Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetek? Közöljem vele,...

Mit tehetek? Közöljem vele, hogy elviselhetetlenül büdös a lakása? Változtatna ez valamin? Valakinek van ilyenben tapasztalata?

Figyelt kérdés

Társasházban lakom, legfelső emeleten, így minden szomszéd szagát érzem. Eddig nem is volt ezzel probléma, mert még ha dohányoztak is, nem bagózták tele a lakásukat, és nem az a borzasztó orrfacsaró rothadólakás-bűz áradt fel, hanem csak egy kis cigiszag, ami hamar távozott is. De kb. egy éve nagyon keményen elkezdett dohányozni az alsó szomszédom és a fia is. Akkor vettem észre, hogy a csövek melletti repedéseknél szivárog a szag. Gyorsan kifugáztam minden repedést.... most már csak szellőztetéskor jön.... de borzasztó, hogy nem tudok szellőztetni. Olyan iszonyatos bűz árad fel tőlük, még akkor is, ha épp nem bagóznak, hogy nem merem nyitva hagyni éjszakára az ablakokat. A függönyeim egy hét alatt magukba szívják ezt az átható hullaszagot. Már volt, hogy az elviselhetetlen bűzre ébredtem. Valószínűleg ez a házban csak engem zavar, mert a szagok felfelé szállnak. Nem cigiszag ez, ezt a bűzt a nikotinnal, kátránnyal, konyhaszaggal éveken át átitatott falak ontják magukból. Úgyis csak az érti, aki jár már ilyen lakásban. Mintha a legbüdösebb legdohosabb pincében egyszerre dohányoznának és főznének szalontüdőt.


Van bármi, amit tehetek, vagy az egyetlen megoldás a meleg, szélcsendes napokra a légkondi és a csukott ablak lenne? Tényleg nekem kell azért 300ezret kifizetnem, mert a szomszéd egy saját mocskában dagonyázó disznó?



2015. júl. 21. 00:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Közös képviselő mit mondott erre?
2015. júl. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Saját lakásában mindenki annyit dohányzik, amennyi jól esik, sajnos. Nem büntetendő cselekmény. És olyan bűzben él, amilyenben akar.
2015. júl. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1-es. Szerintem teljesen felesleges a közösképviselőhöz fordulnom, ő erre a házra magasról tojik, csak azzal a házzal foglalkozik, amiben a képviselői irodája van. Ott felújították a pincét, műanyag nyilászárok vannak a lépcsőházban.

Szóval ő nem mondott semmit, mert nem szóltam. És egyébként ő is bagózik :-( Nem értené mi a problémám.


2-es. Ó, valóban? Hogy én erre nem is gondoltam?! A kérdésem az, hogy van-e valakinek ilyenben tapasztalata. Bár... jó volt ezt így leírva is látni... ilyen alapon, akkor az én lakásomban szintén azt csinálhatok, amit akarok. Tehát ha mondjuk a pihepuha járásom helyett fapapuccsal klaffogok a lakásban, azért ő nem pampoghat, viszont tűrheti, ahogy én a szagát. Veszek holnap fapapucsot.

2015. júl. 21. 21:34
 4/13 A kérdező kommentje:

Egyébként megy a zöld kéz.


És nem büntetendő?

Ugrok is mindjárt kettőt, hogy megrezegjen a csillárja.

2015. júl. 21. 21:37
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Jó ez a fapapucsos sztori, de valójában igaza van a kettesnek, ezért nem fognak senkit sem elmarasztalni, mert büdösben él és dohányzik a lakásában. Te csupán annyit tudsz tenni, hogy szólsz neki, bár szerintem kikerekedett szemekkel fog nézni, hogy ez most azt jelentené, hogy hagyjon fel a dohányzással és hypózzon mindent a kedvedért. Bocs a gúnyos hangnemért, de tényleg nem tudsz tenni sok mindent.
2015. júl. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tényleg ennyire nem megy senkinek a szövegértés?
2015. júl. 27. 10:15
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
De igen, aki válaszolt, az értette. Csak te nem érted a válaszok lényegét: SEMMI KÖZÖD AHHOZ, KI HOGYAN ÉL A SAJÁT LAKÁSÁBAN. Ennyi.
2015. júl. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
De, mindenki értette, csak te nem értetted, hogy ezzel nem tudsz mit kezdeni. Mit csinálj? Menj oda hozzá és közöld vele, hogy büdös a lakása és tegyen ellene valamit. Gyanítom ki fog röhögni. De mehetsz az önkormányzathoz is, nyilván ott is ki fognak röhögni. Ha arról volna szó, mint ahogy volt is már rá példa, hogy valaki a szemetet halmozza, ezáltal büdös van, bogarak tenyésznek, az teljesen más tészta, az már egészségre ártalmas lehet, de ilyen esetben is korlátozott mit tudnak tenni, de legalább sokadszori bejelentésre, aláírásgyűjtés hatására talán intézkednek. De azért, mert az alsó szomszédod dohányzik és főz, ezáltal konyhaszag is árad, nem tudnak mit tenni, mert életvitelszerűen él a szomszéd. És mint ahogy írod: "valószínűleg a házban csak engem zavar". Innentől meg megette a fene....
2015. júl. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Megoldottam, nyakon locsoltam vízzel és napokig közlekedtem hangosan éjszaka a szobában. Most ő óbégat fölfelé, hogy muszáj-e locsolni.
2015. júl. 29. 22:59
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
Egyikőtök okosabb, mint a másik :D Leszokni úgysem fog.
2015. júl. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!