Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a helyzet hulladék (szemét)...

Mi a helyzet hulladék (szemét) ügyben más társasházakban? Csak az én lakhelyemen van olyasvalaki aki turkál benne és leellenőrzi ki mit dob a kukába?

Figyelt kérdés

Budán lakom, egy 10 lakásos társasházban bérlek egy lakást. Egy darab 110 literes szemetes jár a háztartási hulladékoknak, és 1-1 db szintén kb 110 literes szemetes a műanyag és papír hulladékoknak.


Él ebben a társasházban egy öregsasszony, aki folyamatosan problémázik a szemét mennyiségen, már-már klinikai eset. Többször láttam, hogy turkál benne és válogat; illetve elemzi a tartalmat. Előfordul, hogy a szemeteszsákot kibontja és a tartalmat átpakolja a műanyag vagy papírhulladékok közé. Előfordult, hogy azt is hallottam, amikor eldicsekedett azzal, hogy tételesen átválogatta a szemetet.


Többször írkál cetliket. A megfogalmazásában szerepelnek a tulajdonosok és a lakók. Számára a lakó az a bérlő és úgy vélekedik, hogy a lakók szemetelnek, miközben a tulajdonosok alig vagy éppen semmit. Ők mit csinálnak a szeméttel? Megeszik? Leengedik a wc-n?

Rendszeresen emlegeti, hogy csökkentsük a szemét mennyiségét.

A plusz egy kukát ami volt a vegyes hulladékoknak elszállították, mert drága fent tartani. Hangoztatta azt is, hogyha nem viszik el a szemetet, megbüntetetik és Ő bizony nem fizet, mert kisnyugdíjas.

Előfordult, hogy a szemetet a másik "lakó" lábtörlőjére söpörte vagy tette illetve olyan is volt, hogy füveket tett egy szatyorba és ezt rakta a szomszédom lábtörlőjére.


Korábban takarított is, rendszeresen nem mosta fel a lakás előtti részt, mert lakó lakik benne; és azt is hallottam, hogy Ő nem rabszolga, hogy más után takarítson és a szemetet kapirgálja.


Már nem takarít, mert valahol hallotta, hogy talán Győrben hasonló tárasházat 260eFt-ért takarítják havi szinten.


Nálatok is van ilyen eset? Volt aki kötekedett szemét ügyben?



2020. máj. 12. 18:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Hál'Istennek nálunk normális a lakóközösség. Igaz sok a bérlő, mi is azok vagyunk, de nem volt gondunk senkivel. Mi a takarítást rövidre zártuk azzal, hogy egy lakó csinálja, heti 1x, ezért félévente 3600 Ftot fizetünk.
2020. máj. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%
Teged ez zavar, az oregasszonyt pedig a szemeteles ... vegeredmeny keppen megallapithato: nem lesztek baratok :)
2020. máj. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Nalunk is vannak hasonlok.

Én pl leveleket vagy régebbi pl szerzödeseket bankkal telefonos cégekkel stb stb, meg csekkeket barmit, ami a nevemre szol, ki sem merek dobni nàlunk, elviszem mashova ahol csak aznap van kint a kuka amikor jön a szàllito es kint közterületen, nem pedig eldugott helyeken.

Nàlunk meg a környék a megbizhatatlan. Kiteszel egy rossz porszivot, 5 perc mulva elviszik

