Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nem tudnak a szomszédok...

Miért nem tudnak a szomszédok összebarátkozni egy társashàzban?

Figyelt kérdés
Korban nagyjából hasonló,kisgyerekes családok vagyunk. Mindenki zárkózott és elfogódott. A gyerekek pedig szeretnek együtt játszani.

2020. júl. 15. 20:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
Miért kéne?
2020. júl. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ez csak egy kérdés. Nem gondolja senki,hogy az emberek csak magukkal vannak elfoglalva?
2020. júl. 15. 20:44
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Én pl biztos hogy nem barátkoznék társas házban, ha valami van gond van velük akkor túl közel lennének.
2020. júl. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Aha. Ebben van igazság.
2020. júl. 15. 20:56
 5/24 anonim ***** válasza:
55%

Ezt a jeget lehet megtörni közös sütizéssel, játszóterezéssel, pizsi partikkal.

Természetes, hogy az ember szívesen segít. Ellenben elidegenülést segíti a modern technika és a fokozott életvitel, ami mindenkinek a része. (vagy aminek mindenki része).


Ellenben nem várható el mindenkitől.


Ez egy szép dolog és segíti az egyént a fejlődésben és olyan élmény tud nyújtani, amiből életre szóló barátságok kötődnek.


Ám ma divatosabb sértődöttet játszani, ha valaki csak úgy néz ránk, hogy az minket zavar. Ezekből konkrét perek vannak amérikába és ez a lelki fertőzés lassan átterjed ide is.


Én amondó vagyok, hogy jó dolog a kapcsolatot tartani. Ehhez külön energiát kell belefektetni, de megtérül. Én pl minden második csütörtökön társasjáték estét tartok és minden páratlan csütörtökön borkóstolót. Jöttök lesztek, hoztok esztek jeligével. De mindig van elég kaja és pia, amit én állok. Ennek ellenére 4-8 ember jön át a 32 lakásból.

Igazából már 3 emberrel olyan jót tudó órákon át játszani, hogy csuhaj. Pedig introvertált vagyok (intp). Mérhetően feszélyez a tömeg és a buli. Piacon és metrón már rohamom is volt tömegiszony miatt. Ám amikor játékon, vagy finom borok és versek elemzésén van a hangsúly, akkor nem a személyt látom, hanem a "intellektüelt".


Nekem az intelligens és játékos (vagy akár kreatív munka) társaság örömet okoz. A hangos és céltalan társaság (ihb, disco, buli) taszít.


Tehát, ha teraszt akarsz építeni, én szívesen megyek, csak legyen kaja és kapjak elég vizet inni. De ha dium disum, bebaszcsi, csajok, pasik vannak, akkor érezd jól magad és hagy aludni :)


Nem vagyunk egyformák.

2020. júl. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Csak azon elmélkedtem,hogy miért ilyen sznobik itt az emberek. Nincs szabad vegyértékük-az is lehet,nem vagyok szimpi-de olyan nehéz emberekkel barátkozni.
2020. júl. 15. 21:06
 7/24 A kérdező kommentje:
Kedves 5ös! Tökjó,hogy ilyeneket szervezel! Ügyes vagy! Én is inkább introvertált vagyok/enyge INFJ/. Azt látom,hogy a bátor szókimondás és igazi nagylelkűség hiánycikk. Mindenki lapít. A gyerekeinket meg meg kellene tanídani szeretetre.
2020. júl. 15. 21:09
 8/24 anonim ***** válasza:
69%

Covid idején most max neten játszunk közösen.



Amúgy gyereknek nagyon fontos a szocializáció. A közösségben való részvétel. Erre tökéletes a játszótér esetleg a baba-mama csoport és a sport.

2020. júl. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
A gyerekem tök őszintén rohan az udvaron a szomszéd gyerekek után. Ő még nem titkol semmit. 😄
2020. júl. 15. 21:26
 10/24 anonim ***** válasza:
54%
Mi kertes házban lakunk, a közvetlen szomszédnak fél éves kisebb a gyereke, de meg sem fordult a fejemben, hogy barátkozni kéne..
2020. júl. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!