angol emberek általában kedvesek (a tinédzserek a legkevésbé és az idősek a leginkább) és nekem például nagyon jól esett, hogy senki nem bélyegzett meg az alapján hogy nem Angliából származok. Nekem ezek voltak a tapasztalataim és remélem tudtam segíteni :)
2020. máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Szintén Anglia.. 13 éve élek itt. Ha most kéne döntenem, akkor egyértelműen Németország lenne a cél.

Anglia 13 évvel ezelőtt még nagyon jó volt. De ahogy telnek az évek, és már benne vagy a sűrűjében, látod, hogy itt is pocsék a helyzet. Minél több legális, és illegális bevándorló érkezik, annál rosstabb a helyzet. Bizony számít, hogy hova megy az ember. London a legrosszabb. Ha egy igazi szép angol falvacskába menne az ember, ott jó lehet, hiszen alig van bevándorló, és ennek oka is van. Nincs munkalehetőség. Vidéki városokban ahol van munkalehetőség vonzza a sok bevándorlót. Én egy angliai kisvárosban élek, ahol több gyár, és munkalehetőség is van. AMikor 13 éve idejöttünk, nagyon jó volt. Ma már sok a drogos, alkoholista, lezülött emberek. A fiatalok csoportokba tömörülve a semmit csinálják. Sok lett a lopás, és egyre jobban fel kell készülnöd a biztonságodra. Szinte már nem tudsz sehová se menni, hogy ne érezd a marihuána büdös szagát. Egyre több az olyan prímitív ember akik mellett nem lehet normálisan élni. Nincs semmi visszatartó ereje a rendőröknek. Nagyon bosszantó, hogy havi 160 font council taxot kell fizetnem aminek a 70%-át a drogosokra, alkoholistákra költik.

Fogadd meg a tanácsomat. Menj Németországba. Mi csak azért nem emgyünk oda, mert mi már hazakészülünk inkább. Még max 2-3 évet maradunk, és megyünk haza. Csak a munkánkat fogom sajnálni, mert mindketten nagyon jó munkahelyen, nagyon jó fizetéssel vagyunk. ) én laboratoriumban dolgozom, a férjem vasútmérnök egy vasúttársaságnál)

2020. máj. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én Németországban élek közel 2 éve. Szeretek itt lenni, egy nagyváros melletti városban bérlek egy lakást. A környék szép, munkát is nagyon hamar tálaltam és az emberek is kedvesek.
2020. máj. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nèmetország,8 éve

Könnyü munkátkeresni,rendesek az emberek

Itt is függ hova mész,én kisvárosban èltem most 25 kmre falura költöztem,ingazom a munka miatt de minden penzt megér.

Hazajutni innen (németorszàg hatàránál vagyok,pàr km ausztria)5òra és otthonvagyok(Zala megye).

2020. máj. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
82%

Anglia. Lassan 10 éve!Londonban èlek! Utálom már! Egyetértek, azzal a hozzászólóval, aki azt írta megváltozott minden! Ha meglesz ténylegesen a Brexit januártól még rosszabb lesz. Kedvesek velem az angolok, de sosem felejtem el, hogy a Brexit szavazás után jöttek kávéért,teáért, ököl a magasban, és éltették a Brexitet. Meg kérdezgették,hogy akkor mikor megyek haza...

Drága az albérlet!! Nagyon! És sokszor nagyon pocsék helyet kapsz.

Sok angol veszítette el a munkáját(még a járvány elött) és hónapok múltán se volt még nekik, hiába mentek minden héten interjúzni.

Sok külföldinek(leginább kelet-európai) ,akinek volt vmi saját buissness(takarítás) ment el kuncsaftja,aki a Brexitre hivatkozott!

Mások meg iszonyú sokat dolgoznak vendéglátásban, sok órát, minimálbérért. Rengeteg adót vonnak...

Ha valaki egyedül él, alap fizuból, szerintem elég nehéz lehet.

Az ország szép amúgy, a természeti adottságai, a country side. Oda imádok menni. De tervben van a haza költözés. Ha még egyszer elindulnék otthonról, valami közelebbi célt választanék. Nagyon sok mindenről lemaradtam otthon, mert nem tudtam haza menni a meló miatt. Nem olyan egyszerű, csak úgy haza ugrani. Kocsival szoktunk menni..hát 18-20 óra,ha szerencséd van!

Gyereket vállalni se egyszerű. Nincs éveken át tartó támogatás, max 3havi(ha jól tudom), bölcsi, ovi rohadt drága. Max 3óra egy héten,ami ingyenes. Au-pair szintén drága már...egy fizu így kiesik egy időre.

Én más uticélt választanék a helyedbe!

Barátok laknak Ausztriában(nem tudom, hogy az még szóba jöhet-e). Ők elég jól elvannak. Minden hétvégén haza mennek, gyerek mehet nagyihoz, van idejük egymásra. Teljes értékű lakást bérelnek olcsóbban, mint én egy szobát itt.

Nehéz döntés, de én nem ajánlom Angliát!

2020. máj. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyértelműen Németország! Több rokonom is kint él. Jobban lehet keresni, minden olcsóbb, és EU tagállam, a vezetősége is jobb.
2020. máj. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!