Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tapasztalatok ùjépitésü...

Tapasztalatok ùjépitésü tàrsasházzal?

Figyelt kérdés

Hangszigetelès?minösèg?kialakitás?

Ùj vagy régi tàrsashàzat javasoltok?


2020. júl. 10. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
igen
2020. júl. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy az adott társasházat milyen minőségben építették meg. Minden lakás más, a legjobb, ha tanulmányozod a beruházó referenciáit, illetve az építés során csekkolod fázisról fázisra.
2020. júl. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobban egy újszerű házzal jár az ember. Egyrészt meg lehet nézni hány eladó lakás van a házban, ebből következtetni arra, hogy lehet-e valami baj, másrészt ott jó eséllyel már kijöttek és orvoslásra kerültek a garanciális problémák. 8-10-12 éves tömbre szavaznék. Én mostanában újépítésűt nem igazán vennék.
2020. júl. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Egyetértek az előzővel.

Elég kellemetlen beköltözés után nekiállni pereskedni, hogy behajtsd a garanciális javításokat, illetve visszakapj pénzt a kispórolt anyagok miatt. Persze nem törvényszerű, hogy ilyen történik, de amikor gombaszámra nőnek ki az új épületek és csak a mennyiség számít, mert az emberek még 40-50M-s árak mellett is egymásra licitálnak, ott nem biztos, hogy a minőségi építésen lesz a hangsúly, hanem legyen kész minél előbb, olcsón.

2020. júl. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sokat olvastam és rengeteg a probléma velük.

Sokan irják nagyon áthallálosak,minden irànybòl de még alulròl is hallják a léptek zaját.

Találtunk egy nagyon jò lakàst,jelenleg épitik de màr hirdetve van.

Nem merek lecsapni rá🙁

Félek h mi is belefutunk a spòrolásba🙁

Csak annyira szépek,ùj minden,szép környék.

Csak az ember életminösége nem mindegy.

Kevesebb munka lenne vele mint egy régit felùjitani.


Lehet ezt nappolom,keresünk egy elkészült lakàst,ahol körbe lehet kérdezösködni a szomszédokat.Vagy lelehet tesztelni a hangszigetelést

2020. júl. 10. 13:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy papír falak vannak, egy dolog. Nagyjából az építőanyagokból megmondja egy szaki, hogy mennyire fogod hallani a szomszédot (fogod).

Sok ismerősöm dolgozik az építőiparban, köztük a férjem is. Nekem is van egy építőmérnök diplomám, semmi pénzért nem vennénk ma teljesen újépítésűt tervező asztalról.

A kispórolt, költségcsökkentett anyagok csak egy probléma halmaz a teljes egészben. Szerintem előnytelen szerződéseket kötnek az építtetők (vevőre nézve), futhatnak az elveik, kéréseik és adott esetben a pénzük után is. Lásd pl. veresegyházi lakópark esete.

Nekem a kedvenc videóm ezzel kapcsolatban Mata Judit youtuber élménybeszámolója az újépítésű lakásával kapcsolatban. Ha gondolod keresd meg. Abszolút tükrözi a mai építőipari mentalitást.

Feltették a fürdőszobai csempét neki a konyhába, betették a konektort/kapcsolót a zuhanykabinba, többszörösen beázott a lakás, amire mindig új okot talált a kivitelező (értsd: fingja nem volt mitől) és ezek csak apró nyűgök. Egy jó barátomnál a küszöbök becsavarozásánál átfúrták a vízvezetéket. Csak szivárgott, nagyon sokáig ment utánuk és rágta az ideg, mire kijavították a hibát. Mivel addigra már az alsó szomszéd is ázott, teljes burkolatfelszedéssel, száradási idővel, újraburkolással. Mindezt úgy, hogy már költöztek volna. Csak rosszakat hallok.

2020. júl. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Uh🙁
2020. júl. 10. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!