2020. máj. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk is van "helyi sheriff" - itt, Újpesten. Napi szinten fetreng derékig a kukában, - miközben eteti a galambokat. Speciel, nem vagyok hajlandó arra, hogy a lakásomat méretezzem a szelektív hulladék gyűjtés címszó alatt futó bohóckodáshoz, - sem időm, sem energiám, se pénzem, se szorgalmam nincs ahhoz, hogy a pihenésre megmaradt időmben is élire hajtogassam mások személyre szabott hülyeségének engedelmeskedve azt a szemetet, amelynek a megvételére elfogadják a pénzemet. Gyártsák olyan anyagokból a csomagolóanyagokat - és egyebeket, - amelyek kezelhetőek, ill. lebomlanak! Ha én azt akarom kikényszeríteni a lakosságból, hogy ne menjen 130 km/h-nál gyorsabban, akkor nem engedem a gyártóknak, hogy ennél erősebb kocsit forgalmazhassanak az országban és nem rimánkodok senkinek, ill. nem nézem hülyének a fél országot. Ugyanezt ültessék át a ganéjra is, - gyártsák környezetbarát anyagok felhasználásával a csomagoló és egyéb anyagokat! Ilyen "természetvédőket" meg mindenhol fogtok találni, - annak ellenére is, hogy nem jut el a tudatukig, hogy értelmetlen az egész láncolat, ha nem teszi mindenki egységesen ugyanazt a ganéjjal. -Még mutogatnak is az emberre röhögve, hogy mekkora hülye, - "megyek és csak azért sem oda dobom a hulladékot, ahová szeretné néhány kretén"! Ez nem működik, hiába szeretné egy-két "fecske"!
2020. máj. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%

Ilyen jellegű problémával még nem találkoztam a tíz év alatt, mióta itt lakom, de volt/van más. (Vidéki város)

A régi problémánk az volt, hogy mivel iskola melletti az utca, a szülők rendszeresen a mi edényeinkbe tették, a ki tudja honnan hozott szemetüket, és sajnos nem egy esetben büntették meg a társasházat, mert nem fért bele a motyó és mellé volt téve. Ezt megoldottuk egy ketreccel.

A másik probléma, hogy nálunk külön szelektív szigetek vannak, teszem hozzá nem is messze a háztól, mégis sokan a pillepalackot is beleteszik a kommunális kukába. Kupakostól, nem összenyomva. Meg a pizzásdobozt nem összetörve. Ez azért roppant praktikus, mert frankón megreked az edény felénél, így alul ott az 50 liter levegő, a szemét meg bukik kifelé.

2020. máj. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk szemétledobó van, szelektív kuka meg csak papírnak és műanyagnak, üveg szelektíveket nemrég kezdték visszatenni a közterületekre (de nem tudom, lesz-e haszna, nem fogják-e felborogatni, mert régebben ez probléma volt, hogy a szelektív szigetek környéke tele volt emiatt üvegtörmelékkel és balesetveszélyes volt), 64 lakásos lépcsőház, nem tudom, van-e kukázó lakó, de szerintem a többségnek eszébe sem jut ilyen, a lakókkal meg úgysem tudnák beazonosítani, hiszen közös csövön jön le a szemét, a zsákra meg nincsenek nevek írva. Nem nagyon lehetne kitalálni, hogy melyik kitől jött.

Hagyd a vénasszonyt, gondolom, nincs jobb dolga. Olyat ne dobj a közös szemetesbe, amin a neved/címed szerepel, esetleg ennyire érdemes odafigyelni.

2020. máj. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

“ 84%

Nalunk is vannak hasonlok.

Én pl leveleket vagy régebbi pl szerzödeseket bankkal telefonos cégekkel stb stb, meg csekkeket barmit, ami a nevemre szol, ki sem merek dobni nàlunk, ”


Ilyeneket ledarálva kell kidobni , bárhol

3500 forint egy papírdaráló

2020. máj. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező, ha odarakja a szemetet az ajtód elè bekoogsz, kinyitja és hozzávágod


Alternatív megoldások:

- tulaj rendezze le

- birtokvédelmi eljárást infítotok ellene

2020. máj. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A papírdaráló jó ötlet. A borítékokat azzal intézem le a munkahelyemen.
2020. máj. 14. 08:52
 10/17 nemaRendőrség ***** válasza:

Ebből igaza van a néninek.

Ha már van három kuka, hogy szelektíven gyűjtsék az emberek akkor igazán nem nagy fáradtság használni.

A néni ráér, és jót tesz a környezetnek unalmában

2020. máj. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!