Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek, ha el akarok...

Mit tegyek, ha el akarok költözni ebből a városból, de a szüleim nem akarnak?

Figyelt kérdés

Amikor ideköltöztünk, még általános iskolába jártam. Oda nem tudtam beilleszkedni, és ki is kezdtek a többiek valami miatt. Leszbikusnak tartottak, gúnyoltak, csúfoltak, nem akartak mellém ülni, ha mégis, mellém kellett ülniük, akkor kihúzódtak a pad szélére. Azok a padtársak, akik beszélgettek, az volt a büntetésük, hogy szétültették őket és mivel mellettem volt hely, így mellém ültették őket. Általában kihúzódtak a pad szélére, volt, hogy beszóltak a tanárnak, hogy "Én nem ülök a leszbikus k... mellé", volt, hogy nem tették az asztalra a füzetüket, és az ölükben írtak. Állandóan szekáltak és csúfoltak. Azon az éven átmentem egy másik suliba, mert nem bírtam már ott lenni. Rendőrségi ügyem is volt, mert többször is elszöktem az iskolából. Összehívtak egy esetkonferenciát, ahol egy rendőr, a családsegítős emberek, az igazgató és a tanárok voltak, és védelembe vettek.

A 6-7-8. osztályt már egy masik suliba jártam. Ugyanabba a városban volt a két iskola. Voltak sokan, akik ismerték a 2 suliból egymást és elterjedt a híre annak, hogy ott a másik suliba mi volt. Meg ugye tudtak a szökéseimről is. Depressziós voltam picit, mert ott se sikerült beilleszkednem, vagdostam magam, és karcolgattam a karom, amikor ideges voltam, és ezt látták. Ez gondolom taszította őket.

Most 17 vagyok, egy gimnáziumban, egy olyan suliba járok most, ahol az egyik olyan lány az évfolyamtársam, aki bántott. Ez nagyon frusztrál.


A lényeg:

El akarok költözni innen, mert már nem bírom, hogy kinéznek a többiek, ide ebbe az osztalyba tök jól beilleszkedtem, vannak barátaim, de valahogy érzem, hogy tudnak a múltamról. El akarok költözni innen, új lappal kezdeni, de a szüleim nem akarnak innen elmenni, mert van egy jó munkahelyük, és a tesóm is tök jól beilleszkedett ide, és ők nem akarnak elköltözni. Semmivel se tudom őket meggyőzni. 17 vagyok, 2 év múlva érettségizem, utána még 5 év egyetem. Ez 7 év +még meg kell keresnem a ház árát, bútorokat venni, stb. 10+ év, mire sikerül. Mit tegyek? Oké oké, diákmunka, de az nem fizet annyit, hogy legyen olyan sok félre tett pénzem, amiből egyetem után el tudjak költözni. Hitelt nem szeretnék felvenni, mert nem akarom az életemet úgy "elkezdeni", hogy mar rögtön tartozás...



2020. jún. 30. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Hát elég röhejes lenne, ha miattad költöznének, már ne is haragudj. Ha neked nem tetszik, akkor menj te.
2020. jún. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Egyetem során a kutyát nem fogja érdekelni, hogy ki vagy.

Egy jelképes összegért pedig kollégiumba is felvételizhetsz, az miért nem jó?

2020. jún. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
érettségi előtt is átiratkozhatsz más iskolába, azt meg végleg nem vágom, mi a francért kéne a városodban egyetemre járni...
2020. jún. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
örülj neki hogy városban vagy. amúgy nem hiszem hogy ott bárki foglalkozik veled. gyere ide falura, meg tudod mi a magyarok istene. ráadásul élet sincs. olyan mintha 30 évvel el lenne maradva egy normális helytől. úgy utálom már mint a szrt.
2020. jún. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyetemre más városba menj, kollégium vagy albérlet. Ritkán járj haza, vagy hétvégén csak 1 napra, annyit kibírsz.

Addig meg koncentrálj másra, ne a negatív dolgokra, negatív emberekre, sérelmekre, meg hogy ki mit gondol vagy tud vagy sejt vagy vél rólad. Nem mindegy az neked? Legyen az az ő bajuk. Ez a te életed! Jogod van élvezni. Azt írod, beilleszkedtél, vannak barátaid. Ez a lényeg. Hogy mit tudnak a "múltadról", az mindegy. Nehogy azt hidd, hogy csak neked vannak sötét dolgaid, hogy csak neked vannak hibáid, hogy csak neked vannak hiányosságaid, csak neked van szégyellnivalód vagy bármi ilyen baromság. Mindenkinek van, és van ami jogos, van amit csak bebeszél magának az ember. Nehéz, de programozd át az agyad. A pozitív dolgokat lásd meg az életben. Tudom, nehéz, de neked is kijár a jóból. Keresned kell. Akik furán néznek rád, azokat kerüld és bírd ki valahogy. Lehet, hogy nem is tudnak mindent, meg ha mégis, ezek nem olyan óriási nagy bűnök ám. És lehet, hogy nem is ítélnek el miatta. Inkább lehet, hogy te nem bírsz vele megküzdeni, és azt hiszed, hogy más városban eltűnik a múlt, de az mindig üldöz, amíg hagyod. Ezeknél sokkal nagyobb baromságot is csinálnak a fiatalok, ne aggódj, nem te vagy a legelvetemültebb ember a világon.

Nem költözhet el a családod, azért, mert te így érzel. Neked kell megoldanod valahogy, magadban, én így gondolom.

2020. jún. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked van bajod a lakóhelyeddel, ne a szüleid aszával verd a csalánt.
2020. júl. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy létezik olyan, hogy kollégium? Szerintem nagyon kevés az olyan vidéki ember, aki a saját városába megy egyetemre, mindenki elmegy Budapestre, vagy valami nagyobb városba. Az iskolákban is vannak kollégiumok. Nyilván nem fognak te miattad elköltözni, mivel már itt van az életük, egy jól fizető munkahelyük, most te miattad ezt nem fogják eldobni :D
2020. júl. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!