Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csinálhatunk még ha már...

Mit csinálhatunk még ha már nem bírjuk ezt tovább?

Figyelt kérdés

Elég hosszú lesz előre bocsátom...


2017-ben a családommal úgy döntöttünk elköltözünk a pest megyei Érd nevű városból. Gondoltuk, milyen jó lesz faluba költözni, vidék mindenki mindenkivel jóban van, lesznek állataink, csend lesz, nyugalom. Ezek a dolgok akkor kezdtek igazán “hazugságnak” tűnni, mikor megvettük a telket és elindultak az építkezési folyamatok. A kerítés nem bizonyult elég védelemnek. Átmászott valaki ( vagy valakik) az éj folyamán és elloptak egy pár drága szerszámot amit sajnos pótolnunk kellett. Nem tettünk sem feljelentést sem semmit. Inkább levittük a kutyusunkat és mindig egyikünk ott aludt, hogy figyeljen. Nem történt semmi, csak mászkáltak az utcán az emberek.


Ezekre a dolgokra fátylat borítottunk. Inkább arra koncentráltunk milyen szép lett a ház. Beköltöztünk. Jöttek is a szomszédok át, faggattak kik vagyunk, mik vagyunk. Kínálgattak házi pálinkákkal, gyümölcsökkel. Úgy tűnt nagyszerű döntés volt ide települni!


Majd egy évvel az ideköltözés után , mintha egy rémálomba csöppentünk volna. Két németjuhászt tartunk. A családunk részei, minden ellenük irányuló atrocitást a magunkénak érezzük. Eleinte csak be kiabáltak és cukkolták őket, aztán megdobálták a szukánkat. Ezt le is fényképeztük. Majd jöttek a fenyegetések. Ha nem tűntetjük el őket akkor megfogják mérgezni. Anyumék nagyon megijedtek. Fogták magukat és bementek az önkormányzathoz. Panaszt tettek ezekre az emberekre. De csak annyi volt a válasz, hogy “jól ismerik xy-ékat, biztosan nem olyan emberek! Nem tudják elképzelni”. Kapták a megvető pillantásokat... A szüleim arra jutottak, hagyják a csudába. Majd meghúzzák magukat, kenelbe zárják a kutyákat. Hát megtörtént... Összehúztuk magunkat, majd édesapámba kötöttek bele! Szószerint megakarták lincselni. Állítólag apám leszorította a “bandavezér tesónak” a feleségét a földútról. A valódi sztori meg az volt, hogy vitte a babakocsit a nő, közben árulta a “nemkamu pumidas” pólót . Apámat leszólitotta...Apu megállt neki. Mondta , hogy nem érdekli az ilyesmi. Majd erősködött az asszony. Apu meg tovább ment. Majd visszajöttek 1 óra múlva a kapunkhoz vagy 5-en..Ha meglátják a faluban, agyonverik. Nézzen a háta mögé ezentúl.


Következő és egyben legfrissebb sztori:


Kertben sütögettünk mikor egy társaság bekiabált hozzánk mert nevettünk. Egymással beszéltünk, de annyira részegek voltak fel sem fogták , hol vannak. Kiabált az egyik cigó csaj, hogy menjek ki, megfog ölni. Próbáltam nem figyelni rá, majd köveket dobált be hozzánk. Eldurrant az agyam, kimentem és összeverekedtünk. Jött az izmos pasija, aztán elkapta a torkomat. Apukám kiment és orrba vágta, majd odébb álltak. Azt kiabálták, hogy ránk gyújtják a házat. Azóta rettegésben élünk.


Áruljuk a házat, voltak akik megnézték. De aztán meglátják a környékbelieket és inkább nem veszik meg.


23/L



2020. júl. 13. 15:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Csak nem Ercsibe költöztetek?


Érd is elég brazíliás, de ERcsi aztán .... :((((

2020. júl. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Rettenetesen sajnálom, szörnyű lehet így élni... az a baj, hogy ezek csak az erőből értenek, ezért kommunikációval soha nem fogsz menni semmire sem. Vagy felfogadsz néhány markos embert, kevés hajjal, és erőt demonstrálsz, vagy lenyelitek a családoddal a házatok értékvesztését és eladjátok áron alul. Lehet az is, hogy erre utaznak amúgy, tudnék mesélni sztorikat...
2020. júl. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

[link]


Módszerek....

2020. júl. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Jól értem, hogy roma környékre költöztetek? Amikor néztetek helyet, ez nem tűnt fel?

Sajnálom, hogy így történt, de ti sem néztetek szét eléggé. Én is félnék, nagyon. Mihamarabb eladni a házat, akár áron alul, állatokat jól védett helyre rakni. Más lehetőséget sajnos nem látok.

Felelőtlenek voltatok, reméljük nem fog semmi baj történni.

2020. júl. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont azt akartam írni, hogy csak nem Ercsi? 😂

Mást nagyon nem tudtok csinálni azon kívül, hogy eladjátok a házat. Legfeljebb legközelebb majd ti is jobban körbe néztek a településen, mielőtt elköltöztök.

2020. júl. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A szomszédaink nagyrésze elköltözött és a tesók töltötték fel a helyet. 3 év alatt benépesültek ide.
2020. júl. 13. 17:47
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel a primitív állatokkal nem nagyon lehet mit kezdeni. Ha nem tudjátok megmutatni, hogy nem járnak jól ha továbbra is csesztetnek titeket, akkor a nyakatokra fognak járni.


Tudom, hogy ez a helyzeten nem segít, de jobban jártatok volna szerintem, ha maradtok Érden. Vannak olyan részei a városnak, amik nem olyan gázosak c típusú lakók szempontjából. Nekem pl. legutoljára általános iskolában volt összetűzésem itt c típusú gyerekekkel, azóta semmi.

2020. júl. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
"vidék mindenki mindenkivel jóban van" - Vagy mindenki mindenkivel haragban van. :-D Anyám szülőfaluja a tipikus példa a rossz falura.
2020. júl. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi a helyzet azóta?
2021. ápr. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Semmi sem változott, szóltunk az önkormányzatnak de semmi. Úgyhogy meghúzzuk magunkat. A kutyáim rettegnek ezért éjjelre bent vannak a házban. Kint meg kamerák vannak felszerelve. Sajnos még nem sikerült itt hagyni ezt a kócerájt.
2021. ápr. 21. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!