Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet Február óta fúrni?

Mit lehet Február óta fúrni?

Figyelt kérdés
Kiüresedett a kettővel felettünk lévő lakás, teljes felújítás alá esik (48 négyzetméter) és olyan brutál hangosan fúrnak minden hétköznap február eleje óta, reggel 8-tól este 6-ig hogy tikkel a szemem, ugrálnak az idegek a lábamban és szétver az ideg, ha meghallom megint. Nem bírja már a lakóközösség sem, nem csak mi. Felnéztem márciusban is és most is és semmi különbséget nem látok. Ugyanúgy egy lakhatatlan csatatér a lakás. Kalapálnak is mellé mint állat. A radiátorunk is le akar esni, a fürdőszobánk csempéje is mintha meghajlana. A felettünk lévő szomszéd, aki közvetlena alattuk van, teljesen megölte az ideg. Hallani, ahogy sír amikor nekikezdenek. Nyilván nem lehet már leállítani őket, de ha mi sem bírjuk már nyugtatók nélkül, akkor az alattuk és mellettük lévőt el sem tudom képzelni. Éjjeli műszakosok már balhéztak, hogy február óta nem alszanak 3 óránál többet naponta, de ez nem igazán zavarja őket. MI az istent lehet Február eleje óta fúrni?

2020. máj. 21. 15:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

Az 5-ös metrót?

Nálunk is, egy 10 emeletesben megy a fúrás mindig, nem tudom, meddig bírja még majd a panelek.

2020. máj. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Mi csináltunk nemrég teljes felújítást, de meglepően keveset kellett fúrni-faragni gépekkel. A járólapok méretre vágása volt egyszeri, több zaj, azon kívül maximum néha bekapcsoltunk valamit elvágni-kifúrni 1-2 dolgot... Nem tudom mit lehet ennyit zörögni.
2020. máj. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Megkérdeztétek?
2020. máj. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A tulaj dolgozik egyedul vagy valami kokler banda?

Marciusban adtam el a hazam, egy honap alatt teljesen folujitottak. Szoval a szomszedod nak fingja sincs hogy mit csinal.

2020. máj. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
48 nm-en semmit. Kőmíves Kelemennel és bandájával dolgoztatnak, hogy amit felépítenek nappal, az éjszaka leomlik? Napi szinten megy? Mert ha csontig le is bontják a lakást, legfeljebb egy hét, tíz nap lehet a bontás, ha minden hétköznap csinálják, de akkor is sokat mondtam. Később, amikor burkolnak, festenek, annak már alig van zaja, legfeljebb ha utána parkettát csiszolnak, de az is egy-két nap.
2020. máj. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Meg. Március végén. Nem válaszoltak az égvilágon semmi értelmeset, csak hogy már aznaptól nem fúrnak többé. 2 nap múlva folytatták. Kokler banda dolgozik, nem lakik ott elvileg senki, megüresedett lakás, majd költöznek be a felújítás után.
2020. máj. 21. 18:18
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

opció a) közös k szólítsa fel a tulajt, hogy fejezze be

opció b) birtokvédelmi eljárás

2020. máj. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Közös képviselővel beszéltünk, ő közvetlen felettük lakik. Azt mondja neki is nehéz, de bírjuk ki, mostmár biztos nincs sok (mondta ezt Márciusban és Áprilisban).
2020. máj. 21. 18:29
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

Gyakorlatilag... ha teljes átalakítás (értsd pl falak), ott a kartonozós munka is sokáig tarthat, plusz álmenyezet. Mind fúrással jár. Aztán fűtés korszerűsítés is hosszabb meló sok zajjal. Vízhálózat, villany hálózat korszerűsítés szintén ilyenek. Aztán ha még új bútorzatot is kap az egész lakás, pl konyha, új szekrények, ágyak akkor az is pár hét további zaj.

Ezen mi végig mentünk és bizony bele telt 2-3 hónapba, addig kértük is a szomszédok türelmét. Bár ez egy 2x akkora családi ház, nem egy 48nm -es lakás, szóval ott nem tudom mi tart eddig. :) Amatőr lehet a brigád.

2020. máj. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Én beleőrülök, mai napig fúrnak és most sokkal hangosabb mint eddig :(
2020. jún. 9. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!