Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek, ha tele vagyok...

Mit tegyek, ha tele vagyok pókokkal?

Figyelt kérdés

Szinte minden nap találok 2-3 pókot a szobamban. De csak szobámban. Vannak olyanok, amiknek pici teste és nagy, hatalmas lábai vannak, és vannak olyanok is, amik dundibbak a lábai, és dagibb a teste, de jóval kisebb, mint az előbbi. Ha leveszem a szobamba a pókhálót, akkor 2-3 nap múlva visszakerül. Lehet, hogy a szekrények mögé fészkeltek? Vagy én nem tudom, de biztos hogy az én szobámban vannak, mert csak itt vannak pókok. Ha igen, akkor megkérem apamat, hogy húzza el a szekrényeket.


De ha valóban találunk ott egy pókfészket, és kiözönlenek belőle a pókok, akkor kit kell felhívni, hogy tüntessék el? Az állatorvosokat vagy kit?


Nem vicc a kérdés, barmennyire is annak hat.



2020. jún. 29. 06:47
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Nezd, ha pokfeszek van es ki is kelnek, akkor tobb szaz nagyon kicsi pok fog rohangalni szanaszet. Ezek a nagyobbak valahonnan bejutnak, ruharol, szellozobol, haziallatrol, ablakon at, vagy konvektor / klima kivezetsebol, mindennan, ahol lyuk van. A kistestu, hosszu labuak gondolom (al)kaszaspokok, ok rovartetemekkel es jobbhijan egymassal taplalkoznak, de szaporodnak is. A nagyobbak meg elo rovarokkal, ha elhelyezkednek, nem portyaznak. Ha zavar, elhuzhatod a butorokat, agynemutarto kedvelt hely.
2020. jún. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Rovarirtó szakembert kell hívni.
2020. jún. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10%
rovarirtóról még sose hallottál vagy hogy van ez?
2020. jún. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
A pókok oda telepednek le, ahol megtalálják a számukra kedvező feltételeket. Ezek az állatok száraz, világos, szellős helyeket preferálnak elsődlegesen. Vélhetően találnak elég táplálékot is, ha ennyire jól érzik magukat nálad. Nyilván nem kell dohossá tenni a szobát, de próbáld megszüntetni azokat a komfortfokozatokat, amelyek nem rombolják a te komfortérzetedet, de a pókoknak fontos lehet. Be- kijutási lehetőségek lezárása. Táplálékul szóba jöhető rovarok szobába bejutásának megakadályozása. Következetes pókháló mentesítés, - mert ha tartós ideig nincs mivel megfogni a táplálékot, akkor az életösztön arra fogja vezérelni a pókot, hogy vadászterületet váltson. -Mondjuk ehhez kellene hagyni neki egy lehetőséget, - "humanitárius folyosót" - arra, hogy el tudja tolni a biciklit... "Gyógyító" hatású lehet még az is, ha folyamatos, erős légmozgással bombázod - mondjuk egy ventilátorral - a meg-megújuló pókhálót, - ekkor ugyanis folyamatosan kapja a fals riasztást a pók a hálótól és ebbe belefárad vagy éhen döglik. Végesetben hívjál rovarirtót, - bár úgy vélem, hogy anyagi vonzatait tekintve ez a lépés nincs arányban az elérendő céllal.
2020. jún. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom a valaszt, de leirom, hogy lehet pikk-pakk elkapni es az ablakon at uj elet fele kuldeni pokot humanusan.

Egy kisebb atlatszo uveg vagy muanyag edenyke, es egy darab kemenyebb papir legyen keznel mindig. Uveget gyorsan raboritani, utana a kartont ovatosan alacsusztatni, hogy ne seruljon.

Aztan sikoltozva, borzadozva az ablakig eljutni, es nem valaki nyakaba persze, de kidobni, hirtelen elrantva a kartont az uveg alol.

Igy mar darazsat, loszunyogot is tessekeltem ki. Azota egyszerubb az eletem.

2020. jún. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
27%
Állatorvosok...úristen, hány éves vagy te, 7-8?
2020. jún. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!