Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyikőnk a bunkó?

Melyikőnk a bunkó?

Figyelt kérdés

Tehát városban lakom, egy családi házas övezetben, de tőlünk 2 utcányira (200 méter kb) már van egy kisebb társasházas övezet. Van 2x1 sávos utca, az egyik felét parkolóként használják. Se semmilyen tábla, se semmilyen felfestés. És ezen a felén van egy kapubejáró. Mikor már jobb az idő, gyakran ebben az utcában szoktam parkolni (több autóssal egyetemben), mert itt vannak fák, plusz a panelház is árnyat ad a kocsinak. Egyszer odaálltam a kapubejáró után rögtön (de nem lógtam bele a kapubejáróba), de a társasház egyik idősebb lakója ezt nehezményezte, mert szerinte nem tud tőlem kifordulni, ez tavaly volt. Rendben, nem álltam oda, de azóta is folyamatosan oda állnak mások, akik a házban laknak azok is, és akik a környéken dolgoznak azok is, sokszor napokig. Hát egyik nap nem volt máshol hely, csak a kapubejáró után kb 8-10 méter. Oda álltam, mögöttem és a kapubejáró között kb. 3 méter. Gondoltam ezzel nem lesz problémája, hiszen ez már elég egy sima személyautónak, hogy kiálljon (az említett idős úrnak az van). És mit ad Isten, mikor leparkoltam, pont látta és szóvá tettem, hogy miért nem állok az utcánkba (mellékesen megjegyzem, ahol nincs is parkolóhely). Jó, szó nélkül tűrtem, el álltam onnan egy másik utcába. Ma távolabb álltam a kapubejárótol, mellesleg nem oda a párhuzamos "útszélre", hanem egy rendesen kialakított parkolóba (kb ilyen kialakítású: [link] És lám, az úr megint látta. Miután leparkoltam és sétáltam hazafele, szóvá tette, hogy ott bizony útban leszek, nem fog tetszeni az ott lakóknak. Ezt már nem tűrtem, csak kinyögtem, hogy "nekem sem tetszik sokminden" és tovább sétáltam.

Szerintetek melyikőnk volt a bunkó? Ennyire nem illik közterületen parkolni, vagy ez már csak okoskodás volt az úr részéről?



2020. máj. 12. 18:59
A kérdező szavazást indított:
Én
Az úr, aki szólt
Mindketten
Egyikőnk sem
33 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Beatrtottad a KRESZ-t? A többit xard le.
2020. máj. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Betartottam. Ahová már harmadszor álltam el, ott ki is van téve a tábla, azová először, ott meg nincs parkolni/megállni/várakozni tilos tábla, vagyis amit nem tilos azt szabad. De ott amúgy is sokan szoktak állni, mindig tele szokott lenni az utca.
2020. máj. 12. 19:17
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Társasházban lakom, a bácsinak adok igazat. Elég kellemetlen amikor nem tudsz hol megállni, mert mindenki oda parkol. Csak mert valaki odaállt én miért keressek a lakásomtól több utcányira parkoló helyet?
2020. máj. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ebben is van igazság, de ha nincs kijelölve, hogy kizárólag a társasház lakói állhatnak oda, szerintem nem illene szólnia.
2020. máj. 12. 19:21
 5/11 A kérdező kommentje:
Bár ennyi erővel én is mondhatnám, hogy a mi utcánkban nincs parkoló, miért álljak plusz egy utcával távolabb.
2020. máj. 12. 19:23
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Kozteruleten a kresz szabalyait kell betartanod es nem kell foglalkozni senkivel. Azert szol mert tudja, hogy inkabb elallsz es kerulod a konfliktust.

Allj oda nyugodtan!

2020. máj. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
A vénember egy bunkó. Én nagyon nem szeretem a kötekedőket.
2020. máj. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mi van a kapu mögött, ahonnan ő kihajt? Ha zárt parkoló, akkor nem lehet a lakóknak sem egy szava, ha az utcán parkolsz. Amíg nem akadályozod sem a gyalogos, sem a gépkocsis forgalmat, addig nincs gond.
2020. máj. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az egy kapubejáró, teljesen mindegy, hogy mi van mögötte nem az számít.
2020. máj. 13. 11:08
 10/11 anonim ***** válasza:
#3, én se tudok mindig a házunknál parkolni, ettől még a parkoló közterület és az utca is, senkinek nincs joga pattogni, hogy ott parkol a kérdező
2020. máj. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!