Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németországban jobb az angol...

Németországban jobb az angol nyelv oktatás, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ez itt a kérdés

2017. okt. 25. 01:34
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Jobb.

Ez itt a válasz.

2017. okt. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon annyira jó az angol nyelvoktatás, hogy minden 3. hülye, aki Németországban munkát keres, odaírja, hogy angolul jól beszél... Amúgy otthon nem tudom, de itt Németországban általános 2.-tól kötelező az angol.
2017. okt. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lényeg, hogy mikor kezdik tanítani, a lényeg a hogyan... érdekes, hogy amíg pl a svédek zöme instant vált anyanyelv és angol közt, addig a magyarok zömének angoltudása odáig tart, hogy egy egy felvételilapra odaírják, hogy tudnak angolul... de valójában kb ennyit tudnak...

Engem 10 éven át tanítottak, abból odáig jutottam, hogy meg se tudtam mukkanni... dulingoval meg eljutottam oda, hogy a napi alap szükségleteimet lazán elintéztem Londonban, aztán munka közben szép lassan folyékonnyá vált.

2017. okt. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem négy gyerekem nött Németországban fel, itt érettségiztek és mindegyik folyékonyan tud angolul beszélni, a társaságtól függöen váltanak át angolra vagy németre, mert sok helyen vannak angol anyanyelvüekkel kapcsolatban. De igen sok egyetemen az oktatás teljes egészévben vagy részben angolul folyik, anyanyelvi tanárokkal - és ezeket is minden gond nélkül tudják tanulni, pedig nem lebutított szövegeket hallanak.


Itt már a középiskola elején (5. osztálytól) az angol órákon beszélnek is angolul, és érettségire mindenki tudja a nyelvet.

2017. okt. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Már mindenhol jobbb. Sajna.
2017. okt. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Abban az országban ahol 22500 a munkanélküli segély igazán nem várható hogy valami is jól működjön.
2017. okt. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

azert azt se felejtsük el, hogy a német és az angol is germán nyelv, ráadásul a magyarok, akik németet tanulnak először is azt mondják, utána az angol gyerekjáték. helyzeti előnyben vannak az anyanyelvük hasonlósága miatt a németek.


de valszeg jobb is az oktatás.

2017. okt. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Ott az a priorítás, hogy megtanítsák az embernek, nálunk meg az, hogy leosztályozzanak aztán mehessenek kávézni...
2017. okt. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nincs nagy különbség. Németországban élek és találkoztam már olyan angoltanárral, aki megkérdezte, hogy hogyan kell a Smith-t írni, vagy olyan badarságokat írt le, hogy "There was too many informations." De ilyen tanár mellett nem is csodálkozok, hogy az a gyerek azt mondja, hogy "I did went home in the afternoon." és fogalma sincs, hogy ez miért lenne helytelen, mert ők így tanulták az iskolában.
2017. okt. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!